Jabloň ´Allegro´


289 Kč / ks
Kategorie: Letní jabloně
Barva: Červená, Žlutá, Zelená
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Suchá půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Srpen
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: M9

Zvolte variantu

 • Balení: prostokořenný stromek
  Podnož: M9
  • Kód: 0079 |
  • podzim 2020
  289 Kč / ks
 

Jabloň 'Allegro' - nová letní odrůda, kterou je možno pěstovat ve všech oblastí, vhodná pro ekologické pěstování bez chemického ošetřování, rychle nastupuje do plné rodivosti. Samosprašná odrůda. Plody jsou středně velké, kulovitě kuželovité, barvy žluto zelené s krycí červenou. Dužnina je pevná, jemná, velmi sladká a šťavnatá. Dozrávají začátkem srpna, sklízí se postupně dle zralosti.  

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva. 

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • kovalenko
  Malus domestica 'Kovalenkovskoje' Odrůda dozrávající na přelomu srpna a září. Do konzumní zralosti vstupují kolem prosince. Má velké plody s tmavě červenou slupkou. Chuťově jsou šťavnatá, sladká, velmi dobrá. Odolná vůči chorobám i mrazu.    
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:87110
 • hana
  Malus domestica 'Hana' Kvalitní česká odrůda letní jabloně. Odolná jabloň vůči strupovitosti a padlí. Plody má středně velké, žluté s karmínově červeným žíháním. Jablka jsou šťavnatá a aromatická, sbíráme je v srpnu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4543
  Jabloň ´Hana´
  189 Kč / ks
 • early
  Malus domestica 'Early Gold' Letní odrůda, která tvarem jablek připomíná odrůdu 'Golden Delicious'. Plody jsou středně velké. Slupka je žlutozelená. Dužnina je krémově bílá, sladce navinulá a aromatická. Plody sbíráme koncem července. Hodí se pro přímou konzumaci. Na nemoci tato odrůda netrpí.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:85886
 • Jabloň ´Waleria´
  Malus domestica 'Waleria' Nová letní odrůda z Polska, která dobře snáší zimy, vhodná i do vyšší polohy. Cizosprašná odrůda. Středně velké plody jsou pokryté temně karmínovým ruměncem. Sklizeň v polovině srpna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0109

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.