Olše

Olše jsou opadavé stromy nebo keře, rychle rostou, ale málokdy dosahují velké výšky. I olše nabízejí mnoho kultivarů. Za zmínku stojí olše lepkavá 'Imperialis' -  listy jsou dlouhé 4-8 cm, štíhlé, hluboce vykrajované, tmavě zelené barvy. Barevnost zůstává zachována až do opadu listů. Nakoukněte a nechte se okouzlit.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 5 položek celkem

Stránka 1/1

 • fasti
  Alnus glutinosa 'Fastigiata' Strom dorůstající do výšky 12-15m a šířky 2-3m. Koruna je úzká, spíše sloupovitá, listy vejčitě oválné, 4-10cm dlouhé, lesklé, tmavě zelené barvy na svrchní straně, světle zelené na straně spodní. Kvete na jaře, před vývinem listů. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 3 ks
  Kód:72064
 • rubri
  Alnus glutinosa 'Rubrinervia' Vysoký, opadavý strom, dorůstající do výšky 9-15m. Koruna je vejčitého tvaru. Listy jsou lesklé, obvejčité, při rašení červené barvy, v průběhu sezóny tmavě zelené, a na podzim hnědo-zelené. V zimě se udržují na větvích tmavé šišky. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 ks
  Kód:104183
 • monstrosa
  Alnus incana 'Monstrosa' Tvoří menší, hustě rostoucí, kulovitý keř. Má tmavě zelené, podlouhlé listy, s pilovitým okrajem. Samotné okraje listu mohou být lehce nažloutlé. V dospělosti dosahuje do výšky 2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 5 ks
  Kód:722183
 • pendula
  Alnus incana 'Pendula' Malý, až středně velký, opadavý strom, dorůstající do výšky 6-8m. Jeho koruna je polootevřená, široká, s převislými větvemi. Střídavé listy mají vejčitý, zašpičatělý tvar, s pilovitými okraji, a s mírně ochlupenou spodní stranou. Mají tmavší, zelenou barvu, na podzim...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 ks
  Kód:722182
  Olše šedá 'Pendula'
  899 Kč / ks
 • razz
  Alnus incana 'Razzmatazz' Vzácná forma šedé olše, původem z USA. V dospělosti tvoří 7-12m vysoký strom, dosahující do šířky 6-9m. Habitus stromu je pyramidální. Listy jsou výrazně ozubené, mají tmavší zelenou barvu, s nepravidelně žlutě lemovaným okrajem. V zimě jsou větévky zdobeny drobnými,...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 2 ks
  Kód:104174