Motýlí keře

Pokud na slunné místo v zahradě vysadíte motýlí keř, pak se připravte na pravidelné návštěvy motýlů. Pro motýly je neodolatelná jeho vůně, navíc je nápadně kvetoucí keř velmi krásný. V létě se tak stává v zahradě nejen magnetem pro motýly, ale také atraktivním solitérem. Jeho krása spočívá v květenství, který nám připomíná šeřík. Barevná škála květů je široká, od něžné bílé až po velmi tmavě fialovou barvu. Komuli vyberte slunné, chráněné stanoviště se středně těžkou propustnou půdou s vyšším obsahem vápníku. 

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 20 položek celkem

Stránka 1/1

 • Komule Davidova ´Adonis Blue´ (Adokeep)
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Adonis Blue' (Adokeep) Tento kultivar dorůstá do výšky 1,5 m a jeho větve tvoří mírné převisy. Od července do října je obsypán fialovo-modrými květy, které přitahují motýly. Vyžaduje dobře propustnou, živnou půdu; mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:79540
 • Komule Davidova ´Border Beauty´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Border Beauty' Středně rychle rostoucí, kompaktní, opadavý, listnatý keř, nevyžadující žádnou speciální péči, kromě pravidelného jarního řezu. Dosahuje do výšky 2-2,5 m (ve 20.roce). Kvetoucí lata jsou fialovo-růžová.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:6744
 • Komule Davidova ´Harlequin´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Harlequin' Opadavý keř, který Vás přes léto oslní temně fialovými květy. Ty jsou lákadlem pro motýlky. Tudíž v době rozkvětu Vaši zahradu potěší i poletování motýlů. Dorůstá do výšky 2 - 5 m.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4511
 • Komule Davidova ´Lochinch´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Lochinch' Opadavý keř, tvoří mírné převisy, s šedozelenými listy a modrofialovými květy tvořící lata. Dorůstá do výšky 1-1,5 m. Svou vůní je atraktivní pro motýly. Ideální medonosná rostlina. Vhodný na slunce.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:3709
 • moon
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Moonshine Buddma' Kultivar má zelené, místy až žluté listy. Barevnost listů doplňují krásně růžové květy. Moonshine je kompaktní a nepřesáhne 50 cm. Na jaře jsou výhonky hluboce žluté. Kvete v srpnu a vydrží kvést až do září. Smažte rostlinu těžce v březnu na 10 cm nad...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:71691
 • Komule Davidova ´Nanho Purple´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Nanho Purple' Jeden z vyšších kultivarů motýlího keře, dorůstá do výšky až 4 m. Šedo-zelené listy zdobí sytě fialové květy, tvořící 15-20 cm dlouhá lata. Keř není náročný na pěstování, má rád živnou a propustnou půdu
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:3757
 • Komule Davidova ´Petite Lavender´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Petite Lavender' Opadavý keř, který Vás přes léto oslní levandulovými květy. Ty jsou lákadlem pro motýlky. Tudíž v době rozkvětu Vaši zahradu potěší i poletování motýlů. Dorůstá do výšky 1,5 - 2 m.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:10828
 • Komule Davidova ´Pink Delight´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Pink Delight' Opadavý keř, dorůstající do výšky 2-3 m. Šedozelené listy zdobí hluboce růžová, až 40 cm dlouhá lata. Ta nakvétají od července do září. Vyžaduje dobře propustnou, živnou půdu, nesnese přemokření.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:10976
 • bos
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Reve de Papillon Lavender' Bosjer Komule s kompaktnějším růstem a bohatším kvetením. Květy nakvétají po celé léto. Kultivar nese květy levandulové barvy. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí a nádherně voní. Opadavé listy...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:79674
 • min
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Reve de Papillon Pink' - Minpap Komule s kompaktnějším růstem a bohatším kvetením. Květy nakvétají po celé léto. Kultivar nese květy nádherné růžové barvy. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí a nádherně voní. Opadavé listy...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:79673
 • bos
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Reve de Papillon Red´ Boscranz Komule s kompaktnějším růstem a bohatším kvetením. Květy nakvétají po celé léto. Kultivar nese květy růžovo červené barvy. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí a nádherně voní. Opadavé listy...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:71706
 • Komule Davidova ´Reve de Papillon´ - White Minpap
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Reve de papillon' - White Minpap Opadavý keř, dorůstající do výšky 1-2 m. Bílá lata kvetou od července do září v popředí tmavě zelených kopinatých listů. Sladká vůně přitahuje motýly a další hmyz. Vyžaduje pravidelný jarní řez.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:3759
 • min
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Reve de Papillon' - Blue Minpap Komule s kompaktnějším růstem a bohatším kvetením. Květy nakvétají po celé léto. Kultivar nese květy světle modrofialové barvy. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí a nádherně voní. Opadavé...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:71697
 • Komule Davidova ´Santana´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'Santana' Opadavý listnatý keř, dorůstající do výšky 1,5-2 m, při stejné šířce. Kvete od července do září sytě purpurovou barvou. Drobná kvítka tvoří lata. Listy jsou oproti jiným druhým panašované.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:10977
 • Komule Davidova ´White Profusion´
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'White Profusion' Nenáročný opadavý listnatý keř, dorůstá do výšky 2-3 m, při stejné šířce. Panensky bílá lata mívají délku až 40 cm, jsou podložená jasně zelenými listy. Kvetou od července do září. Vyžaduje přímé slunce.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:3720
 • white
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii 'White Ball' Velmi pěkný, rychle rostoucí, opadavý keř, se stříbřitě zbarvenými listy a dlouhými laty bílé barvy. Dorůstá do výšky 1,2-1,6m, a šířky 1,7-2m. Květenství se objevuje od července do srpna. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:84449
 • poda
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii Free Petite Dark Pink 'Podaras 10' Opadavý keř, dorůstající do výšky okolo 1 - 1,5 m.  Vytváří rozložitý keř s obloukovitě převisajícími větvemi. Kopinaté, jemně chloupkaté listy jsou šedozelené. Od července rozkvétají drobné, trubkovité, tmavě růžové květy uspořádané v...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:79683
 • lilac
  Neohodnoceno
  Buddleja davidii Summerlounge 'Lilac Turtle'
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:77673
 • Komule hybrid. ´Lavender Veil´
  Neohodnoceno
  Buddleja hybrida 'Lavender Veil' Zakrslý, převisle rostoucí kultivar, který se svou maximální výškou do 40 cm hodí i pro pěstování v truhlících a nádobách, se světle levandulovým květem. Dodáváme rostliny o výšce 15-20 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2601
 • buddleja unique (3)
  Neohodnoceno
  Buddleja alternifolia ´Unique Pmoore12´ Nepříliš známý kultivar komule. Fialové květy v podobě hustých svazečků rozkvétají od začátku léta. Pokud budete odstraňovat staré odkvetlé části, vydrží kvést až do října. Kvete převážně na nových výhonech. Květy jsou sterilní, netvoří tedy semena,...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:71685
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.