Astry (Hvězdnice)

Velice rozšířené trvalky pocházející z Evropy, Asie, i severní Ameriky. Kvetou v průběhu června až srpna (některé kultivary i dříve). Kultivary nabízí širokou škálu barev, od modrofialové, bílé, až po růžovou. Vysazuje je do lehké, písčité, alkalické půdy, dobře propustné. Stanoviště volíme slunné. Květy jsou vhodné k řezu.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 51 položek celkem

Stránka 1/1

 • Hvězdnice ´Monch´
  Světle modrý kultivar, dorůstající 50 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0821
 • Hvězdnice ´Stardust´ - Aster ageratoides 'Stardust'
  Aster ageratoides 'Stardust' Od září do listopadu kvete fialovými květy, které jsou velmi atraktivní pro motýly. Tato trvalka dorůstá do výšky 50 cm. Listy má zajímavé, zbarvené do zelené. Hodí se do skupinových výsadeb.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:4958
 • Hvězdnice alpská
  Aster alpigenus Vytrvalá, jen 8 -20 cm vysoká bylina s listovou růžicí a krátce vystoupavou, jednoduchou lodyhou. Listy střídavé, celokrajné, přízemní. Květy jsou fialově modré se žlutým terčem. Kvete v průběhu května.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0696
 • Hvězdnice alpská ´Albus´ - Aster alpinus 'Albus'
  Aster alpinus 'Albus' Trsovitá odrůda. Jedná se o nízký kultivar. Odrůda Albus dorůstá výšky kolem 20 cm a kvete velkými bílými květy se žlutým středem. Vykvétá od května do července.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0697
 • Hvězdnice alpská ´Goliath´ - Aster alpinus 'Goliath'
  Aster alpinus 'Goliath' Odrůda Goliath dorůstá výšky kolem 30 cm a kvete velkými světle modrými květy se žlutým středem. Vykvétá od května do června. Šedozelené listy jsou celokrajné, eliptického tvaru, přisedlé.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0699
 • aster happy end
  Aster alpinus 'Happy End' Trsovitá odrůda. Jedná se o nízký kultivar. Odrůda Happy End dorůstá výšky kolem 20 cm a kvete velkými sytě růžovými květy se žlutým středem. Vykvétá od května do června.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0700
 • Hvězdnice alpská ´Christina´
  Aster alpinus 'Christina' Trsovitá odrůda. Jedná se o nízký kultivar. Odrůda dorůstá výšky kolem 20 cm a kvete velkými bílými květy se žlutým středem. Vykvétá od května do července. Působí rozčepýřeným dojmem.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0698
 • Hvězdnice chlumní ´Rosa Erfüllung´
  Aster amellus 'Rosa Erfüllung' Letní a polovysoká trvalka, dorůstá do výšky 50 cm. Trvalka s jasně růžovým květem, který se objevuje od července do září. Má ráda slunné stanoviště s vlhčí půdou, ideál do skupinové výsadby.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0701
 • Hvězdnice chlumní ´Rotfeuer´
  Letní a polovysoká trvalka, dorůstá do výšky 50 cm. Trvalka sr ůžovým květem, který se objevuje od července do září. Má ráda slunné stanoviště s vlhčí půdou, ideál do skupinové výsadby.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0702
 • Hvězdnice chlumní ´Rudolf Goethe´ - Aster amellus 'Rudolf Goethe'
  Aster amellus 'Rudolf Goethe' Odrůda Rudolf Goethe dorůstá výšky kolem 60 cm a kvete fialovomodrými květy se žlutým středem. Vykvétá od července do září. Vyžaduje slunné stanoviště s dobře propustnou, sušší půdou.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0703
 • Hvězdnice chlumní ´Wroclaw (Breslau)´
  Letní a polovysoká trvalka, dorůstá do výšky 50 cm. Trvalka s modro fialovým květem, který se objevuje od července do září. Má ráda slunné stanoviště s vlhčí půdou, ideál do skupinové výsadby.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0704
 • Hvězdnice křovitá ´Alice Halsam´ - Aster dumosus 'Alice Halsam'
  Aster dumosus 'Alice Halsam' Trvalka dorůstající do výšky 25 - 30 cm. Kvete růžovými květy, a to od září do října. Jedna z mála rostlin kvetoucích na podzim. Dobře se jim daří na slunci, v mírně vlhké, dobře propustné zemině.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0707
 • Aster dumosus 'Blaue Lagune'
