Česnek medvědí - Allium ursinum


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Bílá
Kvetení: Červen, Červenec, Květen
Ostatní: Nejprodávanější
Stanoviště: Vlhká půda
Světlo: Polostín
Více: Jedlá, Voňavá
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Allium B: CZ-0701 C: 21/FP/0139 D: PL
 

Česnek medvědí - vytrvalá bylina. Během května zdobí česnek bílá květenství. Voní intenzivní česnekovou vůní. Dorůstá do výšky 40 cm. Listy tvoří růžici. Skvěle vypadá jako součást bylinkového nebo trvalkového záhonu. Lze jej pěstovat i v nádobě. Je využíván v lidovém léčitelstvím a v gastronomii.

 

Pěstování: Vyžaduje propustnou, vlhčí, hlinito-písčitou půdu s dostatkem živin. Preferuje polostín nebo stín. Cibulky česneku sázíme na podzim, v období od září do října, případně na jaře. Je plně mrazuvzdorný. 

Podobné produkty

 • Alyssum (AURINIA) saxatile 'Compactum Goldkugel'
  Alyssum (AURINIA) saxatile 'Compactum Goldkugel' Nízká trvalka. Drobné kvítky mají pestře žlutou barvu. Listy vytváří růžici, jsou zbarveny do zelena s lehkým odstínem šedé. Dorůstá do výšky 30 cm a kvete od dubna do června. Lze ji pěstovat na skalce, v zídkách nebo mezi kameny.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0652
 • apple
  Achillea millefolium 'Appleblossom' Nenáročná trvalka. Květenství je složeno z velkého množství kvítků v odstínech růžové barvy. Stonek je vzpřímený a hustě olistěný úzkými, zubatými a aromatickými listy. Dorůstá do výšky 60 cm a kvete během letních měsíců. Vynikne jako solitera nebo jako...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:85157
 • Pelyněk estragon ´French Dragon´ - Artemisia dracunculus ´French Dragon´
  Artemisia dracunculus ´French Dragon´ Vytrvalá bylina. Rozvětvenou lodyhu zdobí stopkaté žluté kvítky. Listy jsou úzké a mají sytě zelenou barvu. Dorůstá do výšky 1 m a kvete od srpna do září. Využívá se v lidovém léčitelství a v gastronomii. Lze ji pěstovat v zemi i v nádobě.    
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:55224
 • apricot
  Agastache mexicana 'Apricot Sprite' Oblíbená a nenáročná trvalka. Dorůstá do výšky 30 - 50 cm. Listy výrazně voní po anýzu a citrónech. Lze je přidávat do nápojů a jídel. Květy jsou výrazně oranžové. Nakvétá od července do října. Tato kráska přitahuje motýly a neměla by chybět v trvalkovém...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:101567

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.