Floxy (Plaménky)

Plaménky, ale častěji se nazývají floxy známe ze zahrádek našich babiček. Jejich pěstování zvládne i úplný začátečník a bude odměněn pestrými květy. Prospívat budou v každém koutě, kde mají alespoň trochu světla. Jsou plně mrazuvzdorné a libují si v humózní půdě.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 16 položek celkem

Stránka 1/1

 • Plaménka latnatá ´Coral Flame®´
  Neohodnoceno
  Phlox paniculata 'Coral Flame®' Velký kopec korálově růžových vonných květů ve výšce 50 cm, tvoří další z řady FLAME kultivarů. Vyznačuje se dobrou odolností vůči padlí. Nakvétá od července do srpna. Přitahuje motýly.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2387
 • fon
  Neohodnoceno
  Phlox paniculata 'Fondant Fancy' Kultivar dorůstá do výšky 50 - 60 cm. Květy jsou světle růžové až fialové a objevují se od července do září. Květy se přebarvují, v brzkou ranní hodinu mají odstín modré.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:71535
 • Plaménka latnatá ´Purple Flame®´
  Neohodnoceno
  Phlox paniculata 'Purple Flame®' Jeden z menších kultivarů dorůstající do výšky cca 50 cm. Okvětní lístky jsou sytě fialové až modré. Atraktivní pro motýly. Začínají nakvétat od poloviny léta. Vhodná na plné slunce, mírného polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2411
 • Plaménka šídlovitá ´Amazing Grace´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Amazing Grace' Nízká, polštářovitě rostoucí trvalka, dorůstající výšky 5 - 15 cm, na šířku dorůstá 30-45 cm. Květ je bílý s růžovým okem. Kouzelně vypadá ve slunný skalkách, na okrajích záhonů, v nádobách apod.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2426
 • Plaménka šídlovitá ´Atropurpurea´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Atropurpurea' Středně rychle rostoucí trvalka, dorůstající výšky 5-15 cm, a šířky 30-45 cm. Produkuje velké množství růžově-červených kvítků. Vhodná na slunná stanoviště, do dobře propustných půd.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2428
 • Plaménka šídlovitá ´Bavaria´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Bavaria' Opravdu krásný nízký kultivar, dorůstající do výšky 15 cm. Květy jsou čistě bílé, s levandulově modrým očkem. Svým růstem tvoří nízké polštáře. Kvete od dubna do května.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2429
 • Plaménka šídlovitá ´Candy Striped´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Candy Striped' Nízká trvalka, polštářovitě rostoucí trvalka, která dorůstá výšky jen 10 cm, kvete růžovo-bíle v průběhu měsíce dubna. Vyžaduje slunné stanoviště a lehké půdy. Ideální pro skalky, mezi kameny apod.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2432
 • Plaménka šídlovitá ´Emerald Cushion Blue´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Emerald Cushion Blue' Energicky rostoucí kultivar, s levandulově modrými květy. Dorůstá do výšky 10-15 cm a šířky 45-60 cm. Nakvétá v průběhu dubna a května. Tvoří krásné, husté, kobercovitě rostoucí polštáře.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2435
 • Plaménka šídlovitá ´Kimono Pink-White´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Kimono Pink - White' Trvalka dorůstající výšky 15 cm, a šířky 25 cm. Květ je jemně růžový s bílým žíháním. Nakvétá od dubna do června a za ideálních podmínek opakuje kvetení ještě v září. Vhodná na slunná stanoviště.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2446
 • Plaménka šídlovitá ´MacDaniel´s Cushion´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'MacDaniel´s Cushion' Atraktivní, tmavě růžová trvalka, tvořící husté polštáře, dorůstající do výšky 15 cm a šířky 30 cm. Nakvétá v průběhu dubna až června, někdy opakuje kvetení ještě v září. Na slunná, odvodněná stanoviště
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2447
 • Plaménka šídlovitá ´Purple Beauty´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Purple Beauty' Nízká, středně rychle rostoucí trvalka s tmavě zelenými jehlicovitými listy a s drobnými, světle fialovými květy, připomínající hvězdice. Ideální pro slunná stanoviště, s dobře propustnou půdou.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2451
 • Plaménka šídlovitá ´Samson´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Samson' Trvalka, dorůstající výšky 15 cm, květ je růžové barvy, vytváří krásné polštáře. Nakvétá v průběhu června. Vhodná na skalky, do lemů záhonů, do nádob, apod. Vyžaduje slunné, dobře propustné stanoviště
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2454
 • Plaménka šídlovitá ´Scarlet Flame´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Scarlet Flame' Nízká, polštářovitě rostoucí trvalka, jejíž květy mají šarlatově červenou barvu s tmavším očkem uprostřed. Dorůstá do výšky 5-15 cm a šířky 30-60 cm. Vhodná na slunná, dobře propustná stanoviště.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2456
 • Plaménka šídlovitá ´Snowflake´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Snowflake' Nízké polštáře, doslova "zasněžené" čistě bílými květy, tvoří tento 5-10 cm vysoký kultivar. Na šířku zabere cca 30-45cm. Nakvétá v pozdním jaře. Preferuje stanoviště s plným sluncem.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2457
 • Plaménka šídlovitá ´White Delight´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'White Delight' Trvalka, dorůstající výšky 5-15 cm, a šířky 30-45 cm. Květy jsou sněhově bílé. Objevují se od dubna do května. Vhodná na slunná, dobře odvodněná stanoviště, s dobře propustnou půdou,např. skalky atd.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2459
 • Plaménka šídlovitá ´Zwergenteppich´
  Neohodnoceno
  Phlox subulata 'Zwergenteppich' Kompaktní trvalka, dorůstající výšky cca 10 cm a šířky 25 cm, květ je růžovo-červený, s tmavým očkem uprostřed. Vhodná rostlina pro slunné skalky, zídky, svahy, apod. Kvete od dubna do června.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2461
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.