Trvalky začínající latinsky na F

V této kategorii naleznete trvalky, jejichž latinský název začíná na písmeno F. Skrývá se zde např. jahodník, fenykl či tužebník. Nabídku neustále rozšiřujeme. 

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 12 položek celkem

Stránka 1/1

 • Fenykl červenolistý ´Purpureum´ - Foeniculum vulgare 'Purpureum'
  Foeniculum vulgare 'Purpureum' Tento kultivar je zajímavý a dekorativní velmi tmavým, jemným a vzdušným olistěním. Dorůstá do výšky 120- 160 cm. Květenství je žluté, kvete od července do srpna. Krása i užitek v jedné rostlině.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2866
 • Fenykl obecný
  Rostlina dorůstá do výšky 100-120 cm.Vyžaduje teplé, slunné stanoviště chráněné před větrem s humózní vápenitou půdou.Sbíráme semena s příjemnou kořeněnou vůní. Kvete žlutě, a to od července do srpna.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:4909
  39 Kč / ks
 • Jahodník chilský ´Chaval´ - Fragaria chiloense 'Chaval'
  Fragaria chiloense 'Chaval' Chaval je odrůda jahodníku čilského, jenž tvoří působivý stálezelený půdopokryv. Dorůstá do výšky 15 cm, květenství je bílé. Nejvíce se využívá jako půdokryvná rostlina. Plody jsou jedlé.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2867
 • Jahodník semperflorens ´Rugia´ - Fragaria semperflorens 'Rugia'
  Fragaria semperflorens 'Rugia' Trvalka, která plodí štíhlé, voňavé jahůdky. Vyžaduje chladnější místa ve stínu, snáší však i slunce. Květenství je bílé, kvete od května. Dorůstá do výšky 20 cm. Rozrůstá se šlahouny.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2868
 • Jahodník vesca ´Multiplex´
  Plazivá trvalka, která plodí štíhlé, voňavé jahůdky. Dorůstá do výšky 15 cm. Květenství je bílé a objevuje se v květnu. Ideální podrostová rostlina pod keře a stromy, na svahy.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2870
 • Jahodník x hybr. ´Lipstick´
  Okrasná, plazivá trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Plod je jemný a sladký. Květenství je třešňově červené a objevuje se v květnu. Rostlina je ideální do skalek či různých nádob.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2873
 • Jahodník x hybr. ´Pink Panda´ - Fragaria x hybr. 'Pink Panda'
  Fragaria x hybr. 'Pink Panda' Okrasná, plazivá trvalka se sladce růžovými květy, které se objevují v květnu. Rostlina dorůstá do výšky 15 cm. Vhodná do skalek či různých nádob. Plazivka vhodná jako podrostová rostlina.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2875
 • Tužebník červený ´Venusta´ - Filipendula rubra 'Venusta'
  Filipendula rubra 'Venusta' Nejmohutnější druh mezi tužebníky, kvete silně vonnými sytě růžovými úbory plochého tvaru. Dorůstá až do 150 cm. Libuje si na plném slunci nebo v polostínu. Kvete od června do srpna.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2861
 • Tužebník jilmový ´Variegata´ - Filipendula ulmaria 'Variegata'
  Filipendula ulmaria 'Variegata' Trvalka, dorůstající výšky 60 cm. Listy jsou špenátově zelené s výraznými, nepravidelnými, krémovými skvrnami. Prospívá na slunci, v polostínu. Květy má bílé, kvete od července do srpna.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2862
 • Tužebník obecný
  Tužebník je vytrvalá rostlina, která dorůstá do výšky 10 - 45 cm. Pyšní se čistě bílými kvítky. Rostlina je vhodná do přírodních partií. Kvete od června do srpna.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2853
 • Tužebník obecný ´Plena´
  Vytrvalá, 80 cm vysoká bylina. U země má rozprostřenou růžici jemných, přetrhovaně lichozpeřených lístků, květy jsou bílé.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2865
 • Tužebník palmata ´Nana´
  Filipendula palmata 'Nana' Méně známá a nenáročná trvalka vhodná do polostínu. Má růžové květy, kvete od června do července. Dorůstá do výšky 20 - 30 cm. Květy mají medovou vůni. Doporučujeme pro trvalkové záhony.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:2859
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.