Mateřídoušky

Mateřídoušky jsou nízké nízké keříky nebo vytrvalé byliny, které jsou silně aromatické. Velmi rychle se rozrůstá do šířky. K tomu aby se jí dařilo, potřebuje mateřídouška slunné místo a písčitý velmi dobře propustný podklad. Prostředí by mělo být na přímém slunci, protože mateřídouška miluje sluníčko, teplo a sucho. 

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 7 položek celkem

Stránka 1/1

 • Mateřídouška citrónová ´Aureus´
  Neohodnoceno
  Thymus x citriodorus 'Aureus' Hybrid Thymus pulegioides a Thymus vulgaris. Dorůstá do výšky 10-15 cm. Je specifický svými žlutě panašovanými lístky, které mají citrónové aroma. Kvete od června do července světle růžovými květy.
  Dostupnost:Expedice od 20. března > 5 ks
  Kód:2133
 • Mateřídouška citrónová ´Lemon Variegata´
  Neohodnoceno
  Thymus x citriodorus 'Lemon Variegata' Kultivar s kořeněnou vůní a štiplavou chutí, dorůstající do výšky 8-12 cm a šířky 25-30 cm. Listy jsou žluto-zelené, s bílým okrajem. Kvete světle fialově od června do července. Velmi dekorativní.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2137
 • Mateřídouška citrónová ´Silver King´
  Neohodnoceno
  Thymus x citriodorus 'Silver King' Pomalu, lehce vzpřímeně rostoucí kultivar, dosahující výšky 10 cm a šířky 20 cm. Lístky jsou zeleno-bílé, a letní květy mají světle růžovou barvu. Perfektní pro slunné a sušší skalky.
  Dostupnost:Skladem > 5 ks
  Kód:2140
 • Mateřídouška doerfleri ´Bressingham Seedling´
  Neohodnoceno
  Thymus doerfleri 'Bressingham Seedling' Tento kultivar vytváří husté, stálezelené polštáře vysoké 8 cm. Má úzké, aromatické listy. Kvete růžově od června do srpna. Vysazujeme 16ks na 1 m2. Vysazujeme na slunná a teplá stanoviště.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2116
 • Mateřídouška hlavatá ´Doone Valley´
  Neohodnoceno
  Thymus comusus 'Doone Valley' Nízký, okrasný, aromatický keřík, dorůstající do výšky 5-10 cm a šířky 20-30 cm. Listy jsou malé žluto-zelené, květy jsou světle fialové, nakvétají od července do srpna. Pěstujeme na slunných místech.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2115
 • Mateřídouška obecná
  Neohodnoceno
  Thymus serpyllum Silně aromatická bylina růžové barvy, dorůstající výšky 30 cm. Používá se v kuchyni hlavně do omáček a polévek. Jedná se o velmi rozšířenou bylinu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2131
 • Mateřídouška praecox ´Red Carpet´
  Neohodnoceno
  Thymus praecox 'Red Carpet' Oblíbený kultivar, který má sladce červené květy, kvete velmi bohatě a rostlina má kompaktní, půdopokryvný vzrůst. Proto je vhodný do skalek, kamenných zídek a koryt. Dorůstá do výšky 7 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2119
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.