Lípy

Statný a opadavý strom, který všichni známe a bezpečně ho vždy poznáme. Nejznámější je 'Lípa srdčitá' - kvete od června do července, krémovou barvou. Květenství se často používá při nachlazení, a jiných zdravotních potížích. Velmi zajímavý je kultivar lípy srdčité 'Winter Orange' - zelené listy na podzim mění barvu na krémově žlutou, zatímco větve získávají oranžovo-hnědý nádech. Pokud zasadíte lípu, získáte dominantu pro svou zahradu, která Vám zaručí stinné místo k lenošení či četbě.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 16 položek celkem

Stránka 1/1

 • Lípa americká
  Tilia americana Opadavý, listnatý strom, dorůstající do výšky 20-30 m. Listy má až 20 cm dlouhé a 15 cm široké. Kvete od června do července, a to květem žluté koruny na dlouhé stopce s listenem. Nenáročný na půdní typ. Mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:7808
  13 799 Kč / ks
 • convex
  Tilia americana 'Convexifolia' Opadavý, listnatý strom, dorůstající do výšky 5 m. Má kompaktní a hustý růst. Listy jsou lžičkovitě vypouklé, až 12 cm dlouhé. Listy jsou mírně protočené. Kvete od června do července, a to květem žluté koruny na dlouhé stopce s listenem. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80474
 • nova
  Tilia americana 'Nova' Rychle rostoucí opadavý strom, dorůstá do výšky 20 - 25 m. Koruna je široce oválná a napůl otevřená. Kůra je šedohnědá s mělkými drážkami. Listy jsou široce oválné a mají šíkmý tvar srdce. Barvu mají tmavě zelenou, na délku mají 10 - 20 cm. Květenství je složeno z 5 -...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80475
 • Lípa evropská ´Euchlora´
  Tilia europaea 'Euchlora' Vysoký, listnatý strom, dorůstající do výšky 25 m a šířky 8 m. Koruna je spíše kuželovitého tvaru. Listy jsou světle zelené, srdčitého tvaru. Medonosný strom, tolerantní k znečištěnému prostředí.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:8199
 • pall
  Tilia x europaea 'Pallida' Opadavý strom, dorůstající do výšky 20 - 40 m a šířky okolo 12 - 20 m. Větve jsou velké a vystoupavé. Tvoří široce kuželovitou korunu. Na podzim jsou větévky a pupeny nápadně červené. Listy jsou větší, mají svěže zelenou barvu. Mají tvar srdce.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80489
 • mige
  Tilia miqueliana Stromy s víceméně vejcovitě protáhlou, nahoře zaoblenou korunou, hlavní větve jsou zpravidla mírně vystoupavé. Dorůstá do výšky okolo 20 m. Listy jsou trojúhle vejčité nebo jen vejčité až okrouhle vejčité, 6–12 cm dlouhé. Kvete v červenci a příjemně voní.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80501
  679 Kč / ks
 • hete
  Tilia heterophylla Stromy s víceméně kuželovitou či vejcovitou korunou. Větve jsou vystoupavé, dorůstá do výšky 30 m. Listy jsou vejčité, 8–13 cm dlouhé. Jsou pozvolna špičaté až zašpičatělé, jemně žláznatě pilovité, báze šikmo uťatá, vzácně téměř srdčitá, svrchu tmavozelené, lysé a lesklé,...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80499
 • Lípa srdčitá
  Tilia cordata Listnatý, medonosný, opadavý strom, dosahující až do výšky 30 m. Kvete od června do července, krémovou barvou. Květenství se často používá při nachlazení, a jiných zdravotních potížích. Mrazuvzdorný.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:49711
  od 1 999 Kč / ks
 • Lípa srdčitá ´Greenspire´
  Tilia cordata 'Greenspire' Kompaktní, opadavý strom, dosahující do výšky 12-16 m. Listy jsou malé, srdčité, zelené barvy. Vysazujeme do dobře propustných, vlhčích půd, nejlépe na slunném stanovišti. Dobře snáší znečištěné prostředí.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:49707
 • Lípa srdčitá ´Winter Orange´
  Tilia cordata 'Winter Orange' Zajímavý kultivar klasické lípy, dorůstá do výšky 12 m, při poloviční šířce. Zelené listy na podzim mění barvu na krémově žlutou, zatímco větve získávají oranžovo-hnědý nádech. Na slunce, i polostínu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:9284
 • simone
  Tilia cordata 'Simone' Malý strom dosahující výšky 4-6 m. Má pravidelnou a sférickou korunu, která má na šířku až 4 m. Listy jsou malé, srdečité, dlouhé jsou 4 - 6 cm. Květy jsou světle žluté, velmi intenzivně voňavé. Rozkvétá bohatě v červenu a červenci. Ideální pro parky nebo do úzkých...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80487
 • swe
  Tilia cordata 'Swedish Upright' Opadavý strom dosahující výšky až 12 m. Roste kompaktně, později pyramidálně. Větve jsou rozkladité.  Listy jsou malé, srdečité, dlouhé jsou 4 - 6 cm. Květy jsou světle žluté, velmi intenzivně voňavé. Rozkvétá bohatě v červenu a červenci. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80488
 • tilia
  Tilia tomentosa Vysoký, opadavý strom, s kuželovitou korunou, velmi odolný vůči znečištěnému ovzduší. Dorůstá do výšky 20-30m. Listy jsou zelené, srdčitého tvaru, ze spodní strany stříbřitě bílé. Žluté květy vonní více než je zvykem u ostatních druhů líp. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:82832
  2 499 Kč / ks
 • pt
  Tilia platyphyllos Strom dorůstající do výšky až 40 m. Jedná ses o listnatý, opadavý strom. Kůra je v mládí hladká a šedá, později popraskaná. Listy jsou střídavé, řapíkaté, srdčité, pilovité, 7 až 12 cm dlouhé, na svrchní straně krabaté, na spodní straně po celé ploše kratičce pýřité....
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80502
  od 449 Kč / ks
 • henryk
  Tilia platyphyllos 'Henryk' Odrůda s charakteristickým deštníkovým tvarem větví. Dorůstá do výšky 3 - 4 m. Listy jsou široké, vejčité a mají světle zelenou barvu. Květy má světle žluté, voňavé. Objevují se v červnu a červenci. Ideální solitera pro zahrady, vzhledem ke své výšce.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80503
 • tort
  Tilia platyphyllos 'Tortuosa' Neobvyklá forma lípy. Má vzpřímený růst. Dorůstá do výšky okolo 12 m. Na šířku dosahuje rozměrů okolo 4 - 5 m. Větve jsou velmi zajímavé, jsou pokroucené a stočené. Listy jsou světle zelené, na podzim se zabarvují do máslově žluté barvy. Díky pokrouceným větvím...
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80504
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.