Hvozdíky (Karafiáty)

Existuje tolik druhů nádherných hvozdíků, karafiátů, že si mezi nimi vybere opravdu každý. Některé zdobí záhony trvale, nízký vzrůst jiných vynikne ve skalkách, další jsou vhodné pro nádobové pěstování na balkonech nebo terasách.

 
 • Řadit dle:
 • 15 položek celkem

Stránka 1/1

 • Hvozdík ´Dinetta Pink´ - Dianthus 'Dinetta Pink'
  Neohodnoceno
  Dianthus 'Dinetta Pink' Nenáročná trvalka, vhodná do skalek, obrub či trvalkových záhonů, dorůstá výšky 15 cm a kvete čistě růžovou barvou, a to od května. Květy příjemně voní. Doporučujeme tuto trvalku na každý záhon.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2187
 • hvozdík kartouzek
  Neohodnoceno
  Dianthus carthusianorum  Přírodní druh karafiátu, kvete celé léto. Dekorativní trvalka, dorůstající výšky 40 cm. Vykvétá sytě růžovými květy,a to od června do září. e vhodná na slunná stanoviště, do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2194
 • Hvozdík kropenatý ´Albus´
  Neohodnoceno
  Dianthus deltoides 'Albus' Vytrvalá, trsnatá bylina, dorůstající výšky 20 cm. Květy vykvétají v řídkých květenstvích či jednotlivě, jsou bílé, drobné, s roztřepeným okrajem květních plátků. Kvete od června do srpna.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2196
 • Hvozdík kropenatý ´Brillant´ - Dianthus deltoides 'Brillant'
  Neohodnoceno
  Dianthus deltoides 'Brillant' Kultivar dorůstá výšky jen kolem 10 cm.Květy vykvétají v řídkých květenstvích či jednotlivě, jsou tmavě růžové, drobné, s roztřepeným okrajem květních plátků. Vykvétají od června do srpna.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2198
 • Hvozdík kropenatý ´Leuchtfunk´ - Dianthus deltoides 'Leuchtfunk'
  Neohodnoceno
  Dianthus deltoides 'Leuchtfunk' Trvalka dorůstá výšky jen kolem 10 cm. Listy jsou šedozelené, čárkovité.Květy vykvétají v řídkých květenstvích či jednotlivě, jsou tmavě červené, drobné, s roztřepeným okrajem květních plátků.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2199
 • Hvozdík péřitý ´Dixie® White Red Bicolor´ - Dianthus plumarius 'Dixie® White Red Bicolor'
  Neohodnoceno
  Dianthus plumarius 'Dixie® White Red Bicolor' Vytváří husté, rozlehlé, polštářovité trsy, dorůstá do výšky 20 cm. Květy jsou pětičetné, často plnokvěté a mají roztřepené okraje korunních listů. Jsou bílé s červeným prstencem. Kvete od června.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2230
 • Hvozdík péřitý ´Dixie® Deep Rose´ - Dianthus plumarius 'Dixie® Deep Rose'
  Neohodnoceno
  Dianthus plumarius 'Dixie® Deep Rose' Jeden z nejvoňavějších hvozdíků, který vytváří husté trsnaté koberce šedě zbarvených úzkých listů. Kvete silně voňavými plnými úbory růžové barvy. Dorůstá do výšky 20 cm, kvete od července do srpna.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2229
 • Hvozdík sivý ´Blauigel´ - Dianthus gratianopolitanus 'Blauigel'
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'Blauigel' Trvalka dorůstá výšky kolem 20 cm. Listy jsou šedozelené, čárkovité. Květy jsou fialovorůžové s tmavší kresbou uprostřed, jsou vonné. Okraje okvětních lístků jsou roztřepené. Vykvétají od května.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2205
 • Hvozdík sivý ´Eydangeri´ - Dianthus gratianopolitanus 'Eydangeri'
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'Eydangeri' Trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Květy jsou fialovo-růžové se světlejším středem, vonné, dlouze stopkaté, vyrůstají jednotlivě. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2210
 • dianthus feurhexe
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'Feuerhexe' Trvalka, která se hodí na okraje sušších záhonů nebo skalek, dorůstá výšky 15 cm a jeho barva je temně purpurově růžová. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2211
 • Hvozdík sivý ´Grandiflorus´ - Dianthus gratianopolitanus 'Grandiflorus'
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'Grandiflorus' Trvalka dorůstá výšky kolem 20 cm. Květy jsou sytě růžové s tmavou kresbou uprostřed, vonné. Okraje okvětních lístků jsou roztřepené. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2212
 • Hvozdík sivý ´Julka´ - Dianthus gratianopolitanus 'Julka'
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'Julka' Trvalka, která se hodí na okraje sušších záhonů nebo skalek, dorůstá výšky 10 cm a jeho barva je růžová. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2214
 • Hvozdík sivý ´La Bour Bille´
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'La Bour Bille' Trvalka, dorůstající výšky 8 cm. Uplatní se zejména na skalkách či na okrajích trvalkových záhonů. Kvete růžovou barvou. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2216
 • Hvozdík sivý ´Ohrid´
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'Ohrid' Trvalka, která se hodí na okraje sušších záhonů nebo skalek, dorůstá výšky 20 cm a jeho barva je bílá. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:2220
 • dianthus scayness hill
  Neohodnoceno
  Dianthus gratianopolitanus 'Scayness Hill' Trvalka, dorůstající výšky 20 cm. Květ je růžovo-fialový. Uplatní se zejména na skalkách či na okrajích trvalkových záhonů. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:2222
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.