Dobromysl obecná 'Compactum' - Origanum vulgare 'Compactum'


 • (> 5 ks) Dostupné od jara 2021
59 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na O
Barva: Růžová
Kvetení: Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá, Voňavá
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
 

Dobromysl obecná 'Compactum' - robustní rostlina, která dorůstá do výšky 25cm a šířky 30 cm. Drobné lístky, tvarem vejčitě zaoblené mají tmavě zelené zbarvení. Kvete světle růžově až fialově, trubkovitými květy, od července do září.  Množí se řízkováním na jaře. Má slabší aroma než běžné oregano. Na zimu zatahuje.

 

Pěstování: Vhodná na slunná či polostinná stanoviště. Preferuje dobře propustné, lehce vápenité, sušší půdy. Doporučujeme rostlinu  na zimu přihrnout zeminou, aby byla chráněna. Taktéž rostlinu v nádobě na zimu přemístíme do chladné, světlé místnosti s omezenou zálivkou. Vhodné na trvalkové či bylinné skalky, k obrubě či do nádob.

Podobné produkty

 • Dobromysl obecná 'Aureum' - Origanum vulgare 'Aureum'
  Origanum vulgare 'Aureum' Robustní rostlina, s drobnými, zaoblenými lístky zlaté barvy. Dorůstá do výšky 30 cm. Kvete růžově až fialově, od května do září. Vhodná na slunná stanoviště. Lze použít v kuchyni.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:4840
 • you
  Oenothera fruticosa 'Youngii' Pupalka křovitá je trvalka známá i jako léčivá rostlinka, její zářivé, žluté, miskovité květy se otevírají večer. Vykvétají ve větším množství od června do srpna. Listy jsou lesklé a zelené, na podzim se zbarvují do vínově-červena, takže rostlina je zajímavá i po...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:71475
 • Pupalka velkoplodá (missouriensis) - Oenothera macrocarpa (missouriensis)
  Oenothera macrocarpa (missouriensis) Dvouletá trvalka, s jemně vonícími, jasně žlutými květy, dorůstající do výšky 30 cm. Po odkvětu tvoří poměrně unikátní, "okřídlené" lusky. Vhodná do skalek a předzahrádek, do suchých a chudších půd.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2704
 • Opuntia rhodantha Odolná a velmi nenáročná trvalka. Rostlinu tvoří poléhavý stonek, který je dlouhý až do 45 cm. Je složen z plochých a okrouhlých článků, ty mají většinou okolo 8 - 10 cm a jsou porostlé ostny. Nakvétá v průběhu května až července, květy jsou růžovofialové a mají nálevkovitý...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:97061

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.