Ostružiny

Potřebujete zakrýt zeď „čímsi zeleným“, ale zároveň byste z toho rádi měli i nějaký užitek? Zkuste ostružiny. Nenáročný, popínavý, ostnatý! keř, s tmavě fialovými bobulkami, sladko-kyselé chuti, by pro Vás mohl být tím pravým. V ostružinách dostanete pořádnou dávku vitamínů A, B, C, E a K, a také vápník, fosfor, draslík, hořčík a mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Navíc, tyto menší tmavé plody v přiměřeném množství podporují metabolismus a tím urychlují trávení.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 10 položek celkem

Stránka 1/1

 • Ostružiník ´LochNess´
  Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'LochNess' Nejvíce pěstovaný ostružiník. Plody jsou velké, leskle černé, kónického tvaru. Chuťově výborné, příjemně aromatické a snadno odlučitelné od stopky. Dozrávají na přelomu srpna a září.
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2019 > 5 ks
  Kód:0569
 • Ostružiník ´Navaho´
  Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'Navaho' Keřový ostružiník z Ameriky, bez trnů. Odrůda je vysoce odolná proti napadení plísní šedou. Rostlina roste vzpřímeně. Plody má velké, kulovité a tmavě černé. Chuťově jsou plody sladké, šťavnaté a jemné. Sklízíme od začátku srpna a až do října. 
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2019 > 5 ks
  Kód:3984
 • Ostružiník ´Oregon Thornless´
  Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'Oregon Thornless' Odrůda bez trnů, dává středně velké a lesklé plody, zbarvené do černofialové, jsou kuželovitého tvaru. Chuťově jsou plody sladkokyselé a aromatické, sbíráme je od začátku srpna do konce září. Odolná vůči mrazu a chorobám.
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2019 > 5 ks
  Kód:0571
 • Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'Asterina®' Odrůda, která nevyžaduje oporu, roste velmi zdravě - netrpí na nemoci. Rostlina je bez trnů. Plody jsou velké, mají podlouhlý kónický tvar, lesklé a chuťově velmi dobré. Mají výrazné ostružinové aroma.  Dozrává od poloviny července až do konce srpna.
  Dostupnost:Expedice od 20. října 2019 > 5 ks
  Kód:86033
 • Ostružiník ´Black Satin´
  Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'Black Satin' Ostružiník Black Satin - beztrnná ostružina, vyznačuje se velmi vysokými výnosy plodů, půdní nároky jsou minimální. Odrůda je nenáročná, ale světlé a teplé stanoviště nám zaručí lepší úrodu. Plody jsou velké, měkké, černě zbarvené. Sklízíme od konce července...
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2019 > 5 ks
  Kód:3650
 • Ostružiník ´Dirksen Thornless´
  Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'Dirksen Thornless' Ostružiník Dirksen - odrůda pocházející z USA. Je beztrnná a vysoce odolná proti mrazu a většině houbovým chorobám. Plody jsou velké, kulovité a tmavě černé. Chuťově jsou velmi dobré, sladkokyselé.
  Dostupnost:Expedice od 20. října 2019 > 5 ks
  Kód:3985
 • gazda
  Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'Gazda' Odrůda dosahující do výšky 2,5m. Plody má středně velké, kulovité, pevné, se silným leskem. Jsou velmi chutné. Sbírat začínám od začátku srpna zhruba do září. Plodí na dvouletých výhoncích.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:10437
 • polar
  Neohodnoceno
  Rubus fruticosus 'Polar Berry' Samosprašná odrůda, plodící na dvouletém dřevě. Plody má krémově bílé, sladké, šťavnaté, dozrávají od července do srpna. Jsou určené k přímému konzumu nebo i k dalšímu zpracování. Dorůstá do výšky 1,2-1,5m.   
  Dostupnost:Expedice od 15. září 2019 > 5 ks
  Kód:80984
 • beata
  Neohodnoceno
  Rubus arcticus 'Beata' Druh divokého ostružiníku. Dorůstá do výšky pouhých 25cm. Plody jsou menší, červené, malinového tvaru, sladko-kyselé, velmi bohaté na vitamíny. Sklízíme v průběhu června. Rostlina je okrasná i svými pěknými, světle růžovými květy. Pro vyšší plodnost je vhodné vysadit...
  Dostupnost:Skladem > 5 ks
  Kód:80277
 • rubus marika
  Neohodnoceno
  Rubus arcticus 'Marika' Stejně jako odrůda Beata je i tento kultivar vysoký pouhých 25cm. Plody jsou menší, červené, sladko-kyselé, bohaté na vitamíny. Její květy mají oproti Beatě výrazněji fialovo-růžový odstín. Pro vyšší plodnost je vhodné vysadit dvě odrůdy k vzájemnému opylení.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80278
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.