  Aster dumosus 'Blaue Lagune' Hvězdnice s fialovo - modrými květy, které vykvétají v září až říjnu. Květy jsou přímo nebesky modré. Vhodné stanoviště je plné slunce se živnou půdou. Dorůstá do výšky 50 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0708
 • Hvězdnice křovitá ´Guliver´ - Aster dumosus 'Guliver'
  Aster dumosus 'Guliver' Trvalka dorůstající do výšky 25 - 30 cm. Kvete fialovo modrými květy, a to od srpna do října. Jedna z mála rostlin kvetoucích na podzim. Dobře se jim daří na slunci.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0709
 • Aster dumosus 'Heinz Richard'
  Aster dumosus 'Heinz Richard' Heinz Richard je nízká listopadka, která má růžové okvětní lístky a žlutý střed. Kvete v období od srpna do října. Vyhovuje jí slunné stanoviště. Je vysoká jen 30 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0710
 • Hvězdnice křovitá ´Herbstgruss Von Bresserhof´ - Aster dumosus 'Herbstgruss Von Bresserhof'
  Aster dumosus 'Herbstgruss Von Bresserhof' Herbstgruss von Bresserhof je nízká listopadka, která má růžovou barvu okvětních lístků a žlutý střed. Kvete v období od září do října. Zdobí záhony na podzim. Dorůstá do výšky 50 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0711
 • Hvězdnice křovitá ´Jenny´
  Hvězdnice křovitá Jenny je nízká listopadka, která kvete purpurovou barvou v období od srpna do září. Zdobí záhony na podzim, kdy většina květin je již odkvetla. Dorůstá do výšky 30 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0712
 • kassel
  Aster dumosus 'Kassel' Krásná trvalka pozdního léta, červeno-růžové barvy. Dorůstá do výšky max 50 cm. Velmi zajímavý kultivar, který oživí Vaši zahradu či předzahrádku.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0713
 • Aster dumosus 'Kristina' (2)
  Aster dumosus 'Kristina' Jedna z nejvzácnějších, bíle kvetoucích Aster. Dorůstá do výšky cca 50 cm. Velmi zajímavý kultivar. Daří se jim na slunci a v mírně vlhké půdě.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0714
 • Hvězdnice křovitá ´Prof. Anton Kippenberg´
  Trvalka je kompaktní, zakrslá podzimní astra se světlounce modrofialovými květy.Roste do výšky kolem 35 cm. Kvete od srpna do října. Rostlina působí velmi klidným dojmem. Hodí se do skupinové výsadby.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0715
 • Hvězdnice křovitá ´Schneezicklein´ - Aster dumosus 'Schneezicklein'
  Aster dumosus 'Schneezicklein' Trvalka s bílými květy, které jsou při odkvétání stříbřitě modré. Dorůstá do výšky 25 cm. A kvete od září do října. Trvalka pro slunná až polostinná stanoviště. Vysazuje se do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0716
 • Hvězdnice křovitá ´Starlight´ - Aster dumosus 'Starlight'
  Aster dumosus 'Starlight' Trvalka s karmínově červenými květy. Dorůstá do výšky 25 cm. A kvete od září do října. Trvalka pro slunná až polostinná stanoviště. Vysazuje se do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0718
 • Hvězdnice křovitá ´Zwergenhimmel´ - Aster dumosus 'Zwergenhimmel'
  Aster dumosus 'Zwergenhimmel' Trvalka s blankytně modrými květy. Dorůstá do výšky 25 cm. A kvete od září do října. Trvalka pro slunná až polostinná stanoviště. Vysazuje se do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0720
 • Hvězdnice novoanglická ´Alma Pötschke´ - Aster novae-angliae 'Alma Pötschke'
  Aster novae-angliae 'Alma Pötschke' Červeně kvetoucí hvězdnice, dorůstá do výšky 150 cm. Květy přitahují motýly a včely. Květenství se objevuje od srpna do září. Musíme počítat s tím, že bude potřeba opora, aby se rostlina neohýbala.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0749
 • Hvězdnice novoanglická ´Barrs Blue´ - Aster novae-angliae 'Barrs Blue'
  Aster novae-angliae 'Barrs Blue' Fialově modře kvetoucí hvězdnice se žlutým středem, dorůstá do výšky 160 cm. Květy přitahují motýly a včely. Květenství se objevuje od srpna do září. Bude potřebovat oporu, aby se neohýbala.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0753
 • Aster novae angliae 'Cardinal Tarcisio Bertone'
