Plamének ´Etoile Violette´


 • (5 ks) Skladem
249 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Fialová
Kvetení: Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litr
Plant Passport: A: Clematis B: CZ-0701 C: 21/FP/0010 D: PL
 

Plamének 'Etoile Violette' - klematis se středně velkými květy, které mají tmavě fialové zabarvení. Jejich střed zdobí velké množství krémově bílých tyčinek. Kvete od července do září, velmi bohatě a spolehlivě. Květenství se skládá ze 6 okvětních plátků. Dorůstá do výšky 1 - 1,5 m.

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

 

Podobné produkty

 • blue
  Clematis 'Blue Sensation' Další kultivar modré barvy. Tentokrát má jednoduché květy, ty mají výrazně modrou barvu. Dorůstá do výšky 1,5 m. Kvete od června do září. Květy jsou drobnější, mají 6 - 8 cm. Květy se skládají ze 4 - 6 okvětních plátků, střed tvoří žluté prašníky.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:81389
 • jerzy
  Clematis 'Jerzy Popieluszko' Elegantní kultivar, se sněhově bílými velkými květy, které dosahují do průměru 13-15cm. Tyčinky jsou bílé, se světle hnědými prašníky. Květy jsou zpravidla jednoduchého tvaru, někdy můžeme objevit i zdvojené. Bohatě kvete od května do července, a poté znovu na...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721984
 • Plamének ´Diamond Ball´
  Clematis 'Diamond Ball' Odrůda s velkými květy, které jsou plné a zbarvené do bílo nebesky modré barvy, okraje plátků jsou lehce tmavší. Kvete velmi bohatě, od června do července. Dorůstá do výšky 2 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5024
 • lambton
  Clematis tangutica 'Lambton Park' Působivý kultivar, s dlouhými květy (až 7,5cm). Ty mají jasně žlutou barvu, a jemnou vůni, připomínající vůni kokosu. První květy se objevují již od května do června, a poté opětovně na podzim. Dorůstá do výšky 3-3,5m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721988

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.