Skalníky

Skalníky jsou stálezelené, polštářovitě rostoucí a podle nás nesmí chybět v žádné zahradě. Je to ideální rostlina do skalek, strmých svahů, ale velmi dobře vypadá i v nádobě. Skalníky bohatě kvetou drobnými bělavými až narůžovělými kvítky, plodem keřů je obvykle červená malvička v různých odstínech této barvy. 

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 8 položek celkem

Stránka 1/1

 • varie
  Neohodnoceno
  Cotonoestar atropurpureus 'Variegatus' Opadavý, poléhavý keř, dosahující do výšky 50cm. Je vysoce dekorativní, díky svým bíle panašovaným drobným listům. Kvete v průběhu května, bílo-růžovou barvou. Plody jsou červené. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:77709
 • Skalník Dammerův
  Neohodnoceno
  Cotoneaster dammeri Základní druh skalníku dammeri, dosahuje do výšky 30 cm. Ideální půdopokryvná rostlina pro zpevnění svahů, nebo na skalku. Kvete bíle, od května do června, v září a říjnu dozrávají červené bobule.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:6706
 • Skalník Dammerův ´Coral Beauty´
  Neohodnoceno
  Cotoneaster dammeri 'Coral Beauty' Je to stálezelený rostoucí skalník vytvářející krásné polštářky. Bude ozdobou každé zahrádky. Není náročný na pěstování, snese slunce, polostín i všechny druhy půdy. Vysoký 0,8-1,2 metrů.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:8302
 • Skalník Dammerův ´Evergreen´
  Neohodnoceno
  Cotoneaster dammeri 'Evergreen' Je to stálezelený rostoucí skalník vytvářející krásné polštářky. Bude ozdobou každé zahrádky. Není náročný na pěstování, snese slunce, polostín i všechny druhy půdy. Dorůstá do výšky 0,3 metrů.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:8304
 • Skalník Dammerův ´Skogholm´
  Neohodnoceno
  Cotoneaster dammeri 'Skogholm' Stálezelený, půdopokryvný keř, dorůstající do výšky 50 cm. Listy má malé, vejčité, tmavě zelené. Bílé květy nahrazuje menší množství červených bobulí. Vyžaduje slunné stanoviště a sušší půdu.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:6723
 • Skalník drobnolistý
  Neohodnoceno
  Cotoneaster microphyllus Pomalu rostoucí poléhavý až plazivý keřík. Listy jsou matně zelené, ze spodu šedě pýřité, téměř okrouhlé, 7-12 mm v průměru, neopadavé. Květy jsou bílé někdy slabě narůžovělé, drobné, 8-10 mm v průměru a objevují se na přelomu května a června. 
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:10100
 • Skalník poléhavý
  Neohodnoceno
  Cotoneaster procumbens Je to stálezelený rostoucí skalník vytvářející krásné polštářky. Bude ozdobou každé zahrádky. Není náročný na pěstování, snese slunce, polostín i všechny druhy půdy. Dorůstající do výšky 10 cm.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:8305
 • Skalník vrbolistý Symphatie
  Neohodnoceno
  Cotoneaster salicifolius Skalník je široce poléhavý a stálezelený keřík vhodný na pokrytí svahů a vhodný ke kombinaci s ostatními dřevinami. Není náročný na stanoviště, hodí se do všech půd. Dorůstá do výšky 30-40 cm. Kvete v období května a června bílými pětičetnými květy, které...
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:8306
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.