Japonské azalky

Trápí-li Vás nedostatek prostoru, ale i tak toužíte pěstovat azalky, máme pro Vás řešení. Kultivary azalek, které jsou nižší. Dorůstají tedy zhruba do výšky 1 m. I tyto menší rostliny jsou plně mrazuvzdorné a kvetou stejně nádherně jako jejich větší kolegyně.

 
 • Řadit dle:
 • 9 položek celkem

Stránka 1/1

 • ara
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Arabesk' Květy jsou doširoka otevřené, 4-4,5 cm široké, výrazně červené barvy a vykvétají od poloviny května. Podlouhlé, neopadavé, lesklé listy jsou středně velké a hustě pokrývají celou rostlinu, která díky pomalému růstu zůstává velmi kompaktní. Listy na zimu získávají...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:70920
 • Japonská azalka ´Galathea´
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Galathea' Tento kultivar dorůstá do výšky 50-80 cm. Kvete od dubna do května a vyznačuje se temnými červenými květy. Roste vzdušně a kompaktně.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:8583
 • georg
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Georg Arends' Kompaktní, huňatý stálezelený keřík s tmavě zelenými listy a růžové nálevkovité květy na jaře. Květy působí nádherným a jemným dojmeme. Dorůstá do výšky cca 80 cm.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:70923
 • Japonská azalka ´Katja´
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Katja' Kompaktní kultivar, dorůstající do výšky 40 cm a stejné šířky. Květy intenzivně růžové barvy se objevují ke konci května. Dobře mrazuodolný.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:4768
 • Japonská azalka ´Orlice´
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Orlice' Poloopadavý kompaktní keř, dorůstající do výšky 60 cm a šířky 90 cm. Květy jsou tmavě fialové, s jasnou červenou skvrnou na horním plátku. Kvete hojně každý rok v květnu. Mrazuvzdorná odrůda.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4764
 • plea
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Pleasant White' Zakrslý, stálezelený pěnišník, dorůstající do výšky 90 cm. Listy jsou tmavě zelené, oválné. Kvete od května do června bílými květy s drobnými, zelenými tečkami na horním korunním lístku. Má ráda polostín až stín a rašelinu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:70935
 • rosa
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Rosalind' Tato azalka dorůstá do výšky cca 60 cm. Listy má malé, jemné a středně zelené. Květy jsou zbarveny do tmavě růžové barvy. Je mrazuvzdorná. Snese slunné stanoviště, ale i polostín.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:70941
 • santa
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Santa Maria' Tento druh japonské azalky dorůstá do výšky 50 cm. Listy jsou malé, středně zelené. Květy jsou nádherně růžovočerveně zbarvené. Japonské azalky hojně přitahují motýly.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:70947
 • sword
  Neohodnoceno
  Azalea japonica 'Silver Sword' Tato japonská azalka má panašované listy, které jsou na rozdíl od ostatních azalek podlouhlé. Jedná se o hustě a přízemně rostoucí, kompaktní druh se středně velkými květy růžové barvy. Roste pomalu. Dorůstá do výšky 60 cm.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:70959
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.