Mateřídoušky

Mateřídoušky jsou nízké nízké keříky nebo vytrvalé byliny, které jsou silně aromatické. Velmi rychle se rozrůstá do šířky. K tomu aby se jí dařilo, potřebuje mateřídouška slunné místo a písčitý velmi dobře propustný podklad. Prostředí by mělo být na přímém slunci, protože mateřídouška miluje sluníčko, teplo a sucho. 

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 25 položek celkem

Stránka 1/1

 • Mateřídouška citrónová ´Aureus´ - Thymus x citriodorus 'Aureus'
  Thymus x citriodorus 'Aureus' Hybrid Thymus pulegioides a Thymus vulgaris. Dorůstá do výšky 10-15 cm. Je specifický svými žlutě panašovanými lístky, které mají citrónové aroma. Kvete od června do července světle růžovými květy.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2133
 • Mateřídouška citrónová ´Gold Stream´
  Široce se rozrůstající kultivar, dorůstající do výšky 15cm. Zlatě panašované listy mají příjemné citronové aroma. Od června do července jej zdobí růžové květy. Vyžaduje zimní ochranu.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2135
 • Mateřídouška citrónová ´Lemon Variegata´ - Thymus x citriodorus 'Lemon Variegata'
  Thymus x citriodorus 'Lemon Variegata' Kultivar s kořeněnou vůní a štiplavou chutí, dorůstající do výšky 8-12 cm a šířky 25-30 cm. Listy jsou žluto-zelené, s bílým okrajem. Kvete světle fialově od června do července. Velmi dekorativní.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2137
 • Mateřídouška citrónová ´Silver King´
  Thymus x citriodorus 'Silver King' Pomalu, lehce vzpřímeně rostoucí kultivar, dosahující výšky 10 cm a šířky 20 cm. Lístky jsou zeleno-bílé, a letní květy mají světle růžovou barvu. Perfektní pro slunné a sušší skalky.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2140
 • Mateřídouška citrónová ´Silver King´ - Thymus x citriodorus 'Silver King'
  Thymus x citriodorus 'Silver King' Trvalka, dorůstající výšky 15 cm, velmi aromatická, barva květů je růžová.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2142
 • Mateřídouška časná - Thymus praecox
  Thymus praecox "Vlněný" tymián, který skutečně působí jako vlněný, díky svým jemně ochlupeným lístkům, které na rozdíl od jiných druhů nemají žádné aroma. V létě se objevují růžové trubkovité květy. Kvete od května.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2121
 • Mateřídouška doerfleri ´Bressingham Seedling´ - Thymus doerfleri 'Bressingham Seedling'
  Thymus doerfleri 'Bressingham Seedling' Tento kultivar vytváří husté, stálezelené polštáře vysoké 8 cm. Má úzké, aromatické listy. Kvete růžově od června do srpna. Vysazujeme 16ks na 1 m2. Vysazujeme na slunná a teplá stanoviště.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2116
 • Mateřídouška hlavatá ´Bertram Anderson´
  Nízká, půdopokryvná trvalka, se světle zelenými listy v létě, a jasnými, zlato-červenými přes podzim a zimu. Dorůstá do výšky 5-7cm a šířky 20-30. Kvete sporadicky, fialově, od června do července.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2113
 • Mateřídouška hlavatá ´Doone Valley´
  Nízký, okrasný, aromatický keřík, dorůstající do výšky 5-10cm a šířky 20-30cm. Listy jsou malé žluto-zelené, květy jsou světle fialové, nakvétají od července do srpna. Pěstujeme na slunných místech.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2114
 • Mateřídouška hlavatá ´Doone Valley´ - Thymus comusus 'Doone Valley'
  Thymus comusus 'Doone Valley' Nízký, okrasný, aromatický keřík, dorůstající do výšky 5-10 cm a šířky 20-30 cm. Listy jsou malé žluto-zelené, květy jsou světle fialové, nakvétají od července do srpna. Pěstujeme na slunných místech.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2115
 • com
  Thymus comusus Dorůstá do výšky zhruba 20 - 30 cm. Kvete zajímavými a fialkově zbarvenými květy. Je velmi dekorativní. Listy má malé, středně zelené. Jedná se o aromatickou trvalku.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:11325
 • Mateřídouška karpatská - Thymus carpaticus
  Thymus carpaticus Nízký keřík, dorůstající výšky 10 cm. Květenství je růžové barvy, nakvétá od července do srpna. U nás patří mezi vzácné druhy. Vysazujeme max. 8 rostlin na 1m2. Preferuje slunná stanoviště.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2111
