Trvalky začínající latinsky na A

V této kategorii naleznete trvalky, jejichž latinský název začíná písmenem A. Zmíníme např. Acény, Anděliku, Huseníky, Kociánky či Oměj. Nabízíme toho mnohem více, vše si můžete prohlédnou v této kategorii.

 
 • Řadit dle:
 • 70 položek celkem

Stránka 1/1

 • Acéna drobnolistá ´Kupferteppich´ - Acaena microphylla 'Kupferteppich'
  Neohodnoceno
  Acaena microphylla 'Kupferteppich' Pochází z Nového Zélandu. Dorůstá výšky 15 - 25 cm. Je atraktivní svým hnědočerveným olistěním, v zimě neopadává. Květ je drobný, nenápadný. Kvete červenohnědými květy v hlávkách. Ideální do skalek.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0525
 • Acéna růžová ´Purpurea´ - Acaena inermis 'Purpurea'
  Neohodnoceno
  Acaena inermis 'Purpurea' Trvalka, která pochází z Nového Zélandu. Velmi dekorativní trvalka, vytváří kompaktní a ploché polštáře. Dorůstá výšky 5 - 10 cm. Listy mají délku 5 cm, jsou purpurově zbarvené. Květy jsou hnědé.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0523
 • Agastache ´Blue Fortune´ - Agastache 'Blue Fortune'
  Neohodnoceno
  Agastache 'Blue Fortune' Trvalka dorůstající do výšky 100 cm.Listy jsou šedozelené a voní po anýzu či lékořici. Listy i květy jsou jedlé, hodí se do salátů.Květy jsou fialové a malé. Nádherně voní.Rostlina kvete po celé léto.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0586
 • Andělika lékařská - Angelica archangelica
  Neohodnoceno
  Angelica archangelica Dvouletá až víceletá bylina. Stonek dorůstá do výšky až 250 cm. Má řepovitý oddenek s hnědými kořeny. Květenství tvoří velké polokulovité složené okolík mající průměr 10 - 15 cm. Kvete od července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4862
 • Andělika obrovská - Angelica gigas
  Neohodnoceno
  Angelica gigas Statná a majestátní trvalka dorůstá do výšky až 180 cm. Má krásné velké a dekorativně zpeřené zelenofialové listy a mohutný fialový stonek. Na tmavých stoncích vykvétají fialové okolíky květů. Skvost.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0676
 • Bršlice kozí noha ´Variegatum´ - Aegopodium podagraria 'Variegatum'
  Neohodnoceno
  Aegopodium podagraria 'Variegatum' Panašovaný kultivar bršlice,dorůstá do výšky 40 cm. Listy jsou svěže zelené s bílým až krémovým okrajem. Od května do června vyrůstají na přímých,dutých lodyhách okolíky složené z čistě bílých kvítků.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0576
 • Česnek aflatunský ´Purple Sensation
  Neohodnoceno
  Allium aflatunense 'Purple Sensation' Kultivar vyniká větším okolíkem tmavě fialových květu,je okrasný i po odkvětu svými semeníky. Trvalka je vhodná k řezu. Květenství je fialové a kvete od června do července. Opravdový skvost v zahradě. Dorůstá do výšky 80- 100 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4859
 • Česnek obrovský - Allium giganteum
  Neohodnoceno
  Allium giganteum Dorůstá do výšky 150 cm. Nenáročný druh česneku. Kvete hustými, kulovitými úbory sytě fialové barvy o velikosti 10 cm. Květenství je vhodné na sušení a do květinových vazeb. Kvete od června do srpna.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0630
 • Huseník kavkazský ´Little Treasure Deep Rose´ - Arabis caucasica 'Little Treasure Deep Rose'
  Neohodnoceno
  Arabis caucasica 'Little Treasure Deep Rose' Nízká trvalka, dorůstající výšky 20 cm. Od dubna do května kvete nádhernými temně růžovými květy, kterých je velký počet, až stovky. Vysazujeme do propustné půdy. Polštáře na jaře bohatě kvetou.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2629
 • Huseník kavkazský ´Compinkie´ - Arabis caucasica 'Compinkie'
  Neohodnoceno
  Arabis caucasica 'Compinkie' Trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Kvete od dubna do května. Květy jsou nádherné. V jeden okamžik se objeví stovka temně růžových kvítků. Vysazujeme do propustné půdy. Polštáře na jaře bohatě kvetou.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:71106
 • Huseník kavkazský ´Little Treasure White´ - Arabis caucasica comp. 'Little Treasure White'
  Neohodnoceno
