Jasmín - pustoryl

Pustoryl - tak neosobní název. Pro nás je to prostě nepravý jasmín. A čím Vás tento keř může zaujmout? Bezesporu je to opojná jasmínová vůně, ta přitáhne oči všech kolemjdoucích. Nádherné bílé květy působí velmi romanticky a něžně, objevují se v časném létě, jejich krásu ještě podtrhují tmavě zelené listy. 

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 18 položek celkem

Stránka 1/1

 • Pustoryl ´Belle Etoile´
  Philadelphus 'Belle Etoile' Tato odrůda se pyšní velkými bílými květy s vínovým znaménkem uprostřed. Oproti ostatním druhům a odrůdám se vyznačuje kompaktním růstem a prodlouženou dobou kvetení. Opadavé listy jsou úzce vejčité až kopinaté, 4-5 cm dlouhé, středně zelené. Dorůstá do výšky 1 -...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:57460
 • Pustoryl ´Erectus´
  Philadelphus 'Erectus' Vzpřímený, opadavý keř, dorůstající do výšky 1,5-2 m. Bílé květy se objevují od května do června a jemně voní. Vyžaduje vlhčí, živné půdy, na slunci nebo polostínu. Hodí se do živých plotů, i solitérně.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:6707
 • hermine
  Philadelphus 'Manteau d'Hermine' Další z řady krásně kvetoucích, opadavých, listnatých keřů. Dorůstá do výšky 1,5-2m, při zhruba stejné šířce. Vonné květy se objevují od května do července, jsou bílé barvy, a příjemně voní. Listy jsou zelené, vejčité, jemně ozubené.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80029
 • Pustoryl ´Mont Blanc´
  Philadelphus 'Mont Blanc' Tento nepravý jasmín dorůstá do výšky 1 m, při stejné šířce. Květy jsou jednoduché, bílé, silně aromatické, objevují se v průběhu června až července. Po odkvětu doporučujeme ihned ostříhat. Vhodný do všech půd.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:6710
 • Pustoryl ´Snowbelle´
  Philadelphus 'Snowbelle' Opadavý keř, který má kompaktní růst. Dorůstá do výšky 1,5 m. Kvete bílými a plnými květy. Květy jsou navíc plné, čistě bílé a otevírají se již začátkem června. Vůně je opojná. Opadavé listy jsou úzce vejčité až kopinaté, 4-5 cm dlouhé, středně zelené, nepříliš...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:3667
 • alaNovinka
  Philadelphus 'Alabaster' Hustý keř dorůstající do výšky 3-4m při zhruba stejné šířce. Větve rostou vzpřímeně, ale část jich má tendenci obloukovitě se stáčet k zemi. Listy jsou světle zelené, eliptické, nebo široké, ochlupené na spodní straně. Slabě vonící květy jsou čistě bílé barvy,...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:72579
 • artica
  Philadelphus 'Arctica' Dekorativní hustý keř, dorůstající do výšky 1,5m při zhruba stejné šířce. Habitus je spíše zaoblený. Listy jsou tmavě zelené, řapíkaté. Skutečnou ozdobou jsou však sněhově bílé květy, které svou hojností téměř zakrývají olistění. Objevují se na přelomu května a...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80026
 • dame
  Philadelphus 'Dame Blanche' Opadavý keř, hustého, kompaktního vzrůstu. Dosahuje do výšky 1,5m. Listy jsou zelené barvy, vejčité, jemně zoubkované. V průběhu června se objevují nádherné, poloplné čistě bílé květy, které velmi příjemně voní. Hodí se i pro výsadbu do živých plotů. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80027
 • inno
  Philadelphus 'Innocence' Vzpřímeně rostoucí opadavý keř. Dorůstá do výšky 1,5-2m. Vejčité listy jsou zelené, lehce ozubené, žlutě panašované. Květy jsou čistě bílé, nakvétají od června do července a patří mezi jedny z nejvoňavějších ze všech pustorylů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80028
 • sstar
  Philadelphus 'Starbright' Hustý opadavý keř se svislými větvemi, dorůstající do výšky 2,5m a šířky 2m. Od ostatních kultivarů se liší svými tmavě červeně zbarvenými stonky. Listy jsou vejčité, zubaté, tmavě zelené. Bílé květy jsou silně aromatické, nakvétají od července do srpna. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:72586
 • hill
  Philadelphus 'Yellow Hill' Velmi pěkný kultivar, dorůstající do výšky i šířky kolem 1,5-2m. Mladé listy jsou žluté, později zeleno-žluté. Doplňují je výrazné, zářivě bílé květy, které se objevují na přelomu června a července. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80031
 • lemon
  Philadelphus x lemoinei Středně velký keř, dorůstající do výšky 1,5-2m. Roste rychle, je kompaktního tvaru. Květy jsou větší, bílé, s jemně vínovým středem. Objevují se od června do července a zdárně na sebe upozorňují pronikavou, jasmínovou vůní. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:77001
 • albatre
  Philadelphus virginalis 'Albatre' Opadavý keř dorůstající do výšky 1,5 - 2 m. Vytváří hustý vzpřímený keř s převisajícími postranními větvemi. Květy velmi příjemně voní, mají bílou barvu a jsou plné. Objevují se v červenu a červenci. Listy jsou zelené, mají vejčitý tvar a jsou mírně...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:82868
 • Pustoryl panenský 'Schneesturm'
  Philadelphus virginalis 'Schneesturm' Hustý, listnatý, opadavý keř, dorůstající do výšky 2-2,5 m. Postranní větve mírně převisají. Jemně vonící bílé květy se objevují od června do července. Dobře snáší tvarovací řez ihned po odkvětu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:82865
 • peki
  Philadelphus pekinensis Hustý, kompaktní, opadavý keř, dorůstající do výšky 1,2-1,8m, při zhruba stejné šířce. V průběhu května a června bohatě kvete. Květy jsou krémově bílé, téměř pokrývají celý keř, a jemně voní. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80030
 • Pustoryl věncový
  Philadelphus coronarius Opadavý, listnatý keř, dorůstající do výšky 3-4 m. Bíle kvetoucí, vonné květy se objevují od června do července. Vhodný spíše do vlhčích, živných půd, na slunné i polostinné stanoviště.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:6856
 • vari
  Philadelphus coronarius 'Variegatus' Nízký, hustý keř, dorůstá do výšky 1-2m, při stejné šířce. Výhonky jsou tuhé, rovné. Vejčité listy jsou velmi silné, světle zelené, se širokým krémovým lemem. Některé listy jsou zcela bílé. Květy bílé barvy jsou intenzivně voňavé, a nakvétají od konce...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:72582
 • virginal
  Philadelphus coronarius 'Virginal'
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:76998
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.