  Aster novae-angliae 'Cardinal Tarcisio Bertone' Purpurově kvetoucí hvězdnice se žlutým středem, dorůstá do výšky 80 cm. Květy přitahují motýly a včely. Květenství se objevuje od srpna do září. Bude potřebovat oporu, aby se neohýbala.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0758
 • Aster novae angliae 'Herbstschnee'
  Aster novae-angliae 'Herbstschnee' Patří mezi robustní astry, dorůstá do výšky až 140 cm. Od září do října vytváří množství bílých květů se žlutým středem uprostřed. Korunní lupínky jsou úzké. Listy má lesklé, úzké, čárkovité.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0761
 • Hvězdnice novoanglická ´Purple Dome´ - Aster novae-angliae 'Purple Dome'
  Aster novae-angliae 'Purple Dome' Fialově kvetoucí hvězdnice se žlutým středem, dorůstá do výšky 60 cm. Květy přitahují motýly a včely. Květenství se objevuje od srpna do září. Bude potřebovat oporu, aby se neohýbala.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0789
 • Hvězdnice novoanglická ´Rudelsburg´ - Aster novae-angliae 'Rudelsburg'
  Aster novae-angliae 'Rudelsburg' Růžově kvetoucí hvězdnice se žlutým středem, dorůstá do výšky 140 cm. Květy přitahují motýly a včely. Květenství se objevuje od srpna do září. Bude potřebovat oporu, aby se neohýbala.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0794
 • Aster novi belgii 'Bewunderung'
  Aster novi-belgii 'Bewunderung' Trvalka dorůstající do výšky až 110 cm. Pyšní se zářivě růžovými květy, které květinu doprovází od září do října. Střed květu je žlutý. Libuje si na slunečném stanovišti a v bohatší půdě.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0797
 • Aster novi belgii 'Dauerblau'
  Aster novi-belgii 'Dauerblau' Jedná se o vyšší odrůdu, která zpestří podzimní záhony. Její květy jsou vhodné k řezu. Roste do výšky 140 cm. Má světle fialové květy se žlutým středem. Kvete od září do října. Vyžaduje slunné místo.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0802
 • Hvězdnice novobelgická ´Fellowship´
  Vzrůstná odrůda hvězdnice dorůstající do výšky 140 cm. Listy má malé, protáhlé. Kvete od srpna do října plnými světle růžovými květy se žlutým středem. Květenství je početné.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0806
 • Hvězdnice novobelgická ´Fuldatal´ - Aster novi-belgii 'Fuldatal'
  Aster novi-belgii 'Fuldatal' Vzrůstná odrůda hvězdnice dorůstající do výšky 100 cm. Listy má malé, protáhlé. Kvete od srpna do října plnými purpurově fialovými květy se žlutým středem. Květenství je početné.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0810
 • marie
  Aster novi-belgii 'Marie Ballard' Vyšší kultivar, jehož světle modrá květenství lze použít také k řezu. Vzrůstný kultivar astry, vhodný do smíšených záhonů a jako solitera. Dorůstá do výšky 80 cm. Kvete od září, a to poloplnými květy.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0813
 • Hvězdnice novobelgická ´Royal Ruby´ - Aster novi-belgii 'Royal Ruby'
  Aster novi-belgii 'Royal Ruby' Velmi výrazně kvetoucí rostlina kompaktního, keřového vzrůstu. Kvete od září do října purpurovou barvou. Listy má sytě zelené. Dorůstá do výšky 80 cm. Zpestří na podzim trvalkové záhony.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0814
 • Hvězdnice novobelgická ´Schneeberg´ - Aster novi-belgii 'Schneeberg'
  Aster novi-belgii 'Schneeberg' Nádherná hvězdnice s bílými květy se žlutým terčem. Kvete od srpna do října a dorůstá do výšky 100 cm. Patří mezi vyšší druhy. Její listy mají tmavě zelenou barvu. Má ráda slunná místa.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0815
 • Hvězdnice novobelgická ´Winston Churchill´
  Výrazně kvetoucí odrůda, kompaktního, keříkového vzrůstu. Dorůstá do výšky 70-90 cm. Pyšní se purpurovými květy, které roslinu doplňují od srpna do září. Hodí se do smíšených trvalkových záhonů.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0816
 • Hvězdnice pokřivená ´Prince´ - Aster laterifolius 'Prince'
  Aster laterifolius 'Prince' Jedna z nejzajímavějších Aster vůbec! Má zvláštní až kouřově černé, či fialové zbarvení listů. Střed květu je růžový, okvětní lísky jsou bílé. Pouhých 40 cm vysoká rostlina, kvetoucí od září do října.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0746