  Arabis caucasica comp. 'Little Treasure White' Nízká trvalka, dorůstající výšky 15 cm. V době květu, což je v dubnu a v květnu, je na tuto trvalku velmi hezký podívaná. Najednou se objeví stovka temně růžových a drobných květů. Hodí se do skalek.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2626
 • Huseník kavkazský ´Pixie Cream´ - Arabis caucasica 'Pixie Cream'
  Neohodnoceno
  Arabis caucasica 'Pixie Cream' Trvalka, dorůstající výšky 10 cm. V dubnu začne tato trvalka nádherně kvést, a to krémově žlutou barvou, květů jsou stovky. Vysazujeme do propustné půdy. Polštáře na jaře bohatě kvetou.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2630
 • Huseník kavkazský ´Schneehaube´ - Arabis caucasica comp. 'Schneehaube'
  Neohodnoceno
  Arabis caucasica comp. 'Schneehaube' Nízká polštářovitá trvalka pro slunná až polostinná místa. Dorůstá do výšky 15 cm. Vysazujeme do propustné půdy. Polštáře na jaře bohatě kvetou, a to nádhernou bílou barvou, která působí velmi jemně.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:41334
 • Jarmanka větší ´Primadonna´ - Astrantia major 'Primadonna'
  Neohodnoceno
  Astrantia major 'Primadonna' Trvalka, dorůstající výšky 70 cm. Primadonna kvete od června do července, květenstvím karmínově červených květů. Ideální rostlina do trvalkových záhonů. Skvěle doplní světlejší trvalky.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:3685
 • Jarmanka větší - Astrantia major
  Neohodnoceno
  Astrantia major Jarmanka je vyšší trvalka, dorůstá až 80 cm. Daří se jí na živných, vlhčích půdách, na slunci i ve stínu. Květ je bílý, kvete od června.Vhodná do trvalkových záhonů. Využívá se jako léčivá bylina.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2756
 • Kerblík lesní - Anthriscus sylvestris
  Neohodnoceno
  Anthriscus sylvestris Trvalka dorůstající do výšky až 250 cm. Vyskytuje se na vlhčích loukách, v křovinách a v lese. Květenství je bílé, kvete od května do června.Listy jsou vejčitě kopinaté a zubaté. Velmi dobře se množí.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4865
 • Klejicha hedvábná - Asclepias syriaca
  Neohodnoceno
  Asclepias syriaca Trvalka, dorůstající výšky 150 cm, květ je růžovo-fialové barvy. Kvete v červnu a v červenci. Rostlina je nenáročná na pěstování, vyhovuje jí úrodná, propustná půda a slunné stanoviště.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2678
 • Klejicha hlíznatá - Asclepias tuberosa
  Neohodnoceno
  Asclepias tuberosa  Trvalka, dorůstající výšky 70 cm, květ je pomerančové barvy. Láká hejna motýlů. Kvete od června. Uplatní se jak ve venkovsky laděných zahradách, tak i v moderně pojatých aranžmá. Je mrazuvzdorná.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2679
 • Kontryhel - Alchemilla epipsila
  Neohodnoceno
  Alchemilla epipsila Vytrvalá bylina, která pochází z horských oblastí Srbska. Dorůstá do výšky 25 cm. Kvete zelenožlutými květy v menších květenstvích, a to od června do srpna. Hodí se do záhonů a skalek nebo nádob.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0626
 • Kontryhel měkký - Alchemilla mollis
  Neohodnoceno
  Alchemilla mollis Nenáročná trvalka s ozdobným, svěže zeleným olistěním.V dobrých podmínkách dorůstá až do 40 cm. Žlutavé květy v květenstvích zdobí rostlinu po celé léto až do podzimu. Hodí se k řezu.Vhodná na skalku.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0627
 • Kopytník evropský - Asarum europaeum
  Neohodnoceno
  Asarum europaeum Trvalka, dorůstající výšky 10 cm. Jedovatá. Květy se objevují na krátkých stopkách pod úrovní listů, jsou trojcípé, červenohnědé. Kvete od března. Rostlina voní po pepří. Vhodná do nádob.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2676
 • Mařinka vonná (Galium) - Asperula odorata (Galium)
  Neohodnoceno
  Asperula odorata (Galium) Nádherně vonící trvalka, dorůstající výšky 40 cm. Má hranatý, nevětvený stonek. Listy mařinky jsou po 6 - 8 v přeslech. Drobné květy jsou čtyřcípé a mají bělavou barvu. Nádherně voní. Kvete od května.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2683
 • Oměj - vlčí mor - Aconitum vulparia (lycoctonum)
  Neohodnoceno
  Aconitum vulparia (lycoctonum) Jedovatá vytrvalá a statná bylina, 50–120 cm vysoká, s větvenou lodyhou, řapíkatými, dlanitě dělenými listy a žlutými květy v řídkém hroznu. Kvete od června do července. Celá rostlina je jedovatá.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0554
