Plamének ´Moonlight´ (Yellow Queen)

 • 1 z 3

 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Žlutá
Kvetení: Červen, Červenec, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Moonlight' (Yellow Queen) - kultivar s velkými a netradičně žlutými květy, které mají zelinkavo žlutý nádech. Prašníky jsou žluté, o něco intenzivnější než květy. Kultivar kvete od května do července a dorůstá do výšky 1,5 m.  Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.  

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • cass
  Clematis 'Cassandra' Velmi zajímavý kultivar, který květy nese na pevných stoncích, nejedná se tedy o popínavou rostlinu. Květy mají světle modrou barvu, tvarem se podobají hyacintům. Nádherně voní. Kvete od července do září. Rostlina dorůstá do výšky okolo 1 m. Tento zajímavý kultivar zaujme...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:88264
 • zoin
  Clematis INSPIRATION 'Zoin' Velmi pěkný kultivar, s jednoduchými květy o průměrné šířce 2-3cm. Ty se skládají ze 4 okvětních plátků v purpurově růžové barvě s výrazným žilkováním. Pestíky jsou žluté barvy. Nakvétají v průběhu června až září. Dorůstá do výšky 2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721982
 • nike
  Clematis 'Warszawska Nike' Jeden z nejoblíbenějších kultivarů, dosahující do výšky 1,8-3m, a šířky 0,9-1,2m. Tvoří až 18cm široké sametové květy v syté fialové barvě s kontrastními žlutými prašníky. Kultivar nakvétá na konci jara a poté znovu na konci léta. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722020
 • hakuree
  Clematis 'Hakuree' Nízký kultivar, dorůstající do výšky pouhých 0,5m. Má čistě bílé květy ve tvaru zvonku; někdy se uprostřed objevuje fialkový nádech. Jednotlivé okvětní plátky jsou mírně zvlněné. Květy mírně voní. Dosahují do průměru 4cm. Nakvétá od června do září. Pro svůj růst nepotřebuje...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721976

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.