Buxus - zimostráz

Zimostráz je keř, který je velmi hojně využívaný jako živý plot. Již v antice zimostrázy zdobily římské dvory a venkovské statky, v našich podmínkách bezpečně přezimuje. Toužíte vzít do ruky zahradnické nůžky a popustit uzdu fantazii? Pak jste našli jasnou volbu. Zimostrázy jsou vysloveně určeny k tvarování. Další výhodou tohoto keře jsou téměř nulové nároky na půdu a závlahu. Jedním slovem - ideál.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 6 položek celkem

Stránka 1/1

 • Zimostráz malolistý ´Faulkner´
  Buxus microphylla 'Faulkner' Pomalu rostoucí, kompaktní, hustý keř, dorůstající do výšky 0,5-1,3 m a šířky 0,5-1 m. Vysazujeme na slunná nebo polostinná stanoviště, do dobře propustných půd. Mrazuvzdorný.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6869
 • Zimostráz obecný
  Buxus sempervirens Oblíbený stálezelený keř, dorůstající do výšky až 4 m. Kvete nenápadně, od dubna do května. Preferuje slunná až polostinná stanoviště, v nepřemokřené půdě.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:68404
  od 49 Kč / ks
 • Zimostráz obecný ´Aureovariegata´
  Buxus sempervirens  'Aureovariegata' Kultivar dorůstající do výšky 2 m, se zelenými listy, které jsou žlutě lemované. Květy se objevují od dubna do května. Jsou velmi nenápadné. Dodáváme rostliny o výšce 10-20 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:3876
 • Zimostráz obecný ´Aureus´
  Buxus sempervirens 'Aureus' Neopadavý keř, pomalu rostoucí ,dobře snáší střih, vhodný na nízké živé ploty a do nádob. Kultivar dorůstající do výšky 2 m, se zeleno-žlutými listy. Listy jsou velmi dekorativní. Dodáváme rostliny o výšce 10-20 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2605
 • midas
  Buxus sempervirens 'King Midas' Velmi krásný žluto listý kultivar. Zimostráz je stálezelený keř, který roste pomaleji. Přímo tento kultivar dorůstá do výšky 50 - 100 cm. Listy jsou kožovité, středně velké a mají svěží zeleno žlutou barvu, která přímo září. Rostlina je vhodná pro nízké živé...
  Dostupnost:Skladem > 5 ks
  Kód:88352
 • Zimostráz obecný 'Suffruticosa'
  Buxus sempervirens 'Suffruticosa' Kompaktní, pomalu rostoucí, stálezelený keř, dorůstá do výšky 60-90 cm a šířky 60-120 cm. Nejlépe se mu daří v polostínu či částečném stínu, na slunci mohou listy žloutnout. Vyžaduje vlhčí, písčité půdy.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:77233
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.