 • Pelyněk estragon ´French Dragon´ - Artemisia dracunculus ´French Dragon´
  Neohodnoceno
  Artemisia dracunculus ´French Dragon´ Francouzský estragon, dosahující do výšky 60cm. Nejlépe se mu daří na slunném stanovišti, s lehce suchými půdami. Pěstujeme jej pro jeho výrazně aromatické listy, které využíváme v kuchyni.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0773
 • Pelyněk Ludvíkův ´Valerie Finnis´ - Artemisia ludoviciana 'Valerie Finnis'
  Neohodnoceno
  Artemisia ludoviciana 'Valerie Finnis' Vyšší trvalka, dorůstající výšky 60 cm. Kvete žluto bíle, od července do srpna. Okrasný druh pelyňku dodá zahradě kontrast. Stříbrná barva listů je krásná v trvalkových záhonech. Nenáročná na pěstování.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2656
 • Pelyněk stříbřitý - Artemisia stelleriana
  Neohodnoceno
  Artemisia stelleriana Dorůstá výšky jen do 20 cm a vytváří kompaktní trsy. Má ozdobné stříbřité, jemně dělené listy, které jsou plstnaté. Kvete drobným žlutým květem, a to od června do srpna. Ideální do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2659
 • Písečnice horská - Arenaria montana
  Neohodnoceno
  Arenaria montana Trvalka, dorůstající výšky 10 cm. kvete jednoduchými a bílými květy, které mají 5 plátků. Květy mají žlutozelený střed. Listy má malé, velmi úzce elipčité a sytě zelené. Kvete od května do června.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2635
 • Plesnivka perlová - Anaphalis margaritacea
  Neohodnoceno
  Anaphalis margaritacea Trvalka dorůstající do výšky 60 cm. Listy má čárkovitě kopinaté, podvinuté. Květenství je četně, zbarvené do bíla se žlutou korunou. Kvete od července do září, tedy poměrně dlouho. Nechutná slimákům.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4861
 • Plesnivka trojžilná ´Sommerschnee´ - Anaphalis triplinervis 'Sommerschnee'
  Neohodnoceno
  Anaphalis triplinervis 'Sommerschnee' Bylinná trvalka, která vytváří trsy stříbrných listů, které působí kontrastním dojmem v sousedství zelenolistých rostlin. V létě vykvétá velkým množstvím menších, bílých květů, podobných slaměnce.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0664
 • Pochybek odnožující - Androsace sarmentosa
  Neohodnoceno
  Androsace sarmentosa Trvalka, který tvoří přisedlé, jemně ochlupené růžice, ze kterých vyrůstají ve velkém počtu dlouhé oddenky. Květ je fialový, vykvétá od května do června. Hodí se do skalky a do větších koryt.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0670
 • Rodgersie štítnatá - Astilboides tabularis
  Neohodnoceno
  Astilboides tabularis Trvalka, dorůstající výšky 100 cm, květy jsou krásně bílé a objevují se od června. Je nádhernou soliterou, která se ale invazivně rozrůstá. Má krásné a velké listy s jemně vykrajovaným okrajem.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2686
 • Samorostlík červený - Actaea rubra
  Neohodnoceno
  Actaea rubra Je velmi vhodnou trvalkou pro polostinná stanoviště a do bloudivého stínu stromů. Přímé stonky nesou v květnu až červnu 5 až 15 cm dlouhá květenství složená z bílých kvítků. V červenci až srpnu se kvítky mění v korálově červené, až 1 cm velké bobule na krátkých stopkách.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0570
 • Sivutka vstřícnolistá - Aethionema oppositifolia
  Neohodnoceno
  Aethionema oppositifolia Nenáročná trvalka. Krátké větvičky zdobí zeleno šedomodré lístečky, které se podobají rozchodníku. Dorůstá do výšky 5 cm. Květy jsou jemně růžové, ale poupata temně fialová. Vhodná do skalek.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0581
 • Tařice horská ´Berggold´ - Alyssum (AURINIA) montanum 'Berggold'
  Neohodnoceno
  Alyssum (AURINIA) montanum 'Berggold' Nízká, suchomilná trvalka. Vytváří nízké polštářovité trsy šedozelených listů, nad které vyrůstají zářivě žluté květy. Kvete od dubna do června. Výška rostliny je kolem 15 cm, v květu dosahuje až 30 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0651
 • Tařice skalní ´Sulphureum (1)
  Neohodnoceno
