Levandule

Vůně levandule okouzlí každého, nádherné keříky s modrými, výjimečně růžovými či bílými klásky květů Vás pohltí. Levandule pochází ze západního Středomoří, hojně se vyskytuje v jižní Francii, Španělsku, Itálii, ale i v Maďarsku. Jedná se o stálezelený, aromatický polokeř, kvetoucí různě sytými odstíny modrofialové barvy. Často se pěstují v nádobách.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 20 položek celkem

Stránka 1/1

 • arcticNovinka
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Arctic Snow' Kompaktní keřík, dorůstající do výšky 50cm a šířky 50cm. Listy má úzké, šedo-zelené. Zdobí je čistě bílé, vonné květy. Ty se objevují zhruba od července do září. Po odkvětu doporučujeme odkvetlé stonky odstřihnout. Je lákavou rostliny i pro včely a...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:86859
 • thum
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Thumbelina Leigh' Kompaktně rostoucí keřík, zaobleného tvaru. Dorůstá do výšky 25-30cm při zhruba stejné šířce. Bohatě nakvétá charakteristickými plnými, vonnými, fialově modrými květy. Nakvétá zhruba od začátku do poloviny léta. Vhodná pro pěstování v kontejnerech,...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:82772
 • ellagance
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Ellagance Snow' Nízký, aromatický keřík, dorůstající do výšky 25-40cm, při zhruba stejné šířce. Listy jsou šedozelené, doplňují je hroty čistě bílých květů. Ideální pro jakýkoliv trvalkový záhon, skalku, či výsadbu do nádob. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:78300
 • richard
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Richard Gray' Kompaktní kultivar, dorůstající do výšky 40-60cm, při zhruba stejné šířce. Listy jsou stříbřitě šedé, květy mají živou fialovou barvu. Nakvétá od července do září. Vyhovují mu prakticky jakékoliv půdní typy, na přímém sluníčku, nebo v polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:78297
 • Levandule úzkolistá ´Rosea´ - Lavandula angustifolia 'Rosea'
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Rosea' Pevně a kompaktně rostoucí odrůda. Extrémně odolný kultivar, vysoký 50 cm. Květenství je růžové. Listy Má stříbrno zelené. Objevuje se od července do srpna. Vhodná do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0921
 • Levandule úzkolistá ´Hidcote Blue Strain´ - Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue Strain'
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue Strain' Levandule je oblíbená stálezelená bohatě větvená trvalka. Je velmi atraktivní svými tmavě modrými květy a stříbrě šedými listy. Bohatě kvete po celé léto. Dorůstá do výšky 40 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0911
 • Levandule úzkolistá ´Hidcote Blue´ - Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue'
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue' Odrůda se řadí ke kompaktnějším levandulím, které vykvétají již v červnu a pokračují až do konce srpna. Květy jsou modro fialové, listy jsou úzké, čárkovité, zbarvené stříbřitě. Dorůstá do 40 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0910
 • Levandule úzkolistá ´Hidcote Superior´
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Hidcote Superior' Levandule je oblíbená stálezelená bohatě větvená trvalka. Je velmi atraktivní svými tmavě fialovými květy, listy má světlejší než ostatní kultivary. Bohatě kvete po celé léto. Dorůstá do výšky 40 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0913
 • Levandule úzkolistá ´Hidcote´
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Hidcote' Kompaktní kultivar dorůstající do výšky 40-60cm, nakvétá v průběhu června až srpna. Květy jsou tmavé, modro-fialové. Vysazujeme jej do běžných, spíš vápenitých, dobře propustných půd. Mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9835
 • Levandule úzkolistá ´Munstead Strain´ - Lavandula angustifolia 'Munstead Strain'
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Munstead Strain' Pevně a kompaktně rostoucí odrůda. Extrémně odolný kultivar, vysoký 60 cm. Květenství je tmavě modré. Objevuje se od července do srpna. Osvědčená odrůda levandule. Vhodná do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0917
 • Levandule úzkolistá ´Aromatico Silver´
  Neohodnoceno
  Kultivar menšího a kompaktního růstu. Dorůstá do výšky 40 - 50 cm. Květenství je světle růžové a velmi aromatické. Provoní Vám letní zahradu a navodí příjemnou atmosféru.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4294
 • Levandule úzkolistá ´Blue Scent Early´ - Lavandula angustifolia 'Blue Scent Early'
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Blue Scent Early' Fialovo-modrý kultivar, vysoký 40 cm. Aromaticky a příjemně voní. Kvete od července do srpna. Listy jsou úzké, čárkovité, modrostříbrné. Velmi oblíbený kultivar, hodí se do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0905
 • Levandule úzkolistá ´Dwarf Blue´ - Lavandula angustifolia 'Dwarf Blue'
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Dwarf Blue' Kompaktnější kultivar levandule vhodný na pěstování v nádobách s kratšími spíše zelenými listy a světlefialovomodrými květy. Dorůstá do výšky 40 cm. Kvete od července do srpna.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4964
 • Levandule úzkolistá ´Edelweiss´ - Lavandula angustifolia 'Edelweiss'
  Neohodnoceno
  Lavandula angustifolia 'Edelweiss' Bíle kvetoucí kultivar, se šedivo-stříbrnými lístky, vysoký 50 cm. Velmi zajímavý kultivar, který Vám skvěle doplní modře kvetoucí levandule.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0906
 • Levandule prostřední ´Grappenhall´
  Neohodnoceno
  Světle levandulově kvetoucí kultivar, velmi robustní, extrémně odolný, vysoký 50 cm. Objevuje se od července do srpna. Osvědčená odrůda levandule. Vhodná do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0922
 • Levandule prostřední ´Grosso´ - Lavandula x intermedia 'Grosso'
  Neohodnoceno
  Lavandula x intermedia 'Grosso' Velmi výrazný kultivar. Extrémně odolný kultivar s fialovo modrými květy na dlouhých stoncích, vysoký až 80 cm. Kvete od července do srpna. Vhodná do trvalkových záhonů. Oblíbený kultivar.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0924
 • Levandule úzkolistá ´Alba´
  Neohodnoceno
  Alba je bíle kvetoucí odrůda. Barva možná poněkud neobvyklá, ale v dobré společnosti kombinovaná s jinými dokáže podtrhnout odstíny okolních kytiček. Dorůstá až 60 cm a kvete po dobu letních prázdnin.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:8491
 • Levandule úzkolistá ´Aromatico Blue´
  Neohodnoceno
  Novinka! Extra vysoký obsah silic, intenzivní vůně. Květy modré barvy, dodáváme kompaktní rozvětvenou rostlinu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4291
 • Levandule korunkatá/Lavandula stoechas
  Neohodnoceno
  Levanduli korunkatou pěstujeme jako přenosnou nádobovou rostlinu, jelikož běžně nepřezimuje venku. Je vysoká 0,3-0,6 m a kvete od února do června. Její květy jsou velmi aromatické.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:8393
 • Levandule lékařská
  Neohodnoceno
  Lavandula officinalis Levandule je suchomilná rostlina. Vysazujeme je na slunná místa a do suché půdy. Pro bohaté kvetení je nutné levandule stříhat.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0755
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.