Prvosenky

Prvosenky nebo-li primule. Už jejich název jasně vystihuje, že musejí být první. Ano, jedná se o první trvalky v našich záhonech, které se vyklubají na slunce po dlouhé zimě. Prvosenka=posel jara. Podívejte se do naší nabídky a vybírejte z barevných variant. Každý chce přeci vítat jaro s úsměvem.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 10 položek celkem

Stránka 1/1

 • Prvosenka bulleyana - Primula bulleyana
  Neohodnoceno
  Primula bulleyana Trvalka s pomerančově zbarveným květem, dorůstající do výšky 40cm a šířky 25cm. Kvete v průběhu května až července. Preferuje plné slunce, nebo částečný polostín a vlhčí půdy.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2470
 • flori
  Neohodnoceno
  Primula florindae  popis připravujeme
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:83460
 • Prvosenka japonská ´Miller´s Crimson´ - Primula japonica 'Miller´s Crimson'
  Neohodnoceno
  Primula japonica 'Miller´s Crimson' Trvalka se stříbřitými stonky dorůstající do výšky 60 cm, květy jsou růžovo-červené, a objevují se v průběhu června až července. Vhodná na vlhčí stanoviště, jako okraje potoků, rybníčků, do polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2479
 • Prvosenka jarní - Primula veris
  Neohodnoceno
  Primula veris Velmi oblíbená trvalka dorůstající do výšky 20 cm. Sladce vonící květy jsou žluté s oranžovým nádechem, a objevují se v průběhu dubna až května. Vysazujeme do dobře odvodněných půd.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2481
 • Prvosenka lysá - Primula auricula
  Neohodnoceno
  Primula auricula Unikátní druh prvosenky, se silnými, voskovými růžicemi listů. Dorůstá do výšky 15-20cm a stejné šířky. Vonné květy mohou mít různé barvy, od temně fialové, přes vínovou, žlutou atd.Kvete duben-květen
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2468
 • Prvosenka orchideokvětá - Primula vialii
  Neohodnoceno
  Primula vialii Bezkonkurenčně nejzajímavější z primulí je Primula vialii. Trvalka dorůstající do výšky 30 cm, s červeno-fialovo-růžovými květy. Kvete v průběhu června až července. Vysazujeme na plné slunce nebo do polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2488
 • primula pruhoniaca Wanda (1)
  Neohodnoceno
  Primula pruhoniciana 'Wanda' Energicky rostoucí trvalka dosahující výšky pouhých 10 cm, s purpurovo-fialovými květy, které mají žluté očko. Nakvétají v průběhu dubna až června. Vhodná do vlhčích, živných půd.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2484
 • Prvosenka zoubkovaná ´Alba´
  Neohodnoceno
  Primula denticulata 'Alba' Jeden z nejhezčích druhů prvosenek, s něžně bílými květy, dorůstající do výšky 30 cm. Kvete bíle, v průběhu dubna až května. Vhodný pro všechny zahrady s vlhčí půdou, a spíše do polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2472
 • primula denticulata Blaue Auslese
  Neohodnoceno
  Primula denticulata 'Blaue Auslese' Delikátní modré květy se objevují v průběhu března až května na 15-30 cm vysoké rostlině. Krásně vynikne ve výsadbě se žlutými odrůdami prvosenek. Vysazujeme do částečného stínu, či polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2474
 • primula denticulata rubin 2
  Neohodnoceno
  Primula denticulata 'Rubin' Trvalka dorůstající do výšky 30 cm, s karmínovo-červeným květem. Kvete v průběhu března až dubna. V chladnějších podmínkách lze vysadit i na slunná stanoviště, v opačném případě volíme spíše polostín.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2475
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.