Plamének ´Nelly Moser´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
269 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá, Růžová
Kvetení: Červen, Srpen, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2
 

Plamének 'Nelly Moser' - kultivar kvete až 15 cm velkými růžovými květy. Podklad květů je světle růžový a doplněn tmavým růžovým pruhem. Rostlina nakvétá dvakrát ročně, na jaře a konce léta. Opadavá liána dorůstá do výšky 3 m. Velmi hezký kultivar. Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.   

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • Plamének ´Morning Sky´
  Clematis 'Morning Sky' Kultivar se středně velkými květy, téměř kulatými. Okvětní lístky mají jasně růžovo fialovou barvu s růžovými žilkami. Květenství se objevuje od května do srpna, a to hojně. Dorůstá do výšky 3 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5041
 • volcano
  Clematis VOLCANO 'Mazowsze' Impozantní kultivar, s opravdu velkými květy, dosahujícími do průměru 18-20cm. Květy jsou sametové, ve vínově červené barvě, kterou doplňují tmavě fialové pruhy na jednotlivých okvětních plátcích. Prašníky jsou žluté barvy. Kvete od konce června až do začátku podzimu....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721991
 • rooguchi
  Clematis 'Rooguchi' Okouzlující kultivar původem z Japonska. Má půvabné, zvonkovité , sytě fialovo-modré květy, jejich vnitřek je světlejší barvy. Nakvétají od Nakvétají od června do září na tmavě fialových stoncích. Zašpičatělé listy mají světlejší zelenou barvu. Dorůstá do výšky 2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:99537
 • lambton
  Clematis tangutica 'Lambton Park' Působivý kultivar, s dlouhými květy (až 7,5cm). Ty mají jasně žlutou barvu, a jemnou vůni, připomínající vůni kokosu. První květy se objevují již od května do června, a poté opětovně na podzim. Dorůstá do výšky 3-3,5m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721988

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.