Vrby

V kategorii Vám nabízíme několik druhů vrb. Dosahují výšky 3 - 20 m, vše se odvíjí od vybraného kultivaru. Dle kultivaru také rozlišujeme stanoviště a půdu. Některým druhům vyhovují vlhčí stanoviště, jiné rády slunná místa s propustnou půdou. Velmi zajímavý je kultivar 'Hakuro-Nishiki' - má zajímavě zabarvené listy, nádherné květy a je roubovaná na kmínku.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 15 položek celkem

Stránka 1/1

 • hakuro
  Salix integra 'Hakuro-Nishiki' Oblíbená vrba, jejíž listy se na slunci zbarvují dorůžova. Výborná pro pěstování v přenosných nádobách, ale i v zahradě.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6940
 • cara
  Salix babylonica 'Caradoc' Kultivar je s kroucenými větvičkami, které ozvláštní Vaši zahradu po celý rok. Na jaře se objevují zelené kopinaté listy, které jsou též kroucené. Během podzimu se listy mění na zářivě žluté odstíny a opadají. Opadavé listy mají svěže zelenou barvu a jsou zvlněné...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80752
  279 Kč / ks
 • fa
  Salix babylonica 'Fantazija' Strom s krásnou a vzdušnou korunou, kmen bývá tlustý. Listy jsou malé, srpkovitého tvaru, mají světle zelenou barvu, která je lehce namodralá. Na podzim se jejich zabarvení mění na světle žlutou barvu. Květy se objevují v květnu. V 10ti letech dorůstá do výšky 9...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80753
  259 Kč / ks
 • tort
  Salix babylonica 'Tortuosa' Vzdušný strom se široce kulovitou korunou a atraktivními, lesklými listy. Pochází ze severní Číny. Kultivar je s kroucenými větvičkami. Tvoří zprvu vzpřímené větve a čím je starší, o to více se větve postupně sklání. Opadavé listy mají svěže zelenou barvu a jsou...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80751
 • alba
  Salix alba Velký strom dosahující do výšky 15-30m. Koruna roste široce, mívá v průměru 8-20m. Listy jsou dlouhé až 12cm, kopinaté, lehce ochlupené, matně zelené barvy z vrchní strany, hnědo-zelené ze spodní. Květy tvoří žluté prašníky, objevují se současně s vývojem listů na přelomu dubna a...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72750
  od 4 249 Kč / ks
 • dart
  Salix alba 'Dart´s Snake' Vrba se zkroucenými tmavě zelenými větévky. Listy jsou modrozelené, jsou úzké, lesklé a zkroucené. Na jaře jsou listy středně zelené se žlutými úponky. Má vzpřímený růst. Je rychle rostoucí a dorůstá do výšky cca 6 m a šířky okolo 5 m.   
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80742
 • ness
  Salix alba 'Golden Ness' Opadavý strom, často pěstovaný také jako keř, v dospělosti dorůstá do výšky 12m a šířky 8m. Listy jsou úzké, kopinaté, středně zelené barvy. Nejvíc dekorativní je stejně jako kultivar Chermesina až v zimě, po opadu listí, kdy se odhalí zářivé, žluto-hnědé výhonky.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72759
 • cherme
  Salix alba 'Chermesina' Opadavý menší strom dorůstající do výšky 10-12m se vzdušnou, kulovitou korunou. Úzké, kopinaté listy jsou tmavě zelené barvy, ze spodní stříbřité. Atraktivní díky svým oranžovo-červeným až žluto-oranžovým větvím, které nejlépe vyniknou po opadu listů.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:72756
 • Vrba jíva
  Salix caprea Běžně nazývána vrba kočička. Dorůstá do výšky 3,8-8 m. Od března do dubna má buď růžové nebo zelené ochmýřené květy. Vždy dodáváme naroubovanou na kmínku. Vyžadují vlhké, běžné půdy. Dobře snese řez.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:6963
  3 599 Kč / ks
 • iro
  Salix irrorata Řídký keř se širokou korunou, dorůstá do výšky okolo 2 m. Je vzpřímeně rostoucí. Prýty a loňské výhony jsou po celé délce silně bíle až modrobíle ojíněné. Větve jsou lesklé, hladké a zbarvené do hnědo zelené barvy, na osluněných částech pak načervenalé. Listy jsou podlouhlé,...
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80754
  229 Kč / ks
 • Vrba pokroucená
  Salix x erythroflexuosa Menší strom, s širokou korunou, dorůstá do výšky 3-6 m. Oblíbená pro své kroucené větvičky, které mají další využití ve floristice apod. Vyžaduje hlubší, vlhké půdy na slunném stanovišti. Mrazuvzdorný.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:8323
  249 Kč / ks
 • Vrba převislá ´Pendula´
  Salix integra 'Pendula' Široce rozložitý, převislý keř, dorůstá do výšky 1,5-1,8 m a 2-3,5 m šířky. Oblíbený keř pro roubování na kmínek. Vysazujeme do vlhčích, hlinitých až písčito-hlinitých půd na slunce či do polostínu.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:8217
 • nancy
  Salix purpurea 'Nancy Saunders' Elegantní a půvabná vrba. Dorůstá do výšky 2 - 4 m. Listy jsou jemné a tenké, mají šedozelenou barvu a zdobí štíhlé fialové stonky. Úponky jsou v únoru a březnu zabarveny do šedozelené barvy. Velmi zajímavý kultivar, který ozvláštní Vaše zahrady.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80766
 • golden
  Salix udensis 'Golden Sunshine' Bujně rostoucí druh dlouholisté vrby. Tato vrba vám nabídne velmi atraktivně zbarvené listy, má kompaktní růst. Opadavé listy jsou při rašení svítivě žlutozelené, v létě se pak zbarvují do zlatožluté barvy a na konci léta se mění na limetkově zelenou barvu....
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:80769
 • Vrba šedá ´Angustifolia´
  Salix elaeagnos 'Angustifolia' Jedná se o zakrslou vrbu, dorůstající do výšky 180 cm. Listy jsou úzké, podlouhlé, zespodu ochmýřené. Na podzim zežloutnou a na zimu opadají. Vyžaduje slunce nebo polostín, a běžnou půdu. Mrazuvzdorná.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:3671
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.