Buxus - zimostráz

Zimostráz je keř, který je velmi hojně využívaný jako živý plot. Již v antice zimostrázy zdobily římské dvory a venkovské statky, v našich podmínkách bezpečně přezimuje. Toužíte vzít do ruky zahradnické nůžky a popustit uzdu fantazii? Pak jste našli jasnou volbu. Zimostrázy jsou vysloveně určeny k tvarování. Další výhodou tohoto keře jsou téměř nulové nároky na půdu a závlahu. Jedním slovem - ideál.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 3 položek celkem

Stránka 1/1

 • Zimostráz obecný
  Buxus sempervirens Oblíbený stálezelený keř, dorůstající do výšky až 4 m. Kvete nenápadně, od dubna do května. Preferuje slunná až polostinná stanoviště, v nepřemokřené půdě.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:68404
  Zimostráz obecný
  od 49 Kč / ks
 • Zimostráz obecný 'Suffruticosa'
  Buxus sempervirens 'Suffruticosa' Kompaktní, pomalu rostoucí, stálezelený keř, dorůstá do výšky 60-90 cm a šířky 60-120 cm. Nejlépe se mu daří v polostínu či částečném stínu, na slunci mohou listy žloutnout. Vyžaduje vlhčí, písčité půdy.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:72771
 • rotund
  Buxus sempervirens 'Rotundifolia' Vyšší, stálezelený keř. Dokáže dorůst do výšky 2,5-4m při zhruba stejné šířce. Růst je energický, dá se velmi snadno korigovat řezem. Listy jsou široce eliptické, až opakvejčité, kulovité. Mají modro-zelenou barvu. Díky svým nenáročným požadavkům na stanoviště...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720386
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.