Muchovník - indiánská borůvka

Indiánská borůvka, někdy se také můžeme setkat také s názvem aljašská borůvka či rozinkový strom. Nebo s českým výrazem muchovník. Muchovník je v našich podmínkách plně mrazuvzdorný keř a dokonce i květy jsou velmi odolné mrazu. Takže téměř 100% plodí, i když ostatní ovoce postihnou mrazíky v době květu.

 
 • Řadit dle:
 • 7 položek celkem

Stránka 1/1

 • Muchovník olšolistý ´Martin´
  Neohodnoceno
  Amelanchier alnifolia 'Martin' Opadavý keř dorůstající do výšky 3 - 5 m. Bobule mají modrofialovou barvu a jsou velké (až 18 mm). Zrají od června. Plody mají lahodou a osvěžující chuť. Hodí se pro přímý konzum i ke zpracování.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:11172
 • Muchovník olšolistý´Northline´
  Neohodnoceno
  Amelanchier alnifolia 'Northline' Muchovník ´Northline´ je výnosná odrůda Je samosprašná. Plody jsou oválné, sladkokyselé, s výraznou chutí. Plody dozrávají v polovině června. Dorůstá do výšky 3-4 m.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 3 ks
  Kód:11168
 • obelisk
  Neohodnoceno
  Amelanchier alnifolia 'Obelisk' Obelisk je vyšlechtěná odrůda vzpřímeného, úzce sloupovitého vzrůstu. Dorůstá výšky kolem 3 metrů a šířky 1,8 metru. Tmavé plody jsou modrofialové barvy. Vhodný keř na slunce i do mírného polostínu.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2246
 • Muchovník olšolistý ´Smoky´
  Neohodnoceno
  Amelanchier alnifolia 'Smoky' Tato odrůda má velké, kulaté plody (až 14 mm v průměru), dužnina je velmi sladká a šťavnatá, s výraznou chutí. Keře jsou velice plodné. Dorůstá do výšky 3 - 4 m. Plody dozrávají od poloviny června.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné > 5 ks
  Kód:11157
 • Muchovník olšolistý ´Snowflakes´
  Neohodnoceno
  Amelanchier alnifolia 'Snowflakes' Strom dorůstající do výšky až 8 m. Odrůda je samosprašná a nenáročná. Listy jsou oválné a postupně mění barvu. Plody jsou tmavofialové a mají velmi sladkou chuť. Dozrávají v létě.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:11175
 • Muchovník vejčitý´Helvetia´
  Neohodnoceno
  Amelanchier rotundifolia 'Helvetia' Zakrslá forma muchovníku, která se hodí pro pěstování v nádobách na terasách a u domu. Výška 120-150 cm. Plody mají v průměru cca 1 cm. Mají temně modrofialovou barvu. Zrají na začátku léta.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 1 ks
  Kód:2244
 • Muchovník velkokvětý ´Prince William´
  Neohodnoceno
  Amelanchier grandiflora 'Prince William' Muchovník ´Prince William´ je nová americká odrůda. Má bohaté bílé květenství a v létě velké množství chutných modročerných plodů.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 2 ks
  Kód:2245
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.