  Alyssum (AURINIA) saxatile 'Sulphureum' Nízká, vytrvalá rostlina, která přirozeně roste i na našem území. Kvete od dubna do června drobnými žlutými květy v krátkých hroznech. Tařice skalní miluje slunce. Dorůstá do výšky 30 cm. Zastřihává se.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0654
 • Tařička gracilis ´Kitte® Blue´ - Aubrieta gracilis 'Kitte® Blue'
  Neohodnoceno
  Aubrieta gracilis 'Kitte® Blue' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří fialovo modré polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 10 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2767
 • aubrieta kitte white
  Neohodnoceno
  Aubrieta gracilis 'Kitte® White' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří čistě bílé polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2768
 • Tařička x cultorum ´Axcent Burgundy´ - Aubrieta x cultorum 'Axcent Burgundy'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Axcent Burgundy' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří vínově červené polštáře Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2771
 • Tařička x cultorum ´Axcent Dark Red´ - Aubrieta x cultorum 'Axcent Dark Red'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Axcent Dark Red' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří tmavě červené polštáře Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2772
 • Tařička x cultorum ´Axcent Deep Purple´ - Aubrieta x cultorum 'Axcent Deep Purple'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Axcent Deep Purple' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří fialovo modré polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2773
 • aubrieta axcent light blue (2)
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Axcent Light Blue' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří jasně modré polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2775
 • Tařička x cultorum ´Bressingham Red´ - Aubrieta x cultorum 'Bressingham Red'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Bressingham Red' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří červené polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 10 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2776
 • Tařička x cultorum ´Cascade Purple´ - Aubrieta x cultorum 'Cascade Purple'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Cascade Purple' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří fialové polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé a skvěle doplňují květ.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2777
 • Tařička x cultorum ´Cascade Rot´ - Aubrieta x cultorum 'Cascade Rot'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Cascade Rot' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří karmínově červené polštáře. Květy jsou drobné a početné. Působí velmi nadýchaným dojmem. Dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2778
 • Tařička x cultorum ´Dr. Mules Variegata´ - Aubrieta x cultorum 'Dr. Mules Variegata'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Dr. Mules Variegata' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří fialové polštáře. Květy jsou drobné a početné. Působí velmi nadýchaným dojmem.Dorůstá do výšky 10 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2780
 • Tařička x cultorum ´Hamburger Stadtpark´ - Aubrieta x cultorum 'Hamburger Stadtpark'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Hamburger Stadtpark' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří modro fialové polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem. Dorůstá do výšky 10 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2784
 • Tařička x cultorum ´Hendersonii´ - Aubrieta x cultorum 'Hendersonii'
  Neohodnoceno
  Aubrieta x cultorum 'Hendersonii' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří modré polštáře. Květy jsou drobné a početné.Působí velmi nadýchaným dojmem. Dorůstá do výšky 10 cm. Listy jsou drobné, zelenkavé.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2785
 • Topolovka růžová plena ´Chaters Gelb´ - Alcea rosea plena 'Chaters Gelb'
  Neohodnoceno
  Alcea rosea plena 'Chaters Gelb' Nádherná trvalka, hodí se pro venkovské zahrady na záhony. Dorůstá do výšky 150 - 200 cm. Dvouletka. Barva květu je žlutá.Květ je plný a nádherný. Kvete od května do října. Je vhodná k řezu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0621
