Lískové ořechy

Vážení zákazníci,

v současné době nabízíme kontejnerované ovocné stromky. Ty lze objednat pouze na osobní odběr v prodejně Zahradnictví Spomyšl. Prostokořenné ovocné stromky budou opět v nabídce na podzim. 

 

Z lískových oříšků se pomalu stává stejně drahá komodita jako jsou malé valounky zlata, a proto není od věci, mít alespoň jeden z malých „zlatých dolů“ u sebe na zahradě. Znalci dokonce tvrdí, že olej z lískových oříšků dokáže díky vysokému obsahu bílkovin, vitamínů a minerálních látek nahradit maso. Jestli je to pravda se neodvažujeme posoudit, ale zase jsme si jisti, že oříšky z lísek zakoupených u nás Vám budou určitě chutnat. Jednou z nejlepších odrůd, kterou Vám můžeme doporučit, ale také nejméně náročných je Hallova obrovská.

 
 • Řadit dle:
 • 13 položek celkem

Stránka 1/1

 • Líska ´Barcelonská´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Barcelonská´ Odrůda silného vzrůstu, dorůstající do výšky 3 - 5 m. Je samosprašná. Plody jsou velké a kulatého tvaru. Jádro vyplňuje celou skořápku a výborně chutná. Sklízíme je v září.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 2 ks
  Kód:2147
 • Líska ´Cosford´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Cosford´ Nenáročná a nejčastěji pěstovaná odrůda. Plody jsou středně velké až velké, cylindrického tvaru s tupým zakončením, po 2 až 3 kusech v souplodí. Skořápka je jemně lesklá a tenká. Jádro je velké a vyplňuje celou skořápku. Sklízíme koncem září. Odrůda rodí brzo a...
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0444
 • Líska ´Hallova obrovská´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Hallova obrovská´ Líska je nenáročná dřevina, které vyhovuje běžná zahradní hlinitá půda. Odrůda je částečně samosprašná a ve dřevě a v květu je velmi odolná proti mrazu. Plod je středně velký až velký, vejčitý až kuželovitý s mírně protáhlou špičkou. Sběr provádíme na...
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 2 ks
  Kód:0446
 • Líska ´Hallova obrovská´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Hallova obrovská´ Líska je nenáročná dřevina, které vyhovuje běžná zahradní hlinitá půda. Odrůda je částečně samosprašná a ve dřevě a v květu je velmi odolná proti mrazu. Sběr provádíme na přelomu září a října. Odrůda je velmi plodná a plodnost je pravidelná.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:4021
 • Líska ´Katalánská´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Katalánská´ Velmi plodná odrůda, samosprašná. Nenáročná na půdní podmínky. Odrůda je velmi odolná proti nízkým teplotám a chorobám. Plody jsou velké, okrouhlého tvaru a mají vynikající chuť. Sklízíme je od poloviny září.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0447
 • Líska ´Lambertova červená´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Lambertova červená´ Odrůda pěstitelsky nenáročná, plodí ve všech půdních podmínkách, samozřejmě čím lepší podmínky, tím hojnější úroda. Odrůda je velmi odolná proti mrazu. Plody jsou kulaté, typického tvaru, uspořádané v uskupení po 2 – 3 . Sbíráme v polovině října.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0449
 • Líska ´Lombardská bílá´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Lombardská bílá´ Jde o samosprašnou odrůdu, která je náročnější na klima a podnebí, hodí se spíše do teplejších lokalit. Plody má středně velké, protáhlé a mírně zploštělé. Sklízíme v první polovině září.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0450
 • Líska ´Lombardská bílá´/kontejner
  Neohodnoceno
  Líska Lombardská - jde o samosprašnou odrůdu, která je náročnější na klima a podnebí, hodí se spíše do teplejších lokalit. Plody má středně velké, protáhlé a mírně zploštělé.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné > 5 ks
  Kód:10766
 • Líska ´Lombardská červená´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Lombardská červená´ Jedná se o velmi starou odrůdu, na choroby netrpí, ale líska by se měla pěstovat v teplejších oblastech nebo na chráněných stanovištích. Jádro vyplňuje celý prostor skořápky. Plody sbíráme v září.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 2 ks
  Kód:4595
 • Líska ´Nottingham Prolific´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Nottingham Prolific´ Opadavý keř, který roste hustě a do kompaktního tvaru. Plody jsou středně velké a velmi chutné. Je částečně samosprašný. Oříšky jsou středně velké, plně vyplňují skořápku. Plody jsou velmi chutné. Sklízíme je začátkem září.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2145
 • Líska ´Syrena´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Syrena´ Odrůda s červeně zabarvenými listy. Doporučujeme do úrodných půdních podmínek a slunné umístění. Plody jsou velké a pravidelného tvaru, slabě protažené. Jádro je chuťově velmi dobré a skořápku dobře zaplňuje. Odrůda je velmi plodná. Plody sbíráme na přelomu září a...
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0452
 • Líska ´Webbova´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Webbova´ Částečně samosprašná odrůda, kterou můžeme pěstovat ve výživnějších půdách a na slunečném místě, bude nám pak lépe plodit. Plody jsou větší, podlouhle válcovité ze stran zploštělé. Jádra jsou velká a plně zaplňují skořápku. Jsou ve větších shlucích. Sklízíme v...
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0454
 • Líska ´Zellská červenolistá´
  Neohodnoceno
  Corylus avellana ´Red Zeller´ Stará odrůda červenolisté lísky. Na jaře raší tmavě červenými listy. Plody má velké. Dorůstá do výšky 3 - 4 m. Plody sklízíme od září.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2146
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.