Plamének ´Hakuookan´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
269 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Modrá
Kvetení: Červen, Červenec
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litr
 

Plamének 'Hakuookan' - něžný kultivar, tvořící popínavou rostlinu dorůstající do výšky 2-3 m. Má obří a plné květy, které jsou tmavě modré a mají bílé prašníky. Kvete od června do července.

 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

 

Podobné produkty

 • julia
  Clematis 'Mme Julia Correvon' Ceněný kultivar, s intenzivně zbarvenými, až 12cm v průměru širokými květy, v jasně červené barvě. Sytost barvy nebledne v průběhu kvetení. Prašníky jsou sytě žluté. Samotné květy se skládají ze 4 až 6 okvětních plátků. Listy jsou trojčetné, ve světle zelené barvě....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721993
 • Clematis Viva Polonia
  Clematis 'Viva Polonia' Barevně senzační kultivar, květy má středně velké, jednoduché. Květenství je fialové s bílou, přičemž bílá vede středem každého okvětního plátku. Kvete od května do června. Květy mají v průměru 12 - 15 cm. Dorůstá do výšky 2 m.
  Dostupnost:Skladem > 5 
  Kód:5057
 • halina
  Clematis 'Halina Noll' Novější kultivar, se zdvojenými květy. Ty mají čistě bílou barvu, s nádechem krémové, nebo růžové. Pestíky jsou žluté barvy. Květy nakvétají na starém dřevě v průběhu květnu až červnu, a novém v průběhu července a srpna. Kultivar dorůstá do výšky 2,5-4m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721981
 • chalcedony
  Clematis 'Chalcedony' Okouzlující kultivar, s nádhernými, těžko popsatelnými květy. Ty dosahují do průměru až 20cm. Jsou plného tvaru. Jejich barva kombinuje základní bílou, s něžně růžovou a světle lila. Listy mají protáhle srdčitý tvar, jsou zelené barvy. Kultivar pomalu dorůstá do výšky 2,4-3m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721968

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.