Jilmy

Jilm můžete znát také pod názvem 'břest'. Existuje mnoho kultivarů, které jsou opadavé nebo částečně opadavá, mohou být ve formě stromů nebo keřů. Podle toho se také liší výška, kterou mají v dospělosti. V naší nabídce naleznete velmi zajímavé kultivary, např. Jilm lysý 'Camperdownii' - ten vyniká převislými větvemi a nádherně zbarvenými listy.

 

 
 • Řadit dle:
 • 4 položek celkem

Stránka 1/1

 • Jilm habrolistý ´Jacqueline Hillieri´
  Neohodnoceno
  Ulmus minor 'Jacqueline Hillieri' Pomalu rostoucí, kompaktní strom, dorůstající do výšky 1,2 m. Jeho větve často přepadají. Lze jej udržovat i v keřovité formě, často se používá na tvarované bonsaje. Listy na podzim žloutnou.
  Dostupnost:Skladem - pouze osobní odběr 1 ks
  Kód:7534
 • Jilm holandský ´Wredei´
  Neohodnoceno
  Ulmus x hollandica 'Wredei' Menší, listnatý, opadavý strom, dorůstající do výšky 4-6 m. Listy jsou žluto-zelené, na podzim spíše žluté. Vysazujeme do mírně vlhkých, dobře propustných půd. Mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:8328
 • Jilm lysý ´Camperdownii´
  Neohodnoceno
  Ulmus glabra 'Camperdownii' Oblíbený kultivar, s převislými větvemi, dosahujícími až k zemi. Dorůstá do výšky 3-5 m a šířky 3-6 m. Vysazujeme do dobře propustných, nevysychavých půd, na slunná stanoviště, bez přímého úpalu.
  Dostupnost:Pouze osobní odběr
  Kód:7802
 • Jilm lysý ´Pendula´
  Neohodnoceno
  Ulmus glabra 'Pendula' Velmi pěkný menší strom, s převislou korunou. Dorůstá do výšky 3-5 m a šířky 6 m. Kvete zelenobíle od února do března. Vyžaduje vlhké, kypré a živné půdy. Perfektně vynikne spíše jako solitéra.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 1 ks
  Kód:8327
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.