Brambořík břečťanolistý 'Amazeme Pink' - Cyclamen hederifolium 'Amazeme Pink'


 • (1 ks) Dostupné od jara 2021
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na C
Barva: Růžová
Kvetení: Září, Říjen, Listopad
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Polostín
Výška 1: 0-10
Balení: kontejner p9
 

Brambořík břečťanolistý 'Amazeme Pink' - nízká, vytrvalá, hlíznatá bylina, která dorůstá do výšky 20cm. Listy jsou tvarově celokrajné, řapíkaté, tmavě zelené barvy s výraznou stříbřitou kresbou. Vyrůstají společně s pětičetnými, růžovími květy koncem léta a na podzim pak zatahují. Kultivar kvete od září do října. Plodem je tobolka. Hlízy obou druhů bramboříků vysazujeme od srpna do října na polostinné až stinné stanoviště, do hlinitopísčité půdy. Ideální do skalek či jako podrostová rostlina pod stromy a keře.

 

Pěstování: Vyžadují propustnou, humózní, mírně alkalickou zeminu. Hlízu vysazujeme tak hluboko, aby nad ní byla vrstva země po slehnutí nejméně dvakrát větší, než je výška hlízy. Pokud je půda kyselejší, stačí její pH upravit mírným přivápněním před výsadbou. Na jaře se vyplatí bramboříky přihnojit plným hnojivem. Na jednom stanovišti můžeme rostliny nechat několik let. Hlízy se na rozdíl od jiných cibulovin nedělí, zato v dobrých půdních podmínkách zvětšují svůj objem a některé tak dosahují v průměru až 20 cm. Po celém povrchu hlíz se pak vyvíjejí květy, proto můžeme po několika letech obdivovat celé rozkvetlé plochy bramboříků.

Podobné produkty

 • Blatouch bahenní - Caltha palustris
  Caltha palustris Blatouch je vytrvalá rostlina, vysoká do 50 cm s vystoupavými nebo poléhavými lodyhami. Listy jsou lesklé, tmavozelené a široce srdčité. Kvete výrazně žlutě od dubna do června. Vyžaduje hodně vody.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:1771
 • Muralka velkokvětá ´Variegata´
  Oblíbená trvalka pro své panašované listy a většími, sladce růžovými květy, které lákají včely a motýli. Listy vydávají mátovou vůni. Dorůstá do výšky 40 cm. Kvete od května. Velmi oblíbená trvalka.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:3449
 • Rohovec olověncovitý
  Ceratostigma plumbaginoides Keříčkovitá trvalka dorůstající do výšky 20-30 cm. Azurově modré květy se rozvíjejí ve shlucích na konci větévek. V září a říjnu, se listy začínají vybarvovat do ruda. Opravdový skvost do zahrádky.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:1861
 • Chrpa pulcherrima - Centaurea pulcherrima
  Centaurea pulcherrima Tato chrpa je vysoká kolem 70 cm se šedobílými vějířovitými listy. Kvete čistě růžovými květy od června do července, prospívá nejlépe na dobře odvodněných půdách na plném slunci.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:1855

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.