Amsónie tabernaemontana - Amsonia tabernaemontana


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
199 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Modrá
Kvetení: Červen, Květen
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
Plant Passport: A: Amsonia B: CZ-0701 C: 21/FP/0102 D: PL
 

Amsónie tabernaemontana - velmi zajímavý kompaktní kultivar. Vrchol vzpřímeného stonku zdobí modré kvítky. Dorůstá do výšky 1 m a kvete od května do června. Skvěle vypadá jako součást trvalkového záhonu. Hodí se do zahrad venkovského stylu ve společnosti s okrasnými travinami.

 

Pěstování: Odolná trvalka, obsahující lehce toxické mléko, které výrazně odpuzuje slimáky a šneky. Preferuje polostín a dobře propustnou a vlhčí půdu. Je mrazuvzdorná.

Podobné produkty

 • Trávnička přímořská ´Rubifolia´ - Armeria maritima 'Rubifolia'
  Armeria maritima 'Rubifolia' Nízká trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Kvete růžovými květy, které jsou střapaté. Květenství se objevuje od března do května. Listy jsou úzké, trávovité. Skvěle se hodí do skalek, nádob nebo do skupiny trvalek. Je mrazuvzdorná. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2643
 • Tařička x cultorum ´Hendersonii´ - Aubrieta x cultorum 'Hendersonii'
  Aubrieta x cultorum 'Hendersonii' Krásně kvetoucí skalnička, která vytváří bochánky, které jsou v průběhu dubna a května obaleny velkým množstvím kvítků šeříkové barvy. Dorůstá do výšky 10-15 cm. Stálezelené listy jsou drobné. Ozdobí Vám skalku nebo záhon. Krásně vypadá v kombinaci s jinými...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2785
 • Pažitka pobřežní - Allium schoenoprasum
  Allium schoenoprasum Vytrvalá, trsnatá, až 50 cm vysoká bylina. Listy jsou duté, trubkovité, do 0,5 cm v průměru, lysé.  Nakvétá koncem května. Barva květů je fialová. Pažitka obsahuje značné množství vitamínu C a B2, proto bývá zejména na jaře oblíbenou naťovou zeleninou. Lze ji zasadit do...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0631
 • asplenium
  Asplenium trichomanes  Nízká kapradina, která dorůstá do výšky 30 cm. Listy vyrůstají v trsech a jsou zbarvené do tmavší zelené. Rostlina Vám bude dělat radost na skalkách. Dobře vypadá také v nádobě nebo jako součást trvalkového záhonu. Je mrazuvzdorná.  
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721956

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.