Jabloň ´Miodar´


 • podzim 2020
189 Kč / ks
Kategorie: Letní jabloně
Hmotnost: 1 kg
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: M26
Tvar a výška: zákrsek
Položka byla vyprodána...
 

Jabloň 'Miodar' - letní odrůda jabloně. Vzrůstnost je střední až silná. Plod je středně velký až velký, tupě kuželovitý, se slabými žebry a svalci. Barva slupky je bělavě zelená, krycí barva je rozmytě růžová. Slupka je hladká, středně tlustá, slabě ojíněná, ale bez mastnosti. Dužnina je bílá, středně pevná, středně šťavnatá a sladce navinulá. Sklizňová zralost nastává ve druhé polovině července, konzumní zralost pak od poloviny srpna.    

 

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • kovalenko
  Malus domestica 'Kovalenkovskoje' Odrůda dozrávající na přelomu srpna a září. Do konzumní zralosti vstupují kolem prosince. Má velké plody s tmavě červenou slupkou. Chuťově jsou šťavnatá, sladká, velmi dobrá. Odolná vůči chorobám i mrazu.    
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:87110
 • kirchen
  Malus domestica 'Ruhm aus Kirchwerder' Pozdní letní odrůda dozrávající na přelomu srpna a září. Plody má středně velké, kulaté, až mírně zploštělé. Slupka je zeleno-žlutá, s výrazným  mramorovaným červeným líčkem z osluněné strany. Dužnina je žluto-bílá, jemná, šťavnatá, aromatická; s...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:85895
 • Ovoce 2016 page 057 (1)
  Malus domestica 'Judita' Letní odrůda se středně velkými až velkými plody, tvar je ploše kulovitý. Základní barva je žlutá, líčko je červené s nevýrazným žíháním, pokrývá většinu plodu. Dužnina je krémová, středně pevná a šťavnatá, sladce navinulá. Sklízíme od začátku srpna, konzumní zralost...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:78825
  Jabloň 'Judita'
  159 Kč / ks
 • Jabloň ´Nela´
  Malus domestica 'Nela' Česká letní odrůda jabloně, která je nenáročná na řez, je rezistentní ke strupovitosti. Je vhodná do všech oblastí k pěstování jabloní, plody má velké, žíhaně červené. Zraje v srpnu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4575
  Jabloň ´Nela´
  199 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.