Plamének ´General Sikorski´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
269 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Fialová
Kvetení: Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litr
 

Plamének 'General Sikorski' - samotná květina má průměr 6 - 10 cm a má 6 klenutých a mírně se překrývajících tepalů. Jeho tyčinky jsou zlaté, poskytují příjemný kontrast proti modravým okvětním plátkům. Dorůstá do výšky 2 - 3 m. Díky své kompaktní velikosti je vynikající do nádob. Kvete od června do září.

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

 

Podobné produkty

 • Plamének ´Sophie´
  Clematis 'Sophie' Okouzlující a elegantní kultivar, který má džbánkovitý tvar květu. Pyšní se nádhernou fialovou barvou. Květy rostou na dlouhých fialových stoncích. Kvete dlouho, od května do října. Dorůstá do 80 cm.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5052
 • solina
  Clematis 'Solina' Novější kultivar, se světle modrými až fialovými menšími květy, které dosahují do průměrné šíře 3-4cm. Jsou tvořeny 5 mírně zvlněnými okvětními plátky. Prašníky jsou světle žluté barvy. Kultivar dorůstá do výšky 2,4-3m. Nakvétá v průběhu léta.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722013
 • Clematis Multi Blue
  Clematis 'Multi Blue' Krásný a velkokvětý kultivar plaménku. Květy má plné a zbarvené do sytě modré barvy a bohatým, světe modrofialovým středem. Rostlina nakvétá dvakrát ročně, na jaře a konce léta a květenství vydrží až do podzimu. Opadavá liána dorůstá do výšky 3 m. Velmi hezký kultivar. Po...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3571
 • sizaia
  Clematis 'Sizaia Ptitsa' Nižší kultivar, s doširoka otevřenými tmavě fialovými květy, s červenými prašníky. Jednotlivé okvětní plátky jsou úzké, mírně zvlněné, s tmavším pruhem ve stejné barvě uprostřed. Dorůstá do výšky 1,5-2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.