Javor dlanitolistý ´Koto-no-ito´


 • (5 ks) Expedice jaro 2022
4 899 Kč / ks
Kategorie: Japonské javory
Hmotnost: 200 kg
Balení: kontejner C12
Tvar a výška: 80-100cm
 

Javor dlanitolistý 'Koto-no-ito' - tradiční kultivar japonského původu s pomalým růstem a jasně zeleným, velmi jemným olistěním. Strom s hustě větvenou rozložitou korunou, starší stromy mohou být až mírně převislé. Listy mají převážně 5 laloků, které jsou hluboce vykrojené téměř k samotnému řapíku listu a jsou úzce páskovité, široké pouze 4-7 mm. Průměr listu je 7-9 cm. Listy jsou při rašení načervenalé, později jasně zelené, podzimní vybarvení je jasně až zlatavě žluté. Květy jsou drobné purpurové a vyrůstají v chocholících. Roční přírůstek je 10 až 20 cm, výška kolem 10. roku po výsadbě 1,5 až 2 m.

 

Pěstování: Skvost, který nesmí chybět v žádné okrasné zahradě - to můžeme říci o japonských javorech. Vřele doporučujeme javory nestříhat, vzhledem k tomu, že vytváří nádherný tvar. V našich podmínkách tento keř či menší stromek dorůstá do výšky 4 m. Jeho krása je dána elegantní stavbou keře, tvarem listů a jejich nádherným zbarvením. Pro úspěšný růst je vhodné najít nejlepší stanoviště, které by mělo být polostinné. Vyžaduje mírně vlhkou půdu s kyselým pH. Jedná se o teplomilný keř, nejlepší poloha je do 400 m. n. m. V okrajových oblastech je vhodná zimní přikrývka. 

Podobné produkty

 • ample
  Acer palmatum 'Ample Surprise' NOVINKA! Strom s pevným růstem a svěžím olistěním. Listy jsou výrazně plné s pouze decentními laloky. Okraje listů jsou mírně zvlněné, což působí atraktivně. Nově rašící listy nesou červeno-měděnou barvu se zeleným nádechem. Během léta jsou více...
  Dostupnost:Skladem > 5 
  Kód:79252
 • katsu
  Acer palmatum 'Katsura' Menší strom, nebo větší keř, dosahující do výška 4m a šířky 4m. Jarní listy má zářivě oranžové, ale rychle mění barvu na oranžově žlutou, s růžovými okraji. Během pozdního jara a léta listy získávají více zelenou barvu, aby na podzim opět zářily oranžovými tóny. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 1 
  Kód:722803
 • palůma
  Acer palmatum 'Palmatifidum' Půvabný japonský javor s mírně klenutými větvemi a atraktivními 'krajkovými' listy. Rašící mají smaragdově zelenou barvu - zelené jsou ostatně i během léta. Na podzim se zbarví do výrazných zlatých, oranžových a červených odstínů. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 5 
  Kód:104321
 • green
  Acer japonicum 'Green Cascade' Druh japonského javoru, který dorůstá do výšky a šířky okolo 3 m. Větve jsou kaskádovitě rostlé, působí zavěšeným dojmem a dodávají rostlině zaoblený tvar. Listy jsou dělené, mají 9 - 11 cípů. Na jaře mají smaragdově zelenou barvu, na podzim se zabarvují do žluté,...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 5 
  Kód:88447

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.