Plamének ´Happy Diana´

 • 1 z 2

 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Růžová
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Happy Diana' - opravdu nádherný kultivar se zvonkovitými květy, které mají výrazně růžovou barvu. Dorůstá do výšky 3 m. Kvete od června do září. Hodí se do každé zahrady. Velmi zajímavá popínavá rostlina. 

 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • Plamének ´Beauty of Worcester´
  Clematis 'Beauty of Worcester' Má velké květy až 15 cm. Kvete v květnu až červnu, pak ještě v září. Květy mají námořnicky modrou barvu, tyčinky uprostřed květenství jsou bílo žluté. Kultivar dorůstá do výšky 2 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5021
 • chalcedony
  Clematis 'Chalcedony' Okouzlující kultivar, s nádhernými, těžko popsatelnými květy. Ty dosahují do průměru až 20cm. Jsou plného tvaru. Jejich barva kombinuje základní bílou, s něžně růžovou a světle lila. Listy mají protáhle srdčitý tvar, jsou zelené barvy. Kultivar pomalu dorůstá do výšky 2,4-3m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721968
 • Plamének ´Innocent Blush´
  Clematis 'Innocent Blush' Květy má velké, s delšími vnějšími kališními lístky. Zbarveny jsou do světle růžové barvy, okraje jsou zvýrazněný teplejším odstínem růžové. Dorůstá do 2 m. Kvete od května do září.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5029
 • ivan olsson
  Clematis 'Ivan Olsson' Tento kultivar má jemně zbarvené, středně velké až velké květy. Jednotlivé okvětní plátky jsou mírně zvlněné, lehce stínované, v základní barvě, s fialkovým nádechem. Kvete na starém dřevě od května do června, a na novém v pozdním létě. Dorůstá do výšky 1,8-2,4m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721983

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.