Trvalky začínající latinsky na G

Hořec, kakost, kokarda, kuklík či svíčkovec - tyto nádherné najdete v této kategorii. Jejich latinský název začíná na písmeno G. Nabídku neustále rozšiřujeme, aby bylo z čeho vybírat.

 
 • Řadit dle:
 • 23 položek celkem

Stránka 1/1

 • Hořec bezlodyžný
  Neohodnoceno
  Gentiana acaulis hort. Stálezelená trvalka, dorůstající výšky 10 cm. Květy jsou sytě modré, zevnitř zeleně skvrnité, na krátkých stoncích. Vhodná do skalek. Hořci se daří v lehké, humózní, dobře propustné půdě.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2903
 • Kakost ´Johnson´s Blue´ - Geranium 'Johnson´s Bllue'
  Neohodnoceno
  Geranium 'Johnson´s Bllue' Trvalka, dorůstající výšky 40 cm, květenství se pyšní krásnou fialovo-modrou barvou. Kvete od května do června. Rostlina vytváří kompaktní keříky. Jsou vhodné do truhlíků, ale i jako podrost dřevin.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2912
 • Kakost ´Patricia´
  Neohodnoceno
  Geranium 'Patricia' Nenáročná trvalka, dorůstající výšky 30 cm. Květy jsou velmi výrazné, křiklavě červenofialové barvy. Kvete od června. Rozzáří Vám truhlíky i trvalkové záhony. Je mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2919
 • Kakost ´Philippe Vapelle´ - Geranium  'Philippe Vapelle'
  Neohodnoceno
  Geranium  'Philippe Vapelle' Trvalka, dorůstající výšky 30 cm. Kvete modro fialovým květem, a to od června do července. Jedná se o nenáročnou trvalku. Hodí se do truhlíků nebo do skalky. Výborně doplní světlejší skalničky.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2920
 • geranium rosanne
  Neohodnoceno
  Geranium 'Rosanne®' Je to velmi bujně rostoucí trvalka. Dorůstá do výšky 50 cm. Listy se na podzim krásně zbarví do červena. Kvete pravidelnými, pětičetnými, fialově-modrými květy s bílým středem. Kvete od června do září.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2921
 • Kakost ´Sylvia´s Surprise´
  Neohodnoceno
  Geranium wallichianum 'Sylvia´s Surprise' Trvalka, která dorůstá do výšky 70 cm. Květenství je jasně růžové a objevuje se od června. Vhodná do trvalkových záhonů. Rostlina je plně mrazuvzdorná. Vhodná do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:4928
 • Kakost gracile hybr ´Sirak´
  Neohodnoceno
  Geranium gracile hybr 'Sirak' Nenáročná trvalka, která dorůstá do výšky 60 cm. Kvete od května do srpna, a to fialovými květy. Hodí se do truhlíků, okrasných záhonů nebo jako půdopokryvná rostlina. Je mrazuvzdorná.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 2 ks
  Kód:2926
 • Kakost hnědočervený ´Raven´ - Geranium phaeum 'Raven'
  Neohodnoceno
  Geranium phaeum 'Raven' Kultivar s fialovo nebeskými květy. Okvětní plátky se překrývají. Květ je zakulacený. Listy jsou jasně zelené. Dorůstá do výšky 80 cm. Kvete od května do června. Je plně mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4926
 • Kakost krvavý ´Vision Violet´ - Geranium sanguineum 'Vision Violet'
  Neohodnoceno
  Geranium sanguineum 'Vision Violet' Trvalka, která dorůstá do výšky 20 cm. Květy jsou zbarvené do světle fialové barvy. Kvete od května. Trvalka je vhodná do skalek a na okraje křovin. Je plně mrazuvzdorná.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2971
 • Kakost luční ´Splish Splash´
  Neohodnoceno
  Geranium pratense 'Splish Splash' Trvalka, která dorůstá do výšky 60 cm. Květ se pyšní jasně bílým odstínem. Vykvétá v květnu a kvete po celé léto. Je vhodný především do trvalkových záhonů. Je plně mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2961
 • Kakost Renardův - Geranium renardii
  Neohodnoceno
  Geranium renardii Trvalka, která dorůstá do výšky 30 cm. Kvete velkými bílými květy s fialovými žilkami. Má šedě plstnaté listy. Houževnatá trvalka vhodná na slunná i polostinná místa. Kvete od května přes celé léto.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2962
 • Kakost sivý ´Ballerina´ - Geranium cinereum 'Ballerina'
  Neohodnoceno