 • Hvězdnice poléhavá ´Connecticut´ - Aster speciosus 'Connecticut'
  Aster speciosus 'Connecticut' Tato trvalka dorůstá pouhých 15 cm, a vytváří tak krásné, bíle rozkvetlé koberce. Zvláště vyniká ve skalkách, obrubách záhonů, ale i v přenosných nádobách. Kvete od října do listopadu.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0819
 • Hvězdnice Pringleova ´Monte Cassino´ - Aster pringlei 'Monte Cassino'
  Aster pringlei 'Monte Cassino' Velmi pozdní astra, která dorůstá do výšky 90 - 100 cm. Celý podzim kvete drobnými bílými květy. Listy má čárkovitého tvaru a tmavě zelené. Hodí se do skupinové výsadby. Zpestří Vám podzimní zahradu.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0817
 • lutetia
  Aster pyrenaeus 'Lutetia' Vytváří vzdušné, polštářovité keříky a dorůstá do výšky 70 cm. Stonky mají purpurovou barvu a v horní části se bohatě rozvětvují. Kvete celkem brzy už od poloviny srpna velkým množství růžově-fialových úborů se žlutým středem. Jednotlivé kvítky mají průměr 5 cm....
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:71121
 • Hvězdnice rozkladitá - Aster divaricatus
  Aster divaricatus Podzimní astra s bílými květy, roste na slunci, polostínu i ve stínu. Kvete od srpna do září.Nenáročná na pěstování. Vynikne ve větších skupinách a ve společnosti dalších rostlin. Dorůstá do 60 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0706
 • Aster cordifolius 'Little Carlow'
  Aster cordifolius 'Little Carlow' Kultivar Little Carlow dorůstá výšky kolem 1 metru a kvete od srpna do října. Vytváří množství drobnějších světle fialovomodrých květů s červenožlutým středem. Květní plátky jsou úzké.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0705
 • wart
  Aster tongolensis 'Wartburgstern' Tato světle fialová trvalka kvete už v průběhu května a června. Vyžaduje zeminu bohatou na živiny, dobře propustnou, mírně vlhkou. Stanoviště preferuje slunné, světlé. Dorůstá do výšky 50 cm.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0820
 • Hvězdnice trpasličí ´Nanus´ - Aster sedifolius 'Nanus'
  Aster sedifolius 'Nanus' Hvězdnice věrná svému jménu - dorůstá pouhých 40 cm, a kvete světle modře.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0818
 • Hvězdnice vřesovcová ´Blue Star´ - Aster ericoides 'Blue Star'
  Aster ericoides 'Blue Star' Nebesky modrý květ.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0729
 • Hvězdnice vřesovcová ´Erlkoenigin´ - Aster ericoides 'Erlkoenigin'
  Aster ericoides 'Erlkoenigin' Nenáročná trvalka, která kvete bílými květy. A to od září do října. Dorůstá do výšky max 80 cm. Trvalka pro slunná až polostinná stanoviště. Vysazuje se do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0731
 • Aster ericoides 'Esther'
  Aster ericoides 'Esther' Kultivar je pozdě kvetoucí druh s drobnými kvítky, není nápadný, ale zato velmi hezký. Má fialově-růžové květy se žluto-zeleným středem, které rozkvétají od září do října. Listy jsou zelené a dospělá rostlina je vysoká od 70 cm a více.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0735
 • star
  Aster ericoides 'Pink Star' Vzdušné keříky s úzkými, jehlicovitými listy a na podzim rozkvétajícími růžovými květy. Dorůstá do výšky 80 - 100 cm. Kvete od září do října. Trvalka pro slunná až polostinná stanoviště.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0740
 • Hvězdnice vřesovcová ´Schneetanne´ - Aster ericoides 'Schneetanne'
  Aster ericoides 'Schneetanne' Husté vzpřímeně rostoucí keříky s drobnými listy a na podzim velkým množstvím bílých květů, které jistě zpestří podzimní zahradu. Květy jsou vhodné také k řezu. Dorůstá do 120 cm, kvete od září.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0744
 • Hvězdnice zlatovlásek
  Žlutě kvetoucí přírodní druh astry, většinou se vyskytuje na pastvinách, loukách, Jedna z mála žlutých Aster. Dorůstá do výšky 80 cm a kvete od srpna do října. Vhodné je slunné stanoviště.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:0747
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.