Lomikameny

Lomikameny jsou většinou vytrvalé byliny s jednoduchými listy a pětičetnými květy. Jsou rozšířeny v počtu asi 450 druhů v Evropě, Asii, severní Africe, Severní Americe a jihoamerických Andách. Většina druhů se vyskytuje v horách a arktických oblastech. Nabízíme široký výběr nejpoužívanějších druhů a kultivarů lomikamenů.

 
 • Řadit dle:
 • 12 položek celkem

Stránka 1/1

 • Lomikámen Arendsův ´Biala Późna´ - Saxifraga x arendsii 'Biala Późna'
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Biala Późna' Půdopokryvná trvalka dorůstající do výšky 15cm. Květy jsou něžně bílé až s lehkým růžovým nádechem. Vysazujeme na slunce nebo do lehkého polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4912
 • Lomikámen Arendsův ´Carpet Purple´
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Carpet Purple' Kompaktní kultivar tvořící mechové polštáře, s karmínově červenými květy. Dorůstá do výšky 15-20 cm a kvete od dubna do května. Vyžaduje polostín a středně vlhké, dobře propustné půdy.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0061
 • Lomikámen Arendsův ´Carpet White´
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Carpet White' Půdokryvná trvalka, tvořící krásné mechové polštáře. Tento kultivar dorůstá do výšky max. 15 cm a šířky 30 cm. Na štíhlých stoncích se v průběhu jara objevují bílé květy ve tvaru šálku.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0062
 • Lomikámen Arendsův ´Marto White´ - Saxifraga x arendsii 'Marto White'
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Marto White' Půdokryvná trvalka, dorůstá do výšky 15 cm. Nakvétá od března do května čistě bílými květy. Vhodná do polostínu na skalky, kamenné zídky, apod. Při výsadbě dodržujeme rozestupy 20 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0068
 • Lomikámen Arendsův ´Peter Pan´ - Saxifraga x arendsii 'Peter Pan'
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Peter Pan' Další z členů velké skupiny oblíbených skalniček. Tato tvoří nízké polštáře zelených růžic, dorůstající do výšky 10-15 cm a šířky 15-30 cm. Květy jsou světle růžové až červené. Kvete od dubna do května.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0070
 • Lomikámen Arendsův ´Pixie Pan Appleblossom´
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Pixie Pan Appleblossom' Nízká, půdokryvná trvalka, dorůstající do výšky 15 cm. Kvete v květnu a červnu. Pupeny jsou růžové, po otevření ale přecházejí do bílé barvy. Vhodná na skalky, do dobře propustných půd.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4913
 • Lomikámen Arendsův ´Pixie Pan Red´ - Saxifraga x arendsii 'Pixie Pan Red'
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Pixie Pan Red' Vytrvalá sukulentní rostlina. Základní růžice jsou 3-5 cm vysoké, společně s květem dorůstá do výšky cca 15cm. Květy jsou malé, červeno-růžové. Kvete od března do dubna. Vhodná do polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0072
 • Lomikámen Arendsův ´Pixie Rose´ - Saxifraga x arendsii 'Pixie Rose'
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Pixie Rose' Dekorativní trvalka, dorůstající do výšky 15 cm (vč. květů). Květy jsou růžové, s bílým středem, nakvétají od dubna do června. Mrazuvzdorná do -20°C. Při výsadbě dodržujeme rozestupy 20 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4914
 • Lomikámen Arendsův ´Pixie White´
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Pixie White' Jedna z nejpopulárnějších skalkových trvalek. Dorůstá do výšky 3-8 cm (bez květů) a šířky 15-20 cm. Drobné bílé květy se žlutým středem září na štíhlých stoncích. Nakvétá od dubna do května.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0073
 • Lomikámen Arendsův ´Rockies F1 Red´ - Saxifraga x arendsii 'Rockies F1 Red'
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Rockies F1 Red' Nízká trvalka tvořící mechové polštáře, dorůstá do výšky 25 cm a stejné šířky. Kvete v dubnu červeno - růžovými květy. Vyžaduje slunná stanoviště, s dobře propustnou, vlhčí, půdou.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0074
 • Lomikámen Arendsův ´Rockies F1 White´
  Neohodnoceno
  Saxifraga x arendsii 'Rockies F1 White' Trvalka, tvořící krásné mechové polštáře, kvete v průběhu dubna čistě bílými květy s lehce nazelenalým středem. Dorůstá do výšky 25cm a stejné šířky. Vyžaduje slunná stanoviště, s vlhčí půdou.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0075
 • Lomikámen cortusifolia ´Rubrifolia´
  Neohodnoceno
  Saxifraga cortusifolia 'Rubrifolia' Skalnička dorůstající do výšky 15-20 cm. Kvete od července do září, bílými květy se žlutým středem. Vhodná je spíše do stínu až polostínu, skvěle vypadá ve společné výsadbě s heucherami, hostami ad.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:0049
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.