Tavoly

Tavoly jsou velmi populární opadavé keře. Nabízeny jsou v mnoha kultivarech, liší se barvou olistění a výškou dorůstání. Nejčastěji jsou zastoupené červenolisté kultivary, ty jsou velmi výrazné a zahradu přímo rozzáří. Na jaře kvetoucí keře tvoří polokulovité formy. Tavola je poměrně nenáročná a oblíbená pro výplně a větrolamy, případně živé ploty. Tento keř Vám na jaře udělá parádu svými květy a na podzim zdobí zahrady právě výraznými listy.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 16 položek celkem

Stránka 1/1

 • Tavola kalinolistá
  Physocarpus opulifolius Opadavý, hustě větvený, listnatý keř, dorůstající do výšky 2 m. Světle zelené listy se na podzim zbarvují do žluta. V červnu jej zdobí bílé drobné květy tvořící kulatý chochol. Dobře snáší sucho.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6701
 • Tavola kalinolistá ´Dart´s Gold´
  Physocarpus opulifolius 'Dart´s Gold' Kultivar s jasnými, zelenožlutými listy, kvete bíle, od května do června. Dorůstá do výšky 1,5-2 m, ale bez problémů zvládne i výraznější řez. Vysazujeme do běžných, propustných půd, nejlépe na slunce.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6713
 • dia
  Physocarpus opulifolius 'Diabolo' PBR Kultivar má červenohnědé listy, toto vybarvení listů vydrží po celou sezónu. Chocholíky medonosných květů mají růžový nádech, později se z těchto květů stanou plody, které září jasnou červeně-vínovou barvou na pozadí temně vybarveného listí.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72156
 • physocarpus donna may
  Physocarpus opulifolius 'Donna May' Little Devil Malý ďábel - jak trefné označení pro tuto rostlinu. Má kompaktní a vzpřímený růst, dorůstá do výšky okolo 100 - 125 cm, to samé platí i o šířce. Listy má jemně strukturované, zabarvené do hluboce vínové barvy. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72165
 • physocarpus hoogi little angel
  Physocarpus opulifolius 'Hoogi016' PBR Little Angel Tato kalina Vám svým vybarvením připomene plápolání ohně. Listy má nádherné, teplé červené barvy. Je to velmi dobře rozvětvená odrůda, která působí plně a zdravě. V létě kvete bílými květy. Dorůstá do výšky okolo 50 cm a šířky cca 30 cm. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72162
 • mid
  Physocarpus opulifolius 'Jonight' PBR Midnight Tento kultivar má velmi tmavé listy, temně vínový odstín se přibližuje až k černé barvě. Listy jsou opadavé, výrazně zoubkaté při krajích a na podzim červenají. Koncem jara kvete drobnými chocholíky bílých, medonosných květů.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72168
 • Tavola kalinolistá ´Little Devil´
  Physocarpus opulifolius 'Little Devil' Tavola s menším a kompaktním vzrůstem, dorůstá do výšky 1 - 1,3 m. Listy jsou drobné, mají tvar mělce vykrajovaného javorového listu, svítivě vínově červenou barvou při rašení a temně zelenou s hnědočervenými podtóny po dozrání. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:4535
 • physocarpus minall2 all black
  Physocarpus opulifolius 'Minall2' All Black Jedna z nejhustších a nejtmavších tavol. Má malý, dobře rozvětvený růst. Dorůstá do výšky okolo 80 cm. Na jaře jsou mladé výhonky listů  krásné jasně červené až fialové. Postupně listy získávají tmavší odstínů, jsou až téměř černé. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72147
 • angel
  Physocarpus opulifolius 'Minange' PBR Angel Gold  Jemně zelené listy s příměsí žluté vyrůstají z růžových stonků. Tento kultivar produkuje v jarních měsících velké množství bílých květů. Dorůstá do výšky okolo 250 cm a šířky okolo 150 cm. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72153
 • physocarpus red compact
  Physocarpus opulifolius 'Red Compact 1' Kultivar dorůstající do výšky okolo 1 m. Má vzpřímený a kompaktní růst. Listy má jemně strukturované, zabarvené do temnější vínové barvy. Květy se objevují v květnu a červnu, mají růžovo bílé zabarvení. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72171
 • sew
  Physocarpus opulifolius 'Seward' PBR Summer Wine Jedná se o kříženec odrůd Nana a Diabolo. Výsledkem jsou výrazně tmavě vínové listy a menší vzrůst s atraktivně přepadajícími větvemi, které se v polovině jara zdobí bohatými chocholíky medonosných květů. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72177
 • Tavola kalinolistá ´Schuch´
  Physocarpus opulifolius 'Schuch' Opadavý, středně až bujně rostoucí keř. Dosahuje do výšky 2-2,5 m. Květy se objevují v červnu, jsou bílé, až lehce růžové. Zajímavý je spíše svými načervenalými listy. Vyžaduje stanoviště na slunci.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6703
 • sm
  Physocarpus opulifolius 'Smpotw' Tiny Wine Nová odrůda, která roste ještě kompaktněji, je vysoká a široká okolo 90 - 120 cm. Listy jsou tmavě vínově červené, hluboce řezané. Na jaře se objevují malé světle růžové pupeny, které v červnu vytvoří malé bílé květy. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72180
 • lady
  Physocarpus opulifolius 'Tuilad' PBR Lady in Red Její listy nesou svěží odstín červeno-vínové barvy, roste již od mládí velmi hustě a spíše rozkladitě bez dlouhých prutů. Sytě vínové listy vydrží po celou sezonu. Chocholíky medonosných květů jsou růžové. 
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72159
 • joker
  Physocarpus opulifolius 'Little Joker' Kompaktní, hustý keř, dorůstající do výšky 50cm a šířky 30cm. Listy jsou jemné, hluboce vykrajované, fialovo-vínové barvy. V létě nakvétá malými bílými květy. Vzhledem ke své výšce je vhodnou volbou i pro pěstování v kontejnerech.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80032
 • mindia
  Physocarpus opulifolius DIABLE D'OR 'Mindia' Kříženec mezi odrůdami Dart's Gold a Diabolo. Listy má měděně tónované, na podzim získávají více červený nádech. V červnu a v červenci je doplní načervenalé květy. Dorůstá do výšky i šířky 135-165cm. Nenáročný na údržbu a pěstování.  
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80302
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.