Plamének ´Kaska´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Žlutá
Kvetení: Červenec, Srpen, Září, Říien
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litr
 

Plamének 'Kaska' - kultivar s velkými květy, v průměru mají 7 - 9 cm. Mají zvonkovitý tvar a jasně žlutou barvu. Velmi zajímavě zabarvený klematis. Květy se objevují od konce května až do poloviny října. Listy jsou malé, zelené s namodralým odstínem. Dorůstá do výšky 3 - 4 m. 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • hanajima
  Clematis 'Hanajima' Zvonky kam se podíváš. Kultivar s jemnými a zářivě růžovými květy, které mají zvonkovitý tvar. Okvětní plátky jsou velmi dlouhé a štíhlé. Nejintenzivnější je zabarvení u stonku, postupně se zabarvení stává pastelové. Okraje okvětních plátků jsou zvlněné, což přidává rostlině...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:88267
 • halina
  Clematis 'Halina Noll' Novější kultivar, se zdvojenými květy. Ty mají čistě bílou barvu, s nádechem krémové, nebo růžové. Pestíky jsou žluté barvy. Květy nakvétají na starém dřevě v průběhu květnu až červnu, a novém v průběhu července a srpna. Kultivar dorůstá do výšky 2,5-4m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721981
 • lech
  Clematis 'Lech Kaczyński' Kultivar s velkými, sametovými květy v sytě fialové barvě. V průběhu kvetení barva trošku zesvětlí. Dosahují velké průměru 12-16cm. Nakvétají od června do července a poté znovu na konci srpna. Dorůstá do výšky 1,7-2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721989
 • Clematis 'Golden Tiara'
  Clematis 'Golden Tiara' Jedinečný kultivar! Velmi odolný kultivar. Květy má malé, zbarvené do zlatožluté barvy. Mají tvar zvonu. Tyčinky mají světle fialové prašníky. Kvete bohatě od konce července do října. Dorůstá do výšky 3 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5027

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.