Trvalky začínající latinsky na O

Nabízíme Vám několik kultivarů Pupalky. Žlutá kráska, která dorůstá až do výšky 70 cm. Nádherně rozjasní Vaši zahradu a doplní méně výrazné trvalky. Nabídku trvalek neustále rozšiřujeme, můžete se těšit na novinky, které postupně uvádíme. 

 
 • Řadit dle:
 • 7 položek celkem

Stránka 1/1

 • Podezřeň královská ´Purpurascens´
  Neohodnoceno
  Rostlina dorůstá do výšky 120 cm. Mladé listy jsou v průběhu jara purpurovo-hnědé, během léta zezelenají. Mrazuvzdorná do -30°C. Vyžaduje polostín až stín, slunce zvládne pouze v neustále vlhké půdě.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2749
 • you
  Neohodnoceno
  Oenothera fruticosa 'Youngii' Pupalka křovitá je trvalka známá i jako léčivá rostlinka, její zářivé, žluté, miskovité květy se otevírají večer. Vykvétají ve větším množství od června do srpna. Listy jsou lesklé a zelené, na podzim se zbarvují do vínově-červena, takže rostlina je zajímavá i...
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:71475
 • Pupalka sivá - Oenothera tetragona
  Neohodnoceno
  Oenothera tetragona Až 70 cm vysoká trvalka, se shluky zářivě žlutých, pohárkovitých květů. Kvete od června do srpna. Vhodná do mírně vlhkých, humózních, písčitých půd, na slunné stanoviště. Ideální pro větší skalky.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2824
 • Pupalka velkoplodá (missouriensis)
  Neohodnoceno
  Oenothera macrocarpa (missouriensis) Dvouletá trvalka, s jemně vonícími, jasně žlutými květy, dorůstající do výšky 30 cm. Po odkvětu tvoří poměrně unikátní, "okřídlené" lusky. Vhodná do skalek a předzahrádek, do suchých a chudších půd.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2704
 • Pupkovec jarní ´Starry Eyes´
  Neohodnoceno
  Nízká, hustě rostoucí trvalka, dorůstající do výšky 15-20cm. Vhodná do chladnějších a stinných zahrad. Kvete od poloviny do konce jara. Blankytně modré květy s bílým lemem krásně vynikají s narcisy.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2825
 • Pupkovec pomněnkový
  Neohodnoceno
  Jarní trvalka, s přitažlivými, jasně modrými květy s bílým očkem uprostřed. Dorůstá do výšky 15-20cm a kvete od března do května. Tvoří kobercový porost, v dostatečně živné půdě, na stinném stanovišti
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2744
 • Pupkovec pomněnkový ´Alba´
  Neohodnoceno
  Vytrvalá 15 cm vysoká bylina. Listy má řapíkaté. Květy v řídkých koncových vijanech, tmavě modré, občas bílé. Kvete od března do května.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2745
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.