Biom - Hořká sůl 1kg


  • (> 5 ks) Skladem
59 Kč / ks
Kategorie: Hnojiva pro jehličnany a konifery
Balení: 1kg
 

Víceúčelové okamžitě působící hořečnaté hnojivo s obsahem síry. Chemické a fyzikální vlastnosti: Vodorozpustný hořčík jako MgO min. 15%, síra jako SO42- min. 33% Rozsah a způsob použití: Hořká sůl je hnojivo s okamžitým účinkem, 100% vodorozpustné, při doplnění hořčíku – důležitá živina všech zahradních plodin. Nedostatek hořčíku se projevuje hnědnutím jehličí, žloutnutím listů, celkovým chřadnutím a nízkou vitalitou rostlin.

Doporučené dávkování:

1. Hnojivo se aplikuje rozhozem a lehkým zapravením do půdy v dávce cca 50 g/m2 (tato dávka je dostatečná i pro malé rostliny a keře do výšky 2 m). Pro stromy, keře a jehličnany věší jak 2 m je možné zvýšit dávku až na 200 g/m2.

2. Hnojivo se aplikuje zálivkou (do půdy) v dávce 10 - 20 g do 1 l vody. 3. Hnojivo se aplikuje postřikem na list v dávce 5 – 10 g do 1 l vody. Postřik na list neprovádíme zásadně za plného slunečního záření, aby nedošlo k popálení rostlin. Doporučené dávkování je pouze orientační, vždy je nutné dbát na aktuální potřebu rostlin. V případě akutního nedostatku hořčíku, je možné uvedené dávkování zdvojnásobit.

 

Skladování:

Skladujte v uzavřených originálních obalech odděleně od potravin. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přednosti Hořké soli: - Doplňuje nedostatek hořčíku - Zlepšuje celkovou vitalitu rostlin - Zlepšuje celkový vzhled rostlin Pokyny pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci: Uchovávejte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv (S2/13). Nejezte, nepijte a nekuřte během používání (S20/21). Zamezte styku s kůží a očima (S24/25). Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (S26). Při styku s kůží okamžitě omyjte velkým množstvím vody (S28). Používejte vhodný ochranný oděv (S36). Používejte vhodné ochranné rukavice (S37). Používejte osobní ochranné pomůcky pro oči a obličej (S39). Likvidace zbytků hnojiva: Neupotřebitelné zbytky hnojiva rozmíchejte ve vodě v poměru 1:200 a nalijte do kompostu.

 

Likvidace obalů: Prázdné obaly ukládejte s komunálním odpadem, nespalujte! Doba použitelnosti: 10 let od data výroby při dodržení způsobu skladování, v původních neporušených obalech.

Hmotnost balení: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.