Višeň sloupovitá ´Campanello´


 • podzim 2020
299 Kč / ks
Kategorie: Sloupovité a zakrslé ovocné stromy
Hmotnost: 1 kg
Ostatní: Nejprodávanější, Novinka
Více: Jedlá
Balení: prostokořenný stromek
Položka byla vyprodána...
 

Višeň 'Campanello' - sloupovitá višeň, která je vhodná pro menší zahrádky. Zabere opravdu minimum místa. Dorůstá do výšky 3 m. Má brzký nástup do plodnosti. Plody jsou středně velké, červeně zabarvené. Dužnina je šťavnatá, šťáva lehce barví. Chuť je sladko kyselá, převládá ta kyselejší. Plody sbíráme v červenci.     

Pěstování:   V naší republice se jeví jako nejvhodnější místo pro pěstování třešní Polabí. Vyhovují jim nadmořské výšky od 250 do 400 m.n.m., s průměrnou roční teplotou kolem 8°C a souhrnem srážek cca 550mm. Při vyšších srážkách dochází k častějšímu pukání plodů. Dobře rostou v sušších půdách, a tak volíme výše umístěná stanoviště s dobře propustnou, spíše hlinitou půdou. Stanoviště by mělo být slunné, teplé, chráněné před větrem a mrazy, s dobrou cirkulací vzduchu. Do sušších půd vysazujeme ranné odrůdy, do vlhčích naopak odrůdy pozdější. Třešně koření velmi mělce, kolem 1,5m. PH půdy je optimální v rozmezí 6,5-8, přiměřeně vápenité.  

Více: Návod na pěstování třešní a višní

Podobné produkty

 • Jabloň sloupovitá ´Smaragd´
  Malus domestica 'Smaragd' Sloupovitá jabloň. Plody má větší a kulaté. Barevně jsou zelenožluté, dužnina je pevná, šťavnatá a křupavá. Sklizeň nastává začátkem října, uchovávat můžeme do listopadu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0248
 • Jabloň zakrslá ´Delegrina´
  Malus domestica 'Delegrina' Jabloň dorůstající do výšky 1-1,5m, a šířky cca 80cm. Plody jsou červeno-žluté, dozrávají v průběhu září. Rostlina nevyžaduje řez, drží si svůj kompaktní tvar. Vhodná i pro pěstování v nádobách.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:10816
 • sylvia
  Prunus avium 'Sylvia' Sloupovitá třešeň, tudíž nevyžaduje velké prostory, ideální pro balkony. Cizosprašná, vhodným opylovačem je třešeň Regina. Plodnost je raná, spolehlivá a dobrá. Plody jsou středně velké až velké, srdcovité. Slupka je tmavě červená. Plody sbíráme ve 4. a 5. třešňovém...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:70737
 • Broskvoň zakrslá ´Honey Gold´
  Prunus persica 'Honey Gold' Zakrslá varianta ovocného stromu dorůstající do výšky cca 120 cm v pěti letech. Velmi dekorativní odrůda i svými tmavě zelenými listy a velkými, růžovými květy. Plody jsou žluté, s červeným líčkem. Konzumní zralost nastává koncem srpna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:3731

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.