 • Topolovka růžová plena ´Chaters Rosa´ - Alcea rosea plena 'Chaters Rosa'
  Neohodnoceno
  Alcea rosea plena 'Chaters Rosa' Statná krátkověká trvalka, dorůstající výšky kolem 2 metrů. Kvete od května do října nádhernými, lososově růžovými, plnými, až 10 cm velkými květy, které postupně odspodu vykvétají na květním stvolu.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0622
 • Topolovka růžová plena ´Chaters Rot´ - Alcea rosea plena 'Chaters Rot'
  Neohodnoceno
  Alcea rosea plena 'Chaters Rot' Statná krátkověká trvalka, dorůstající výšky kolem 2 metrů. Kvete od května do října nádhernými, červenými a plnými, až 10 cm velkými květy, které postupně odspodu vykvétají na květním stvolu.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0624
 • Topolovka růžová var.nigra - Alcea rosea var.nigra
  Neohodnoceno
  Alcea rosea var.nigra Statná krátkověká trvalka, dorůstající výšky kolem 2 metrů. Kvete od května do října nádhernými, černými a plnými, až 10 cm velkými květy, které postupně odspodu vykvétají na květním stvolu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0623
 • armeria maritima alba (2)
  Neohodnoceno
  Armeria maritima 'Alba' Trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Vytváří trsy úzkých, zelených listů. Kvete bílými květy v kulovitých květenstvích na delších stoncích. Květy se objevují od května do června. Nenáročná na pěstování.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2638
 • Trávnička přímořská ´Armada Deep Rose´ - Armeria maritima 'Armada Deep Rose'
  Neohodnoceno
  Armeria maritima 'Armada Deep Rose' Nízká skalnička, která dorůstá výšky 20 cm. Listy má úzké, čárkovité a sytě zelené. Květ je sytě růžově vybarvený, kvete od června do července. Dobře se rozrůstá.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2639
 • armeria maritima armada pink
  Neohodnoceno
  Armeria maritima 'Armada Pink' Trvalka, dorůstající výšky 20 cm. Listy tvoří růžice, jsou úzké, trávovité. Kvete jasně růžovými květy, a to od května. Snese téměř jakékoli počasí. Nenáročná na péči. Rostlina je plně mrazuvzdorná.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2640
 • Trávnička přímořská ´Armada White´ - Armeria maritima 'Armada White'
  Neohodnoceno
  Armeria maritima 'Armada White' Trvalka, dorůstající výšky 20 cm. Listy tvoří růžice, jsou úzké, trávovité. Kvete jemně bílými květy, a to od května. Snese téměř jakékoli počasí. Nenáročná na péči. Rostlina je plně mrazuvzdorná.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2641
 • armeria maritima splendens (2)
  Neohodnoceno
  Armeria maritima 'Splendens' Trvalka, dorůstající výšky 20 cm. Květenství se vyznačuje sytě růžovou barvou a velmi dlouhou dobou kvetení. Dorůstá do výšky 15- 20 cm. Kulatá květenství jsou doplněna trávovitými a úzkými listy.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2644
 • Trávnička pseudarmeria ´Ballerina Red´ - Armeria pseudoarmeria 'Ballerina Red'
  Neohodnoceno
  Armeria pseudoarmeria 'Ballerina Red' Trvalka, dorůstající výšky 25 cm. Bohatě kvete červenými květy. Květy se objevují od června do srpna. Listy tvoří růžice, jsou úzké, trávovité. Má ráda kamenité, písčité půdy. Nenáročná na pěstování.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2645
 • Trávnička pseudoarmeria ´Ballerina White´ - Armeria pseudoarmeria 'Ballerina White'
  Neohodnoceno
  Armeria pseudoarmeria 'Ballerina White' Trvalka, dorůstající výšky 25 cm. Bohatě kvete bílými květy. Květy se objevují od června do srpna. Listy tvoří růžice, jsou úzké, trávovité. Má ráda kamenité, písčité půdy. Nenáročná na pěstování.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2646
 • Udatna aethusifolius - Aruncus aethusifolius
  Neohodnoceno
  Aruncus aethusifolius Trvalka, dorůstající 30 cm, květy jsou bílo-krémové. Kvete od června do července. Uplatňují se i jako řezané do květinových vazeb. Jsou mrazuvzdorné do -34 stupňů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2661
 • Udatna sinensis ´Zweiweltenkind´ - Aruncus sinensis 'Zweiweltenkind'
  Neohodnoceno
