Sasanky

Sasanky známe z jarních lesů, ale kultivarů je mnoho, tudíž do jara do podzimu si těmito kráskami můžete zpříjemnit náš pobyt na zahradě. Sasanky jsou ideální trvalky do stínu a do vlhka. Sasanky vysazujme do lehké, spíše písčité, mírně kyselé půdy, živné, dostatečně vlhké tak, aby na slunci nevysychala, s dobrou retencí vody. Na zimu je vhodnější zamulčovat, neboť sasanky nesnášejí zimní mokro.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 10 položek celkem

Stránka 1/1

 • Sasanka dlanitolistá
  Zářivě žlutá trvalka, která rozzáří Vaší zahradu již v průběhu dubna a dělá radost až do začátku června. Patří mezi nižší kultivary, dorůstá pouze do výšky 20 cm. Výborně doplní bílé kultivary.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:60468
 • Sasanka ´September Glanz´ - Anemone tomentosa 'September Glanz'
  Anemone tomentosa 'September Glanz' Trvalka pocházející ze severních oblastí Číny.Dorůstá do výšky 60 cm.První růžové květy rozkvétají koncem srpna a zahradu nám zdobí až do konce října. Poloplné květy vyrůstají jednotlivě i v uskupení.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0582
 • Sasanka 'Rubra' - Anemone multifida 'Rubra'
  Zajímavá, středně vysoká polštářovitá trvalka, s karmínově-purpurovými květy, které zdobí žlutý střed. Dorůstá do výšky 30 cm.Kvete od května do června. Vhodná pro výsadbu na skalky do stinných míst.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0469
 • honorine
  Anemone japonica 'Honorine Jobert' Energicky rostoucí trvalka, dosahující do výšky 1,2m a šířky 0,6m. Listy má tmavě zelené, hluboce vykrajované. Květy jsou jednoduché, čistě bílé, se zářivě žlutými tyčinkami uprostřed. Poupata jsou narůžovělá. Nakvétá od srpna do října. 
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0449
 • Sasanka japonská ´Konigin Charlotte´ - Anemone japonica 'Konigin Charlotte'
  Anemone japonica 'Konigin Charlotte' Podzimní trvalka, vhodná i k řezu. Dorůstá do výšky 100 cm. Jedná se o robustní sasanku. První růžové květy vykukují v srpnu a kvete až do konce října. Květy vyrůstají jednotlivě nebo jsou uskupeny.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0451
 • pamina
  Anemone japonica 'Pamina' Nízký kultivar, dorůstající do výšky 0,4m a šířky 0,5m. Nápadné květy jsou zdvojené, s výraznými žlutými tyčinkami. Okvětní plátky jsou světle až tmavě růžové. Nakvétají od srpna do října. Listy jsou hluboce vykrajované, a mají zelenou barvu.  
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:100154
 • Sasanka japonská ´Prinz Heinrich´ - Anemone japonica 'Prinz Heinrich'
  Anemone japonica 'Prinz Heinrich' Podzimní trvalka, svěžího, jemného vzhledu.Dorůstá do výšky 90 - 110 cm. Má krásné,dvojité a sytě růžové květy. Kvete od července do září. Květy působí střapatým dojmem, barva je intenzivní a výrazná.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0456
 • Sasanka japonská ´September Charm´ - Anemone tomentosa 'September Charm'
  Anemone tomentosa 'September Charm' Podzimní trvalka, vhodná i k řezu.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0462
 • whirlwind
  Anemone japonica 'Whirlwind' Podzimní trvalka, s poloplnými až plnými květy čistě bílé barvy a žlutými tyčinkami uprostřed květu. Dorůstá do výšky 1m. Nakvétá od srpna do října. Listy má hluboce vykrajované, zelené barvy. Květy se hodí k řezu.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0477
 • Sasanka kanadská - Anemone canadensis
  Anemone canadensis Trvalka pocházející z Kanady. Dorůstá do výšky 40 cm. Kvete nádhernými bílými květy, a to od května do června. Květenství kontrastně doplňují tmavší zelené listy, zajímavě tvarované. Působí jemně.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0405
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.