Cypřišky

Cypřišky jsou stálezelené stromy či keře. Liší se svými rozměry, tvarem a barvou. Podle druhu je můžeme v zahradě použít jako solitéry, nebo z nich vysadit živý plot. Zakrslé formy se hodí do skalky nebo pro pěstování v nádobách. Mají originálně zabarvené jehličí, které je dokonalé i svým tvarem. Velmi zajímavý je cypřišek tupolistý 'Tonia' - konce má nádherně zabarvené do světlé barvy. V této kategorii si určitě vyberete svého favorita.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 27 položek celkem

Stránka 1/1

 • Cypřišek ´Nana Gracilis´
  Chamaecyparis 'Nana Gracilis' Stálezelený keř středního vzrůstu, který dosahuje výšky 1,5 metru a stejné šířky. Každý kus je jiný, ale vždy velmi elegantní a nelze ho přehlédnout. Používá se jako okrasa zahrad.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6968
 • Cypřišek hrachonosný 'Baby Blue'
  Chamaecyparis pisifera 'Baby Blue' Růst má nízký až půdokryvný. Dorůstá výšky 0,5 - 1 metr a stejné šířky. Jehlice mají barvu modrozelenou a modrostříbrnou. Stanoviště volíme na slunci i v polostínu s vlhčí půdou.
  Dostupnost:Skladem > 5 ks
  Kód:6666
 • filip
  Chamaecyparis pisifera 'Filips´s Happy Day' Cypřišek trpasličího vzrůstu, má pravidelný kulovitý tvar. Dorůstá do výšky okolo max 80 cm, při stejné šířce. Má ploché větvičky tmavě zelené barvy. Na jaře raší světle zelenou barvou s krémovými špičkami. Stálezelený keř vhodný do skalek.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:82418
 • dust
  Chamaecyparis pisifera 'Gold Dust' Středně rychle rostoucí cypřišek kulovitého, velmi hustého tvaru. Zelenou barvu doplňuje zlato-žluté žíhání. V průběhu deseti let dorůstá do výšky 1,5m, v dospělosti dosahuje do 2m. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71511
 • plumosa
  Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Compressa Aurea' Na první pohled zářící kultivar cypřišku. Nově rašící výhonky mají krémově zlatou barvu, střed rostliny je zelený. Tento barevný kontrast se objevuje během jara a léta. Nové výhony pak postupně získávají zelenou barvu. Má pomalý růst a...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:82419
 • Cypřišek hrachonosný 'Sungold'
  Chamaecyparis pisifera 'Sungold' Kultivar dorůstající do výšky 40 - 80 cm a šířky okolo 120 cm, jedná se o velmi elegantní rostlinu. Má provázkovité větve, ty se sklánějí k zemi. Barva je jasně zelená až žlutozelená. Roste pomalu až středně rychle do polštářovitého tvaru. Cypřišky jsou u...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2576
 • Cypřišek Lawsonův ´Ellwoodii´
  Pomalu rostoucí jehličnan kuželovitého tvaru, který v dospělosti dosahujej 2,5-3m výšky a 0,6-1,5m šířky. Námi dodávaná rostlina má výšku 40-60cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:3622
 • Cypřišek Lawsonův ´Van Pelt´s Blue´
  Pomalu až středně rychle rostoucí cypřišek, dosahující ve 20ti letech do výšky 3-4m. Roční přírůstek je 15-20cm. Barva jehlic je stříbřitě modrá až modrá. Vysazujeme do lehčích, vlhčích půd.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:10383
 • columnaris
  Chamaecyparis lawsoniana 'Columnaris' Jehličnan, který dorůstá 5-8 metrů výšky a 2 metrů šířky. Tento jehličnan má úzký sloupovitý růst, koruna je hustě větvená, větve jsou ploché. Jehlice jsou šupinovité a mají modro stříbrnou barvu. Šišky jsou kulaté, 8- 10 mm velké a dozrávají v srpnu až...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:82900
 • imbr
  Chamaecyparis lawsoniana 'Imbricata Pendula' Neobvyklý jehličnan, s několika hlavními termálními větvemi, ze kterých visí tmavě zelené tenké větvičky. Celková výška závisí na vyvazování stromu, dokáže však vyrůst do 4m, při šířce 1,8m. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72264
 • ivon
  Chamaecyparis lawsoniana 'Ivonne' Středně vzrůstný cypřišek. Dorůstá do výšky 3 - 6 m. Jehlice mají svěží žlutozelenou barvu, na zářivé intenzitě nabírá směrem od kmene ke koncům větviček. Roste do kuželovitě sloupovitého tvaru s širším podstavcem. Má středně rychlý růst. Hodí se do menších...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:82585
 • water
  Chamaecyparis lawsoniana 'Waterfall' Silně rostoucí, velmi pěkný kultivar, s dlouhými, dolů spadajícími zeleno-modrými větévkami. Dorůstá do výšky 3m. Hlavní terminál by díky své síle nemusel mít oporu, ale doporučujeme jej vyvazovat.   
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72267
 • gloria
  Xanthocyparis nootkatensis 'Gloria Polonica' Poměrně nový kultivar převislého cypřišku, na kterém se střídají krémově a zeleně zbarvené listy. Roste vystoupavě, s hlavním terminálem, větvě obloukově převisají. Dorůstá do výšky 2,5m při šířce 1,5m.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71547
