Maliník ´Oktavia´


 • (> 5 ks) Expedice říjen 2021
49 Kč / ks
Kategorie: Maliny
Ostatní: Nejprodávanější
Více: Jedlá
Balení: prostokořenná sazenice
Plant Passport: A: Rubus B: CZ-0701 C: 21/FP/0028 D: PL
 

Maliník 'Octavia' -  jednouplodící, velmi úrodná odrůda, původem z Anglie, s velkými plody (6-8g) kónického tvaru. Ty jsou pevné, šťavnaté, typické červené barvy. Chuť je sladká, výrazně aromatická. Plody dozrávají ke konci srpna. Odrůda je vhodná i do vyšších poloh. Je určena k přímému konzumu a dalšímu zpracování.

 

Pěstování: Vysazujeme je do humózní, středně těžké, dobře propustné půdy, s dostatkem vláhy a mírně kyselou reakcí. Pakliže máme do půdy již předem zapracovaný uleželý kompost, poté postačí vyhloubit jámu o velikosti 30x30x30. Rostliny zasadíme cca o 5cm níže než rostly ve školce. Snažíme se nepoškodit pupeny. Rostliny sázíme na vzdálenost 40-60cm.   

Více na: Návod na pěstování malin

Podobné produkty

 • radz
  Rubus idaeus 'Radziejowa' Kvalitní odrůda plodící na loňských výhonech. Plody má velké, kónického tvaru, velmi chutné, typicky malinové. Jsou ideální pro přímý konzum. Odrůda se hodí i do vyšších poloh. 
  Dostupnost:Expedice říjen 2021 > 5 
  Kód:87343
 • enrosa
  Rubus idaeus 'Enrosadira' Vzpřímeně rostoucí keř s obloukovitými větvemi, dosahující do výšky 1,5-2m. Plody jsou velké, pevné, mají kónický tvar, červenou barvu. Odrůda je remontantní, sklízíme tedy od začátku srpna až do začátku října. 
  Dostupnost:Expedice říjen 2021 > 5 
  Kód:721828
 • Maliník ´Laszka´ (remontantní)
  Rubus idaeus 'Laszka' Remontantní maliník, velmi odolný vůči mrazu. Plody má velmi velké, kuželovité, červeně zbarvené. Chuťově jsou plody velmi sladké. Sbíráme je v průběhu července až září.
  Dostupnost:Expedice říjen 2021 > 5 
  Kód:10923
 • kwanza
  Rubus idaeus 'Kwanza' Nová remontantní odrůda. Vyznačuje se velkými plody, s jasnou, oranžovo-červenou barvou. Plody jsou pevné, velmi trvanlivé, ani po sběru nemění svou barvu. Chuťově vynikající. Díky kombinaci vysokých výnosů a snadného sběru tvoří výjimečnou odrůdu. Sklízíme v letní i...
  Dostupnost:Expedice říjen 2021 > 5 
  Kód:721826

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.