Jarmanka větší ´Primadonna´ - Astrantia major 'Primadonna'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
89 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Červená, Zelená
Kvetení: Červen, Červenec
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Více: Vhodná k řezu
Výška 1: 60-80
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Jarmanka větší 'Primadonna' - trvalka, dorůstající výšky 70cm. Primadonna kvete od konce června do srpna. Na vyšších stoncích rozkvétají fialovo-červené květy s bílým odstínem. Listy jsou zubaté, zbarvené do zelena s vínovými okraji. Rostlinu lze pěstovat jako soliteru nebo jako součást trvalkového záhonu. Skvěle vypadá v kombinaci se světlejšími trvalkami. Používá se do květinových vazeb. Je mrazuvzdorná. 

 

Pěstování: Polobahenní bylina, u nás roste na mokrých lesních lukách. Roste nejlépe v polostínu, ve vlhčí, ale propustné, půdě. Daří se jí dobře i na slunných místech, kde ovšem vyžaduje dostatek vláhy zejména v letních měsících. Ocení vysoký podíl organické hmoty v půdě, vhodně mulčovat vyzrálým kompostem. Je mrazuvzdorná. 

Podobné produkty

 • Huseník brvolistý 'Frulingszauber' - Arabis blepharophylla 'Frulingszauber'
  Arabis blepharophylla 'Frulingszauber' Nízká, půdopokryvná  trvalka. Dorůstá do výšky 15 cm. Barva květu je fialovo-růžová. Kvete od května do června. Listy jsou drobné, husté a mají tmavší zelenou barvu. Jedná se o stálezelenou rostlinu. Výborně se hodí do skalek nebo jako součást trvalek.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2625
 • aconitum
  Aconitum napellus Vysoká trvalka. Dosahuje do výšky 1-1,5m. Květ je sytě modrý až fialový; nakvétá od začátku července. Kvést vydrží až do začátku září. Velmi pěkně vypadá jako součást trvalkového záhonu v zahradách venkovského stylu. Květ je vhodný k řezu. Rostlina je jedovatá.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:53967
 • Mařinka vonná (Galium) - Asperula odorata (Galium)
  Asperula odorata (Galium) Nádherně vonící trvalka, dorůstající výšky 40 cm. Květenství je složeno z drobných okvětních lístků bílé barvy. Nakvétá od května do června. Nať se používá v lidovém léčitelství i jako aromatická přísada do bylinných likérů. Vhodná je jako solitera nebo jako...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2683
 • Sivutka vstřícnolistá - Aethionema oppositifolia
  Aethionema oppositifolia Nenáročná trvalka. Krátké větvičky zdobí zeleno-šedé lístečky, které se podobají rozchodníku. Dorůstá do výšky 5 cm. Květy jsou jemně růžové, ale poupata temně fialová. Kvete během jarních měsíců. Vhodná do skalek nebo nádob.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0581

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.