Jeřáby

Jeřáb je velice pěkný strom, který kromě svého estetického přínosu také lidem poskytoval nemalý užitek. Dá se říci, že z jeřábu lze zužitkovat vše od plodů přes listy až po dřevo a kůru. Plody v minulosti byly důležitou součástí lidového léčitelství a dnes se na tuto tradici opět navazuje. V čerstvých jeřabinách je obsažen sorbit, který se využívá jako náhrada cukru při dietách. V plodech je též velký obsah vitamínu C a kyseliny jablečné. Různě upravené plody sloužily jako podpůrné prostředky při léčbě nechutenství.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 2 položek celkem

Stránka 1/1

 • Hruškojeřáb 'Tatarova hrušeň'
  Sorbopyrus 'Tatarova hrušeň' Mezirodový kříženec hrušně a jeřábu. Plody jsou menší, zlatavě žluté barvy. Dužnina je šťavnatá, velmi sladká. Hodí se pro přímý konzum i pro další zpracování. Dozrávají cca v polovině září. Rostlina je mrazuvzdorná až do -30°C.
  Dostupnost:dostupné PODZIM 2022 > 5 ks
  Kód:100326
 • Jeřáb ´Burka (Balení kontejner p9)
  Sorbus aucuparia ´Burka´ Strom dorůstá do výšky 3-5 m. Odrůda je mrazuvzdorná a samosprašná. Je vhodná i do nepříznivých klimatických podmínek. Plody jsou oválně podlouhlé, zbarvené do červeno-hnědé barvy a shlukují se do trsů. Chuť je aromatická, sladkokyselá. Plody se konzumují čerstvé....
  Dostupnost:Skladem pouze na prodejně 3 ks
  Kód:44448
  Jeřáb ´Burka
  599 Kč / ks