 • Mateřídouška obecná - Thymus vulgaris
  Thymus vulgaris Silně aromatická bylina růžové barvy, dorůstající výšky 30 cm. Používá se v kuchyni hlavně do omáček a polévek. Jedná se o velmi rozšířenou bylinu.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2131
 • Mateřídouška praecox ´Pink Chintz´ - Thymus praecox 'Pink Chintz'
  Thymus praecox 'Pink Chintz' Nízký kultivar, se zelenými aromatickými listy. Dorůstá do výšky 5-10cm a šířky 30-60cm. V průběhu léta je obsypaný světlými, levandulově-růžovými kvítky. Snadno se množí dělením na jaře a na podzim.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2118
 • Mateřídouška praecox ´Red Carpet´
  Thymus praecox 'Red Carpet' Oblíbený kultivar, který má sladce červené květy, kvete velmi bohatě a rostlina má kompaktní, půdopokryvný vzrůst. Proto je vhodný do skalek, kamenných zídek a koryt. Dorůstá do výšky 7 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2119
 • ps
  Thymus pseudolanuginosus popis připravujeme
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:83513
 • Mateřídouška trpasličí
  Nejmenší kultivar, který dorůstá výšky 5 cm. Květenství je fialovo-růžové, nakvétá od června do července. Rostlina oblíbená pro skalky, suché zídky, nádoby atd., se sušší půdou a přístupem slunce.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2122
 • Mateřídouška úzkolistá ´Albus´ - Thymus serpyllum 'Albus'
  Thymus serpyllum 'Albus' Aromatická, půdopokryvná trvalka, dorůstající do výšky 3-7cm. Tento kultivar se vyznačuje velkým množstvím bílých květů, objevujících se od června do srpna. Ideální pro skalkovou výsadbu, do nádob ad.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2124
 • Mateřídouška úzkolistá ´Candy Cream´ - Thymus serphyllum 'Candy Cream'
  Thymus serphyllum 'Candy Cream' Nízký keřík krémově růžové barvy. Výška je 5 cm. Daří se mu na slunných stanovištích, s dobře propustnou půdou. Ideální pro výsadbu do skalek, lemů záhonů, nebo i do nádob.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2125
 • Mateřídouška úzkolistá ´Elfin´
  Trvalka, která vytváří drobné, mechu podobné bochánky růžovo-fialové barvy. Jejich výška je max. 5cm. Nakvétá od června do července. V chladnějším klimatu opadává, jinak je stálezelená.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2128
 • Mateřídouška úzkolistá ´Highland Cream´
  Světlý druh tymiánu, s krémově panašovými kadeřavými lístky. Na rozdíl od ostatních druhů tento roste o trochu pomaleji. Dorůstá do výšky 2-5cm a šířky 20-30cm. Květy jsou světle růžové v průběhu léta
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2129
 • Mateřídouška úzkolistá ´Magic Carpet´ - Thymus serpyllum 'Magic Carpet'
  Thymus serpyllum 'Magic Carpet' Aromatická bylinka dorůstající do výšky 5 cm. Barva květů je purpurově-růžová. Tuto vytrvalou rostlinu lze snadno množit dělením na jaře nebo na podzim; snadno zakořeňuje. Dorůstá do výšky 5 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2130
 • Mateřídouška úzkolistá 'Coccineus' - Thymus serpyllum 'Coccineus'
  Thymus serpyllum 'Coccineus' Opravdu nízká půdopokryvná trvalka, dorůstající do výšky 2-5cm a šířky 30-45cm. Květy jsou purpurově-červené, nakvétají od června do července. Je atraktivní i pro motýly. Pro slunná a sušší stanoviště
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2126
 • Mateřídouška vejčitá - Thymus pulegioides
  Thymus pulegioides Trvalka dorůstající do výšky 15cm, dekorativní především svými krémově panašovanými listy. Kvete růžově od konce jara do počátku léta. Ideální na suchá stanoviště. Mrazuvzdorná do -29°C.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2110
 • Mateřídouška x hybr ´Rasta´
  Kompaktní, zakrslá, pomalu rostoucí odrůda, dosahuje výšky 2-3cm. Listy mají zlaté špičky. Květy jsou růžovo-fialové. Keřík pokrývají od června do července. Ideální do skalek, toleruje i pošlap.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2144
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.