Trvalky začínající latinsky na T

Znáte trvalky Vratič, Úpolín či Žluťuchu? Pokud neznáte, pak na Vás tyto velmi oblíbené trvalky čekají. Kategorie ukrývá trvalky, jejichž latinský název začíná na písmeno 'T'. Tyto názvy jsou mnohdy krkolomné, ale pro nás velmi důležité. Přesně podle tohoto názvu, se dají rostliny nádherně rozlišovat.

 
 • Řadit dle:
 • 13 položek celkem

Stránka 1/1

 • Liliovka srstnatá var. masamunei
  Neohodnoceno
  Tricyrtis hirta var. masamunei Opravdu luxusně působící trvalka, díky svým bílým květům s fialovými skvrnkami. Pěstujeme ji v částečném stínu, v sušší, dobře odvodněné půdě. Kvete od srpna do září. Na zimu vyžaduje přikrývku.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:3748
 • Mitrovnička ´Pink Skyrocket´ - Tiarella 'Pink Skyrocket'
  Neohodnoceno
  Tiarella 'Pink Skyrocket' Aromatické, světle růžové hroty stínomilné trvalky se vyjímají nad poměrně zajímavými tmavě zelenými listy této zhruba 30cm vysoké rostliny. Ideální jako podrost hustých keřů. Kvete v průběhu května.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2869
 • Mitrovnička ´Sugar and Spice´ - Tiarella 'Sugar and Spice'
  Neohodnoceno
  Tiarella 'Sugar and Spice' Stínomilná trvalka dorůstající do výšky 30 cm, vhodná na vlhké stanoviště. Květy má matně růžové s bílým středem. Jedná se o podrostovou trvalku. Květy jsou matně růžové s bílým středem.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2857
 • Ožanka kalamandra
  Neohodnoceno
  Teucrium chamaedrys Tento stálezelený až poloopadavý keř, je často pěstován pro jeho atraktivní, aromatické, tmavě zelené listy a světle růžové až tmavě fialové květy. Kvete od léta do počátku podzimu. Dorůstá do 30 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2891
 • Podeňka Andersonova ´Zwanenburg Blue´
  Neohodnoceno
  Tradescantia x andersoniana 'Zwanenburg Blue' Poměrně vzácný kultivar, s tmavě modrými působivými květy. Dorůstá do výšky 40-50 cm. Kvete postupně, od června do září. Ideální na slunná až polostinná stanoviště, s vlhčí půdou.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2805
 • Neohodnoceno
  .
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:8502
 • Úpolín čínský ´Goldkonigin´
  Neohodnoceno
  Trollius chinensis 'Goldkonigin' Trvalka se žloutkově žlutými květy, která dorůstá do výšky 80 cm. Je vhodná i k řezu. Preferuje vlhčí půdy i vzduch, proto je vhodná pro výsadbu v okolí jezírek a rybníčků. Vyžaduje spíše polostín.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2762
 • Trollius europeanus
  Neohodnoceno
  Trollius europaeus Trvalka s výrazně žlutými květy, která dorůstá do výšky 90 cm a šířky 45 cm. Nakvétá od června do srpna. Díky své vlhkomilnosti je vhodná pro výsadbu v okolí vodních toků. Miluje polostín.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2760
 • Úpolín nízký
  Neohodnoceno
  Trollius pumilus Kompaktní, zakrslý druh úpolínu, dorůstající do výšky 20-30 cm, a šířky 25-30 cm. Snese slunce i částečný polostín. Kvete od června do července. Mrazuvzdorný do -28°C. Snadno se množí dělením trsů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2757
 • Vratič, Kopretina šarlatová ´Duro´ - Tanacetum coccineum 'Duro'
  Neohodnoceno
  Tanacetum coccineum 'Duro' Velmi atraktivní trvalka dorůstající do výšky 80 cm. Květy jsou velké, dvojité, karmínovo-fialové, se žlutým středem. Nakvétá od července do září. Vhodná i k řezu. Na slunná stanoviště.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2915
 • Vratič, Kopretina šarlatová ´Robinson Rosa´ - Tanacetum coccineum 'Robinson Rosa'
  Neohodnoceno
  Tanacetum coccineum 'Robinson Rosa' Vzpřímeně rostoucí trvalka, dorůstající do výšky 20-90 cm a šířky 35-40 cm. Květy jsou poměrně velké, mají 5-10 cm v průměru. Kvete od května do července, měkce růžovou barvou. Pro slunná stanoviště.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2914
 • Žluťucha orlíčkolistá - Thalictrum aquilegifolium
  Neohodnoceno
  Thalictrum aquilegifolium Stínomilná, netradiční trvalka, atraktivní svými modro-zelenými listy a nadýchanými fialovo-růžovo-bílými květy. Dorůstá do výšky 60-90cm a šířky 30-45 cm. Ideální do vlhčích půd. Nenáročná na údržbu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2888
 • Žluťucha žlutá
  Neohodnoceno
  Thalictrum flavum ssp. glaucum Tato elegantní trvalka má krásně strukturované modrošedé listoví. Květy má světle žluté, třásnité, lze je využít k řezu. Dorůstá do výšky až 150 cm a šířky 45-60 cm. Kvete od června do července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2884
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.