Sasanka kanadská - Anemone canadensis


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Sasanky
Barva: Bílá
Kvetení: Červen, Květen
Stanoviště: Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 40-60
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Anemone B: CZ-0701 C: 21/FP/0130 D: PL
 

Sasanka kanadská - krásný a něžný kultivar. Květy jsou sněhově-bílé. Listy jsou zbarveny do tmavě zelena. Okraje mají zoubkaté a působí velmi dekorativně. Rostlina dorůstá do výšky 30 cm  a kvete od května do června. Hustě se rozrůstá, proto jí dopřejte větší prostor. Pěkně vpadá v zahradách venkovského stylu.

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Preferuje slunná stanoviště nebo polostín. Dařit se jí bude v dobře propustné, spíše vlhké půdě.

Podobné produkty

 • Sasanka hajní - Anemone nemorosa
  Anemone nemorosa Jedna z prvních jarních trvalek, vysoká pouhých 10-20 cm, kvete během března a května. Květy má bílé, miskovitého tvaru se žlutým středem. Listy jsou zbarveny do tmavší zelené, okraje jsou zoubkaté a mohou mít lehký vínový odstín. Velmi pěkně vypadá jako součást trvalkového...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0473
 • pamina
  Anemone japonica 'Pamina' Nízký kultivar, dorůstající do výšky 0,4m a šířky 0,5m. Nápadné květy jsou zdvojené, s výraznými žlutými tyčinkami. Okvětní plátky jsou světle až tmavě růžové. Nakvétají od srpna do října. Listy jsou hluboce vykrajované, a mají zelenou barvu. Pěkně vypadá jako součást...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:100154
 • anemone
  Anemone ranunculoides Jedna z prvních jarních trvalek, vysoká 30 cm, kvete během března a května. Kvítky jsou složené z pravidelných okvětních plátků, které jsou pestře žluté. Listy jsou řapíkaté. Ozdobí skalku nebo trvalkový záhon. Velmi pěkně vypadá ve skupině s vyššími trvalkami. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721939
 • Sasanka japonská ´Prinz Heinrich´ - Anemone japonica 'Prinz Heinrich'
  Anemone japonica 'Prinz Heinrich' Podzimní trvalka, svěžího, jemného vzhledu. Dorůstá do výšky 90-110 cm. Má krásné, dvojité a sytě růžové květy. Kvete od července do září. Skvěle vypadá jako solitera nebo jako součást nižších trvalek. Květ je vhodný k řezu.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0456

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.