  Aruncus sinensis 'Zweiweltenkind' Trvalka, dorůstající výšky 150 cm. Od června do konce července kvete nádhernými velkými latami smetanově bílých květů. Velmi působivé je i její olistění. Listy jsou velké. Vhodná k řezu a do dekorací.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2668
 • Úročník vulneraria var. ´Coccinea´ - Anthyllis vulneraria var. 'Coccinea'
  Neohodnoceno
  Anthyllis vulneraria var. 'Coccinea' Trvalka, dorůstající výšky 15 cm.Je to atraktivní trvalka s rozprostřenými květními stonky s průměrem až 50 cm.Kvete od května do července, a to červeno-oranžovými kulovými hlávkami. Vhodná do skalek.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2623
 • Zběhovec plazivý ´Atropurpurea´ - Ajuga reptans 'Atropurpurea'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Atropurpurea' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 20 cm. Tmavé, zelenohnědé listy, které jsou až hnědofialové, doplňují fialově modré květy, mající hluchavkovitý tvar. Rostlina kvete od května do července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0594
 • Zběhovec plazivý ´Black Scallop´ (EU22637) - Ajuga reptans 'Black Scallop'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Black Scallopa' Díky kobercovému, půdopokryvnému růstu jsou vhodné na obruby trvalkových výsadeb. Květy jsou krátce stopkaté, až 1,5 cm dlouhé, pyskaté, drsně chloupkaté, fialově modré.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0596
 • Zběhovec plazivý ´Braunherz´ - Ajuga reptans 'Braunherz'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Braunherz' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 20 cm. Tmavé, zelenohnědé listy, které jsou až hnědofialové, doplňují modré květy, mající hluchavkovitý tvar. Rostlina kvete od května do července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0603
 • Zběhovec plazivý ´Catlin´s Giant´ - Ajuga reptans 'Catlin´s Giant'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Catlin´s Giant' Nejrobustnější odrůda zběhovce. Listy střídají barvu, od hnědé až do červené. Květ je modrý. Jedná se o půdopokryvnou trvalku, která kvete od května do července. Není náročná a je přizpůsobivá.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4857
 • Zběhovec plazivý ´Mahogany´ - Ajuga reptans 'Mahogany'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Mahogany' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 15 cm. Listy má tato trvalka tmavě fialovo zelené, lesklé a velmi hezké. Květ je modrý. Rostlina kvete od května do července. Oblíbená trvalka do skalky.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0609
 • Zběhovec plazivý ´Pink Surprise´ - Ajuga reptans 'Pink Surprise'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Pink Surprise' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 20 cm. Tmavé, zelenohnědé listy, které jsou až hnědofialové, doplňují růžové květy, které na dálku září a každého zaujmou. Květenství se objevuje od května.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0611
 • Zběhovec plazivý ´Rainbow´ - Ajuga reptans 'Rainbow'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Rainbow' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 15 cm. Listy jsou tmavě zelené až tmavě purpurové se smetanovými skvrnami a jsou doplněny tmavě fialovými květy. Rostlina kvete od května do července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0613
 • Zběhovec plazivý ´Variegata´ - Ajuga reptans 'Variegata'
  Neohodnoceno
  Ajuga reptans 'Variegata' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 40 cm. Listy jsou tmavě zelené bílým panašováním, což tuto trvalku dělá zvláštní. Listy doplňují tmavě modré květy, které se objevují od května do července.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0618
 • Zběhovec x tenorii ´Chocolate Chip´ - Ajuga x tenorii 'Chocolate Chip'
  Neohodnoceno
  Ajuga x tenorii 'Chocolate Chip' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 15 cm. Listy jsou hnědo zelené, oválné a drobné. Květ je modrý a rostlinu zdobí od května do července. Trvalka se výborně hodí do skalek a záhonů.Je nenáročná.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0619
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.