Orlíček velkokvětý ´Maxi´ - Aquilegia caerulea 'Maxi'


119 Kč / ks
Kategorie: Orlíčky
Barva: Žlutá
Kvetení: Červen, Červenec
Stanoviště: Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Více: Vhodná k řezu
Výška 1: 60-80
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner p11
  • Kód: 54102 |
  • Expedice jaro 2022 (> 5 ks)
  119 Kč / ks
 

Orlíček velkokvětý 'Maxi' - tato krásná trvalka má nepravidelné okvětní lístky, které se směrem do středu mění z lehké žluté do výraznější žluté barvy. Uprostřed květu jsou výrazně žluté tyčinky.  Listy jsou menší a pravidelné. Dorůstá do výšky 60 cm. Nakvétá od května do června. Lze ji pěstovat v trvalkovém záhonu nebo na okraji skalek. Pěkně vypadá také v nádobách.

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Preferuje slunná stanoviště a polostín. Vyžaduje dobře propustnou a lehčí půdu s dostatkem humusu. Je mrazuvzdorná.

Podobné produkty

 • Orlíček obecný ´Ruby Port´ - Aquilea vulgaris 'Ruby Port'
  Aquilea vulgaris 'Ruby Port' Tato trvalka dorůstá do výšky 60 cm. Má nádherné květy, které jsou složené s jemných, delších okvětních lístků vínovo-hnědé barvy. Nakvétá od května do června. Je vhodná k řezu, jako součást trvalkového záhonu nebo jako solitera. Přitahuje motýly.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:54051
 • Orlíček obecný ´Winky Red and White Double´ - Aquilegia vulgaris 'Winky Red and White Double'
  Aquilegia vulgaris 'Winky Red and White Double' Tato nižší trvalka dorůstá do výšky 30 cm. Květ má plný, je zbarven do vínovo-červena s bílými okraji a žlutým středem. Nakvétá od května do června. Jde o opravdu krásný kultivar, který se skvěle hodí jako součást trvalkového záhonu nebo jako...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:54060
 • yellow
  Aquilegia caerulea 'Earlybird™ Yellow' Další krásný kultivar. Okvětní plátky a lístky jsou zbarvené do odstínů žluté barvy s ještě výraznějšími tyčinkami uprostřed. V dospělosti dorůstá do výšky 40 cm. Nakvétá od května do června. Pokud Vám na zahradě chybí žlutá trvalka, máme pro Vás jasnou...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:97283
 • black barlow (2)
  Aquilegia vulgaris 'Black Barlow' Tato elegantní, vyšší trvalka dorůstá do 80 cm. Okvětní lístky jsou zbarvené do vínovo-fialova. Nakvétá od května do červa. Je vhodná k řezu. Může být součástí trvalkových záhonů nebo skalek. Přitahuje motýly.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:4874

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.