 • pend
  Chamaecyparis nootkatensis 'Pendula' Jedna z nejkrásnějších, převislých forem jehličnanů se silným růstem. Strom dosahuje do výšky 15m při šířce 3-5m. Roste ve tvaru širokého kužele. Z hlavních větví vyrůstají boční výhonky, zpočátku visící dolů, později se obloukovitě stáčí vzhůru. Jehličí...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72273
 • Cypřišek tupolistý ´Teddy Bear´
  Vzrůst je nízký až půdokryvný, dosahuje výšky 0,3 - 1 metr a stejné šířky. Barva je smaragdově zelená, nově vyrostlé větvičky mají barvu jasně zelenou. Jehličky jsou droboučké a jakoby tupé.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6662
 • aurora2
  Chamaecyparis obtusa 'Aurora' Velmi zajímavý pomalu rostoucí cypřišek široce kuželovitého tvaru. Větvě jsou nepravidelně uspořádány. Typické je zlato-žluté zbarvení. Dorůstá do výšky 80cm a šířky 2m. Doporučuje se pro malé zahrady, nebo pro pěstování v nádobách.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71485
 • bill
  Chamaecyparis obtusa 'Bill' Velmi pěkný kultivar cypřišku, s pomalým růstem, zkroucené výhonky tvoří nepravidelně kuželovitý tvar. Zbarvení je žluto-zelené. V průběhu deseti let dosahuje do výšky 1m.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71502
 • gitte2
  Chamaecyparis obtusa 'Gitte' Zajímavý, zakrslý kultivar, s pomalým růstem. Zpočátku roste nepravidelně, kulovitě. Barva vláknitých výhonků je světle zelená až žlutá. V průběhu deseti let dosahuje do výšky 60cm a šířky 70cm. Hodí se i pro pěstování v kontejnerech a nádobách.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71488
 • ceramic
  Chamaecyparis obtusa 'Golden Ceramic' Velmi pěkný, pomalu rostoucí kultivar, výhonky jsou nepravidelné, zlatě zbarvené. Zpočátku roste klenutě, postupně široce kuželovitě. V průběhu deseti let dorůstá do výšky 1m a šířky 50cm. Roční přírůstky jsou 7,5-10cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71493
 • kara
  Chamaecyparis obtusa 'Kamarachiba' Odrůda, která roste polštářovitě do stran. Dorůstá do výšky okolo 30 - 70 cm. Má zlatavé olistění, které je uvnitř keře zelenožluté. Pokud je chladnějších počasí, tak se žlutá barva mění na oranžovou. Roste pomalu. Dobře snáší řez. Ideální do malé zahrady...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:82583
 • kosteri2
  Chamaecyparis obtusa 'Kosteri' Patří mezi jedny z nejpomaleji rostoucích kultivarů. Listy jsou lesklé, světle zelené. Dorůstá do výšky 1-1,25m při zhruba stejné šířce. Perfektně se hodí do malých zahrad. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71505
 • little
  Chamaecyparis obtusa 'Little Marky' Nepravidelně rostoucí, kompaktní cypřišek se zlato-žlutými listy. Nesnesou přímé sluneční záření. V průběhu deseti letech dorůstá do výšky 60cm a šířky 25cm. Roční přírůstky jsou 5-7,5cm. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71490
 • meroke2
  Chamaecyparis obtusa 'Meroke' Pomalu rostoucí kultivar s nepravidelným klenutým tvarem. Na slunci jsou větvě zlatavě zbarvené, ve stínů spíše tmavě zelené. Roční přírůstky jsou kolem 4cm. Dorůstá do výšky 40cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71496
 • nana2
  Chamaecyparis obtusa 'Nana Gracilis' Trpasličí kultivar velmi pomalého růstu, zkroucené výhonky tvoří nepravidelný, široce kuželovitý tvar. V průběhu deseti let dosahuje do výšky 50cm. Ideální pro malé zahrady, skalky, nádoby, apod.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71499
 • Cypřišek tupolistý 'Nana Gracilis'
  Chamaecyparis obtusa 'Nana Gracilis' Trpasličí kultivar velmi pomalého růstu, zkroucené výhonky tvoří nepravidelný, široce kuželovitý tvar. V průběhu deseti let dosahuje do výšky 50cm, v dospělosti 2m a více. Ideální pro malé zahrady, skalky, nádoby, apod.
  Dostupnost:Březen 2020 - k zakoupení na prodejně nebo přeprava naším autem 1 ks
  Kód:87942
 • tonia
  Chamaecyparis obtusa 'Tonia' Velmi zajímavý, rozmanitý cypřišek, s krátkými, kroucenými, nepravidelně rostoucími stonky, tvořící široce kuželovitý habitus. Specifický svým krémově-bílým zbarvením některých listů v kombinaci s tmavě zelenou barvou. V průběhu deseti let dorůstá do výšky 80cm,...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71508
 • tsa
  Chamaecyparis obtusa 'Tsatsumi Gold' Pomalu rostoucí kultivar, koruna má kulovitý tvar. Dorůstá do výšky 1 - 1,5 m. Postupně vytváří centrální terminál a má spíše pyramidální charakter. Jehlice jsou drobnější, zploštělé a jsou uspořádány do tenkých větviček. Mají žluté až žlutozelené...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:82584
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.