Kopretiny

Kopretiny na zahradách patří k tradičním rostlinám, působí velmi elegantně. Tyto nádherné trvalky začínající kvést již koncem května. Vyžadují stanoviště na plném slunci. Půda by měla být kyprá, hlinitá, propustná a nezamokřená. Používají se do sušších trvalkových záhonů spolu s třapatovkou, prosem a podobně. Květy jsou vhodné k řezu.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 15 položek celkem

Stránka 1/1

 • Arktická kopretina ´Roseum´
  Neohodnoceno
  Chrysanthemum arcticum 'Roseum' Trvalka dorůstající do výšky 40 cm. Květy má atraktivní světle růžové, barva směrem do středu lehce bledne - krásná hra barev. Kvete do září do října. Používá se do skalek a květinových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0025
 • Arktická kopretina ´Schwefelglanz´ - Arctanthemum arcticum 'Schwefelganz'
  Neohodnoceno
  Arctanthemum arcticum 'Schwefelganz' Trvalka dorůstající do výšky 40 cm. Květy má atraktivní, zbarvené žlutě, barva směrem do středu lehce bledne - krásná hra barev. Kvete do září do října. Používá se do skalek a květinových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4878
 • Hvězdnice novobelgická ´Crimson Brocado´
  Neohodnoceno
  Aster novi-belgii 'Crimson Brocado' Kompaktní kultivar, dorůstající do výšky 60-80cm. Paprskovité květy jsou karmínově červené, nakvétají od srpna do října. Plně mrazuvzdorný do -35°C.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9655
 • lutetia
  Neohodnoceno
  Aster pyrenaeus 'Lutetia' Kompaktní trvalka dosahující do výšky 30-40cm a šířky 30-50cm. Nakvétá již od srpna, vrchol kvetení nastává v průběhu září. Květy jsou levandulově modré. Plně mrazuvzdorná do -34°C.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9658
 • Kopretina ´Real Glory´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum 'Real Glory' Speciálně vyšlechtěná kopretina s barvou květu podobnou slunci. Květy má bílé a doplňuje je žlutý prostředek. Kvete velmi bohatě na silných stoncích. Květenství se objevuje od června do července. Dorůstá do výšky 60-70cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0030
 • Kopretina ´Dwarf Snow Lady´ - Leucanthemum x superbum 'Dwarf Snow Lady'
  Neohodnoceno
  Leucanthemum x superbum 'Dwarf Snow Lady' Zakrslá varianta oblíbené kopretiny. Dorůstá do výšky 20 cm. Květy jsou velké, jsou čistě bílé s nápadným žlutým středem a objevují se od června do druhé poloviny léta. Vhodná do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0033
 • Kopretina ´Goldfinch´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum ´Goldfinch´   Krásná kopretina se sytě žlutými květy vysoká 40-50 cm. Květy jsou vhodné k řezu, kvete červen až červenec. Listy má tmavě zelené, mírně lesklé, úzce kopinaté. Skvost, který Vám nesmí chybět.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0028
 • Kopretina ´Lacrosse´ - Leucanthemum x superbum ´Lacrosse´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum x superbum ´Lacrosse´ Kompaktní odrůda kopretiny vhodná do nádob se zvláštním tvarem okvětních plátků. Květy mají bílou barvu, prostředek květu je žlutý. Květenství se objevuje od července. Rostlina dorůstá do výšky 35 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0034
 • Kopretina ´Laspider´ - Leucanthemum x superbum ´Laspider´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum x superbum ´Laspider´ Kompaktní vzrůst a poloplné květy s jehlicovitými okvětními plátky. Velmi dekorativní květy lze použít také k řezu. Květy jsou bílé a objevují se od června do července. Dorůstá do výšky 50 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0035
 • Kopretina ´Luna´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum ´Luna´ Plnokvětý kultivar, s hustým, světle žlutým květem. Dorůstá do výšky i šířky 50cm (75cm výšky včetně květu). Nakvétá od června do srpna. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9926
 • Kopretina ´Real Galaxy´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum ´Real Galaxy' Kompaktní kultivar dorůstající do výšky 55cm a šířky 45cm. Květ je čistě bílý, se sytě žlutým středem. Nakvétá postupně během celého léta.  
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9927
 • Kopretina ´Silberprinzeschien´ - Leucanthemum x superbum ´Silberprinzeschien´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum x superbum ´Silberprinzeschien´ Obří sedmikráska. Až 10cm velké květy jsou vhodné k řezu, dlouho vydrží ve váze. Používá se do skupinových výsadeb. Dorůstá do výšky 80 cm. Kvete od června do července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0036
 • leucanthemum snow lady
  Neohodnoceno
  Leucanthemum ´Snow Lady´ Velmi bohatě kvetoucí kultivar, dorůstá do výšky 30-40cm. Květy jsou čistě bílé, nakvétají od června do července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9930
 • kopretina snowdrift
  Neohodnoceno
  Leucanthemum x superbum ´Snowdrift´ Poloplná verze známé kopretiny, okvětní plátky jsou rozstříhané do tenoučkých paprsků. Jejich barva je krémově bílá přecházející ve žlutou směrem ke žlutému středu. Kvete od června. Dorůstá do 50 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9531
 • Kopretina bílá ´Maikonigin´
  Neohodnoceno
  Leucanthemum vulgare ´Maikonigin´ Velmi raný kultivar vysoké kopretiny, který kvete již koncem května. Dorůstá do výšky 80 cm. Kvete velmi bohatě na silných stoncích. Květy má bílé a doplňuje je žlutý prostředek. Ideální do záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0029
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.