Plamének ´Omoshiro´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá, Růžová
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Omoshiro' - velkokvětá odrůda z Japonska. Květy jsou nejprve bílé se světle růžově lemovanými okraji, okvětní lístky jsou mírně zvlněné. Později se na okvětních lístcích růžové tóny dostávají i na přední stranu. Dorůstá do výšky 2,5 m a vykvétá od května do srpna.  Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.   

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • ruppel
  Clematis 'Doctor Ruppel' Velkokvětý kultivar, tvořící masy obzvláště krásných, jemně zvlněných květů, které dosahují do šířky 13-20cm. Mají široké, světle růžové okvětní plátky, se silným, purpurově růžovým pruhem uprostřed. Prašníky mají také výraznou, čokoládovou barvu. Nakvétají od května do...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721970
 • ernest
  Clematis 'Ernest Markham' Bohatě kvetoucí, velkokvětý kultivar. Jednoduché květy dosahují do průměru 10-15cm. Mají výraznou, purpurově růžovou, sametovou barvu. Nakvétá až od konce léta. Dorůstá do výšky 0,6-0,9m a stejné šířky.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721972
 • hania
  Clematis 'Hania' Klematis s atraktivními dvoubarevnými květy. Květy mají jasnou sametově nachově červenou barvu se světle růžovými okraji. Barva nádherně kontrastuje se zlatožlutými prašníky. Mladé listy mají nachové odstíny.  Dorůstá do výšky 2 - 2,5m. Kvete od června do září.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:81398
 • solina
  Clematis 'Solina' Novější kultivar, se světle modrými až fialovými menšími květy, které dosahují do průměrné šíře 3-4cm. Jsou tvořeny 5 mírně zvlněnými okvětními plátky. Prašníky jsou světle žluté barvy. Kultivar dorůstá do výšky 2,4-3m. Nakvétá v průběhu léta.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722013

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.