  Geranium cinereum 'Ballerina' Stálezelená trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Koncem jara a začátkem léta kvete fialově červenými květy s červenou žilnatinou a černými středy. Je vhodná do skalek a koryt. Vhodná do skupinové výsadby.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné 1 ks
  Kód:2922
 • Kokarda osinatá ´Kobold´ - Gaillardia aristata 'Kobold'
  Neohodnoceno
  Gaillardia aristata 'Kobold' Jedna z nejoblíbenějších trvalek pro velmi výrazné květy a dlouhou dobu kvetení. Kvete od června do srpna. Trsnatě rostoucí trvalka s kopinatými listy a žluto-červeným květem. Dorůstá do výšky 45 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2886
 • Kuklík hybr. ´Feuerball´
  Neohodnoceno
  Geum hybr. 'Feuerball' Trvalka, dorůstající výšky až 60 cm, květenství je červené. Hodí se jak pro trvalkový záhon, tak pro skalku. Květy tvoří spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2982
 • Kuklík hybr. ´Goldball´
  Neohodnoceno
  Geum hybr. 'Goldball' Nenáročná trvalka, dorůstající výšky 60 cm, barva květů je žlutá. Vhodná do záhonů i skalek. Květy tvoří spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2983
 • Kuklík šarlatový ´Borisii Strain´ - Geum coccineum 'Borisii Strain'
  Neohodnoceno
  Geum coccineum 'Borisii Strain' Trvalka, dorůstající výšky 40 cm. Květy jsou pomerančovo-červené barvy. Nenáročná na pěstování. Květy tvoří spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce. Hodí se jak pro trvalkový záhon.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2981
 • Popenec obecný (břečťanovitý)
  Neohodnoceno
  Glechoma hederacea Okrasná i léčivá plazivá rostlina, dorůstající výšky 10 cm, květy jsou světle fialové. Má protizánětlivé účinky, užívá se při problémech s trávením apod. Může se přidávat do polévek, salátů, kaší.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2986
 • Gaura lindheimeri
  Neohodnoceno
  Gaura lindheimeri Tato trvalka se řadí k těm nejpilněji kvetoucím rostlinám, dorůstá výšky až 80 cm a kvete dlouhými latami růžově bílých květů. Listy má protáhlé, zelené. Kvete od června do října. Ideál do záhonu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2900
 • Šater latnatý ´Schneeflocke´
  Neohodnoceno
  Gypsophila paniculata 'Schneeflocke' Trvalka, dorůstající výšky až 100 cm, pyšní se jasně bílou barvou. Vhodná k řezu. Známá je pod názvem Nevěstin závoj. Hojně se využívá jako svatební kytice. Kvete od května.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2991
 • Šater plazivý ´Rosea´ - Gypsophila repens 'Rosea'
  Neohodnoceno
  Gypsophila repens 'Rosea' Trvalka, dorůstající výšky 10 cm, květy jsou sladce růžové. Vhodná k řezu i k sušení. Hodí se do skalek či koryt. Ideální je na okraje zídek, kde tvoří převis. Kvete od května.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2994
 • Šater rožcový - Gypsophila cerastoides
  Neohodnoceno
  Gypsophila cerastoides Kobercově rostoucí trvalka, vytvářející pěkné kvetoucí polštáře. Má čistě bílé kvítky, výška je 10 cm. Je vhodný do skalek, na okraje záhonů, do kamenných zídek a koryt, do nádob.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2990
 • Šater svazčitý ´Silverstar´ - Gypsophila fastigiata 'Silverstar'
  Neohodnoceno
  Gypsophila fastigiata 'Silverstar' Nízký druh šateru, který je vhodný na skalky. Přes léto bohatě kvete. Drobné bílé květy jsou uspořádané ve velkých latách.Je nenáročný a dobře roste v propustné lehké zemi na slunci.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4931
 • Šater x hybr. ´Rosenschleier´ - Gypsophila x hybr. 'Rosenschleier'
  Neohodnoceno
  Gypsophila x hybr. 'Rosenschleier' Trvalka, dorůstající výšky 40 cm, květy jsou sladce růžové. Je vhodná na kraje zídek, kde tvoří převisy. Dále se hodí na skalky a do koryt. Rostlina je vhodná k řezu i na sušení.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2995
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.